CNN Prima News koncern Volkswagen

koncern Volkswagen

Výpis příspěvků ke štítku „koncern Volkswagen“

Před 35 lety se představila Škoda Favorit. Auto, které nás odvezlo do kapitalismu

6. září 2022 09:28

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně byl v září 1987 svědkem světové premiéry českého kompaktního hatchbacku. Po šestnácti letech se s ním do výrobního programu mladoboleslavské automobilky vrátil vůz s motorem vpředu a vůbec poprvé s pohonem předních kol. Účast generálního tajemníka ÚV KSČ Gustáva Husáka však náběh sériové výroby neurychlila a před vstupem Volkswagenu do Škody v roce 1991 se podnik nacházel v obtížné ekonomické situaci.

Šéf Škody Zellmer: Místo Fabie stejně drahý elektromobil a konec kanibalizace na VW

2. září 2022 18:01

V rámci představení nového konceptu Vision 7S se předseda představenstva Klaus Zellmer vyslovil k celkové budoucnosti mladoboleslavské automobilky. Škoda má podle něj podniknout kroky vedoucí k omezení konkurování jiným výrobkům koncernu Volkswagen, připomněl také důraz na zrychlenou elektrifikaci celé modelové palety značky a náhradu modelu Fabia.

Šéf koncernu VW: Elektromobily nedávají smysl, pokud je napájíme z uhlí

28. ledna 2022 07:15

Německý koncern Volkswagen už investoval do elektromobility obrovské prostředky. Ale i jeho šéf si uvědomuje, že cíl skoncovat se spalovacími motory do roku 2035 je téměř nemožný. Při důrazu na elektrifikaci dopravy by se podle něj nemělo zapomínat, že některé země vyrábějí většinu elektřiny z uhlí. Tam podle něj nemá smysl elektromobily prodávat. Diess konkrétně zmínil Polsko.

Po Fabii Combi nejspíš skončí i nová Scala. Škoda plánuje škrty kvůli elektrifikaci

2. září 2021 17:25

Evropská unie skrze přísné emisní normy pomalu, ale jistě zahání výrobce automobilů do kouta. Těm pak nezbývá nic jiného než platit vysoké pokuty, nebo pohřbít spalovací modely a nahradit je elektrickými. Takový osud zřejmě čeká i mladoboleslavský bestseller Fabia ve verzi Combi a nejspíše nemine ani další oblíbený hatchback – Scala.

Škoda přišla s revoluční technologií. Řidiče varuje před výmoly i kluzkou vozovkou

26. května 2021 16:35

Hesla „zdraví na prvním místě“ se Škoda Auto drží už od nepaměti. Nyní ho oživuje a přichází společně s koncernem Volkswagen Group s jedinečnou bezpečnostní technologií, jež by měla zabránit nejrůznějším komplikacím na silnici. Vůz pomocí senzorů detekuje nebezpečí na vozovce a následně o něm informuje řidiče i ostatní účastníky provozu pomocí infotainmentu.