Start Formule 1 byl ovlivněn koronavirem. Jak bude sezóna vypadat?

Jaký je prozatímní kalendář Formule 1?

Start Formule 1

15. března byl den D pro všechny fanoušky motorsportu. Rozjet se měla jubilejní sezona seriálu formule 1. Základní otázky byly jasné – potvrdí se dominance Lewise Hamiltona a stáje Mercedes? Dosáhne na pozici vycházejícího dominátora Max Verstappen a kam vystoupá jeho rivalita s Charlesem Leclercem? Koronavirus ale přinesl krutou změnu plánu a především posunutí startu sezony. Kdy se začne závodit?

Miliony fanoušků královny motorsportu v úterý obdržely vytouženou zprávu, že v roce 2020 odstartuje 5. července Velkou cenou Rakouska ve Spielbergu. Tam se pojede hned dvakrát, a to hlavně kvůli koronaviru a cestovním opatřením, která panují napříč světem. Nejasná situace stále panuje ohledně destinací, jako jsou Montreal, Texas nebo Čína.

Kvůli koronaviru byla zavedena jistá opatření. Například všichni účastníci musí být testováni na COVID-19 a během závodů nebudou moci být přítomni diváci.

A kdo vstoupí do sezóny jako favorit? Podle sportovní redakce CNN Prima NEWS opět Mercedes v čele s Lewisem Hamiltonem. Více informací o startu formule 1 zjistíte v reportáži.

Tagy: