reklama
CNN Prima News státy

státy

Výpis příspěvků ke štítku „státy“

Podmínky pro cestování se od pondělí opět mění. Které země se přesouvají do červené?

17. září 2021 13:09

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí podle míry rizika nákazy COVID-19. Ten začne platit od pondělí 20. září. Do červené kategorie se přesune Lotyšsko, San Marino a Rumunsko. Oranžová kategorie se rozroste o Island a Portugalsko, včetně Azorských ostrovů. Naopak Slovinsko bude tmavě červené.

Ruské aktivity podkopávají demokracii, shodly se na jednání země G7

5. května 2021 19:23

Země skupiny vyspělých států G7 jsou podle závěrů londýnského jednání jejich ministrů zahraničí znepokojeny ruskými aktivitami, které podle nich mají za cíl podkopávat demokratické státy. Ministři dali rovněž najevo „plnou solidaritu“ se zeměmi, které zasáhly akce ruských zpravodajských služeb. Země skupiny ve středu také mimo jiné vyzvaly Čínu k respektování lidských práv a základních svobod.

EU vyjednala s Pfizerem dodávku 50 milionů vakcín navíc. ČR dostane 1,2 milionu dávek

14. dubna 2021 22:14

Země Evropské unie dostanou do konce června 50 milionů dávek vakcíny od firem Pfizer/BioNTech, které měly původně získat až na podzim. Oznámila to ve středu předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž přes pokračující problémy nabírá očkování ve členských zemích na tempu. Alespoň jednu dávku vakcíny proti COVID-19 už dostalo 100 milionů lidí, uvedla šéfka unijní exekutivy. Plně očkováno je 27 milionů lidí, tedy asi osm procent dospělých v unii.

Solidární krok v rámci EU: Země darují část vakcín pěti státům, Česko mezi nimi ale není

1. dubna 2021 22:56

Země Evropské unie si dodatečných deset milionů vakcín proti covidu od firem Pfizer/BioNTech rozdělí podle počtu obyvatel. Devatenáct z nich však část svého přídělu podstoupí ve prospěch Slovenska, Bulharska, Chorvatska, Estonska a Lotyšska. Ve čtvrtek o tom po jednání velvyslanců zemí EU informovalo portugalské předsednictví sedmadvacítky. Česku, Rakousku a Slovinsku připadne poměrná část z 10 milionů vakcín, Praha tedy dávky navíc nezíská.

Vzkaz Babiše vedení Evropské unie: Rozdělujte vakcíny přísně podle počtu obyvatel

13. března 2021 13:28

Dodávky vakcín proti covidu by měly být v Evropské unii do proočkování 70 procent dospělého obyvatelstva distribuovány přísně podle počtu obyvatel jednotlivých zemí. Žádá o to premiér Andrej Babiš (ANO). Řekl to v souvislosti s v sobotu zveřejněným dopisem pěti premiérů členských zemí EU, který je adresován šéfce Evropské komise Ursule von der Leyenové a předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi. Vedle Babiše ho podepsali předsedové vlád Rakouska, Slovinska, Bulharska a Lotyšska.

Ruská odveta EU: Rozšířilo seznam představitelů států, kteří nesmí do země

22. prosince 2020 10:35

Rusko v pondělí oznámilo reciproční rozšíření seznamu představitelů členských zemí Evropské unie, kterým zakázalo vstup na ruské území v odvetě za unijní sankce přijaté po otravě ruského opozičního politika Alexeje Navalného. Rozšíření sankcí podle agentury TASS oznámilo ruské ministerstvo zahraničí, které si předvolalo velvyslance Francie, Německa a Švédska.

reklama