reklama
CNN Prima News státní pomoc

státní pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „státní pomoc“

Vláda prodlouží program Antivirus s příspěvky na mzdy do konce srpna

22. května 2020 18:15

Vláda prodlouží kurzarbeitový program Antivirus s příspěvky na náhrady mzdy do konce srpna. V podkladech k návrhu zákona o odpuštění odvodů, které má být další podporou z Antiviru, to uvedlo ministerstvo práce. Program měl původně pokrývat období od vyhlášení nouzového stavu 12. března do konce května. Prodloužení do konce prázdnin žádali zaměstnavatelé. Návrh projedná tripartita a poté vláda.

Jak zachránit aerolinky? Možností je spousta, ukazují zkušenosti ze světa

19. května 2020 13:19

O pomoci společnosti Smartwings se musí rozhodnout do konce června, řekl ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Jednou z možností je, aby do aerolinek majetkově vstoupil stát. Nákup Smartwings není na stole, oponuje ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), na jehož straně je také opozice. Jak situaci v odvětví letecké dopravy řeší v zahraničí?

Vláda: Od 25. května návrat do škol, od 26. volnější režim na hranicích

18. května 2020 16:32

Vláda se dnes shodla, že se od 26. 5. uvolní režim na hranicích: bude je možné překročit na více hraničních přechodech a kontrola bude pouze namátková. Další schválené změny: Žáci prvního stupně základních škol budou moci od 25. května navštěvovat školu ve skupinách do 15 dětí. K dispozici bude úvěrový program pro živnostníky a firmy zasažené koronavirem COVID III. Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) tak bude moci ručit za půjčky až ve výši 500 miliard korun. Podporu by tak mohlo získat až 150 000 podnikatelů. Stát jim také přispěje na nájemné, pokud museli zavřít kvůli protiepidemickým opatřením.

reklama