CNN Prima News koncern Volkswagen

koncern Volkswagen

Výpis příspěvků ke štítku „koncern Volkswagen“

Manažer Porsche psal Putinovi: Pro vzkříšení Volhy chtěl využít škodovky. Nesmysl, říká VW

V dopise, který získal německý list Der Spiegel, navrhuje člen představenstva firmy Porsche Siegfried Wolf prezidentu Vladimiru Putinovi, aby nové vozy Volha byly založeny na modelech značky Škoda. Není tajemstvím, že se koncern Volkswagen snaží s co nejmenší ztrátou zbavit svých ruských továren včetně těch, kde vznikají právě škodovky. S Wolfovou iniciativou však vedení německé firmy nemá podle slov svého mluvčího nic společného.

Před 35 lety se představila Škoda Favorit. Auto, které nás odvezlo do kapitalismu

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně byl v září 1987 svědkem světové premiéry českého kompaktního hatchbacku. Po šestnácti letech se s ním do výrobního programu mladoboleslavské automobilky vrátil vůz s motorem vpředu a vůbec poprvé s pohonem předních kol. Účast generálního tajemníka ÚV KSČ Gustáva Husáka však náběh sériové výroby neurychlila a před vstupem Volkswagenu do Škody v roce 1991 se podnik nacházel v obtížné ekonomické situaci.

Šéf koncernu VW: Elektromobily nedávají smysl, pokud je napájíme z uhlí

Německý koncern Volkswagen už investoval do elektromobility obrovské prostředky. Ale i jeho šéf si uvědomuje, že cíl skoncovat se spalovacími motory do roku 2035 je téměř nemožný. Při důrazu na elektrifikaci dopravy by se podle něj nemělo zapomínat, že některé země vyrábějí většinu elektřiny z uhlí. Tam podle něj nemá smysl elektromobily prodávat. Diess konkrétně zmínil Polsko.