reklama
CNN Prima News stávka

stávka

Výpis příspěvků ke štítku „stávka“

Komunisté chtěli vznik Československa slavit už 14. října. Kvůli demonstraci a stávce

14. října 2021 15:07

Je nepopiratelnou skutečností, že pracující vyhlásili u nás republiku o 14 dní dříve, než se k tomu odhodlala česká buržoazie, uvádí se v knize Dokumenty moderní doby, kterou připravil Státní ústřední archiv v Praze roku 1978. Touto argumentací se komunisté několikrát pokusili přesunout oslavy vzniku Československa z 28. října na 14. října.

Vedení České pošty: Stávka se vůbec neprojevila. Pracovní tempo bylo stejné jako obvykle

29. září 2021 09:49
Aktualizováno

Do třídenní stávky na České poště za zlepšení pracovních podmínek vyhlášené dvěma menšími odborovými organizacemi se podle jejich údajů zapojilo 9 132 pošťáků, tedy třetina všech zaměstnanců. Stávka má mít formu zpomalování práce. Podle vedení pošty ale všechny pobočky i další provozy v současnosti fungují bez omezení a stávka se v praxi neprojevila.

V Německu stávkují strojvůdci, chtějí více peněz. Zrušeny jsou i spoje do Česka

11. srpna 2021 06:32

V Německu byla v noci na středu podle všeho zahájena dopředu ohlášená stávka strojvedoucích osobních vlaků Německých drah (DB), informuje agentura DPA. Osobní vlaky ve středu ráno na mnoha nádražích stály a nástupiště byla prázdná. Kvůli dvoudenní stávce DB zcela odřekly až do pátečního rána všechny přímé spoje Berlína s Prahou.

Je to podraz, teď ochromíme huť, reagují odbory na odklonění miliardy z Ostravy

1. května 2021 05:44

První vysoká pec v Nové huti (dnes Liberty Ostrava) byla zapálena v lednu 1952. Současný majitel oceláren se šesti tisíci zaměstnanci Sandžív Gupta ale může být tím, kvůli komu pece navždy zhasnou. „Na protest ochromíme provoz huti, první demonstraci svoláváme na středu,“ říká pro CNN Prima NEWS šéf odborů v Liberty Petr Slanina.

Hutníci z Ostravy hrozí stávkou: Pojedeme do Prahy a vyházíme je tam z oken

17. dubna 2021 06:20

Poslední z vlajkových lodí těžkého průmyslu v Ostravě nabírá vodu. Napřed šly ke dnu ostravské uhelné doly, po nich se začaly potápět Vítkovické železárny a nyní už teče i do oceláren Liberty Ostrava (dříve ArcelorMittal a Nová huť), které zaměstnávají přes 6 tisíc lidí. Všechny odborové organizace působící v ocelárně nyní vyhlásily stávkovou pohotovost, proto v pátek 16. dubna přijel rozbouřenou huť uklidnit i premiér Andrej Babiš.

Ultimátum pro Lukašenka: Bělorusové chystají na pondělí celonárodní stávku

25. října 2020 22:40

Více než sto tisíc lidí v ulicích Minsku v neděli požadovalo odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka. Opozice mu dala ultimátum k rezignaci a propuštění všech politických vězňů, jinak zahájí v pondělí celonárodní stávku. Lukašenko výzvu ignoroval, bezpečnostní složky použily proti demonstrantům slzný plyn a zadržely přes 100 osob.

Italský ostrov Lampedusa nezvládá nápor migrace, starosta volá po stávce

30. srpna 2020 17:12

Na italský středomořský ostrůvek Lampedusa doplulo v rybářské lodi v noci na dnešek 367 migrantů. Starosta Toto Martello v „bezprecedentní situaci“ vyzval ostrovany ke generální stávce, aby si vynutili pozornost podle něj nereagující vlády. Vylodění běženců v přístavu doprovázela demonstrace organizovaná protiimigrační stranou Liga. Informovala o tom agentura AFP.

reklama