CNN Prima News stávka

stávka

Výpis příspěvků ke štítku „stávka“

KOMENTÁŘ: Učitelé ani škodováci netrpí. Bídu tlučou svobodné matky, vdovy nebo invalidé

Pálí je dobré bydlo, říká jedno české pořekadlo. Bydlo ve smyslu živobytí. Učitelé či škodováci z Mladé Boleslavi tohle lidové rčení zřejmě nikdy neslyšeli, jinak by nepřiložili pod oheň v pondělní stávce. Bída totiž vypadá jinak, ve sborovnách škol ani u pásů v automobilce ji potkat nelze. Odborový boss Josef Středula navíc nemá zájem hájit skutečně chudé, spíše mezi zaměstnanci hledá potenciální voliče pro své politické cíle.

Chválit vládu? Dlouze bych přemýšlel, reagoval na dotaz Havlíček. Vadí mu přezíravý pohled

Pokud bych měl vládu za něco pochválit, musel bych dlouho přemýšlet, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Uvedl také, že lidé neodpustí kabinetu Petra Fialy (ODS) porušení slibu ohledně nezvyšování daní. Resorty podle něj řídí ministři, kteří nerozumí danému oboru. Havlíček vládě vytknul mimo jiné i přezíravý pohled. Oproti tomu premiér Fiala během středečního schvalování státního rozpočtu na rok 2024 ve Sněmovně řekl, že vláda musí naplnit slib a zlepšit stav veřejných financí. Hospodaření Česka podle něho nebylo udržitelné.

Gramofonová deska, vidlák, přítěž, řekl předseda Svobodných o Středulovi. Odboráři šéfa brání

Josef Středula se točí jako gramofonová deska okolo minimální mzdy a dalších věcí, které se snaží použít proti vládě. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl předseda Svobodných Libor Vondráček. O šéfovi Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) tvrdí, že je „přítěží pro další protesty“ a že v diskusi s ministrem dopravy Martinem Kupkou (ODS) v pořadu 360° připomínal vidláka. Předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo šéfa ČMKOS bránil.

Lidé jsou v zajetí polopravd. Sedněte si ke stolu a jednejte, vyzval Pavel vládu a odbory

Vláda a odbory by měly opět usednout ke stolu a jednat o argumentech odborů a rozpočtových možnostech včetně kalkulací, vzkázal prezident Petr Pavel z Říma, kde je na třídenní státní návštěvě. Podle hlavy státu obě strany navzájem nepochopily své pozice. Odbory nabyly dojmu, že vláda má ještě prostor k ústupu, zatímco kabinet je přesvědčen o tom, že to není možné.

Poslankyně STAN: Stávka se vymkla kontrole. Vláda přilila olej do ohně, zaznělo z opozice

Protesty učitelů se trochu vymkly kontrole, řekla ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně a bývalá středoškolská učitelka Pavla Pivoňka Vaňková (STAN). Zapojením odborářů se podle ní ze školské stávky stal protivládní protest s účastí proruských dezinformátorů. Poslankyně ANO Jana Berkovcová, která dříve rovněž působila ve školství, vnímá pondělní stávku jako úspěšnou. Dodala, že situace eskalovala kvůli arogantním výrokům vlády.

Stávkoval milion lidí, dezinformátory jsme ale nezvali, tvrdí Středula. Kupka volá po smíru

Pondělní stávky se zúčastnil až milion zaměstnanců, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Zároveň se distancoval od pozvání dezinformátorů. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) míní, že požadavky odborů vedou k většímu zadlužení. Podle něj je k sociálnímu smíru potřeba zapojení obou stran.

Učitelé se zlobí: Na demonstraci byli proruští kolaboranti. Středulův debakl, míní Zdechovský

Propojení odborářské demonstrace s lidmi od Jindřicha Rajchla je naprostým zneužitím situace nepedagogických pracovníků. Na sociálních sítích to uvedl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podobně se vyjádřila i Učitelská platforma, která se od akce odborů distancovala. Mnoha kritikům se nepozdávala účast Daniela Sterzika, který vystupuje pod přezdívkou Vidlák. Ve veřejném prostoru proslul lhaním o odpojování elektroměrů ČEZ.

Kulidakis: Fiala je Pinocchio, co hraje politické šachy. Stávka je o ničem, dodává Schmarcz

V Česku se koná největší stávka od vzniku samostatné republiky. Protest je ale podle komentátora CNN Prima NEWS Martina Schmarcze „úplně o ničem“. „Odbory protestují proti balíčku, když je přijatý a podepsaný. O to tady nejde, jde o celkovou komunikaci – když je krize, vláda musí s lidmi více mluvit a komunikovat, dává tím naději,“ vysvětloval komentátor v pořadu Zprávy Plus.