CNN Prima News Steven Spielberg

Steven Spielberg

Výpis příspěvků ke štítku „Steven Spielberg“

Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Spielbergův film Fabelmanovi. Porazil Avatara i Top Gun

Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama si v noci na středu odnesl částečně autobiografický snímek Stevena Spielberga Fabelmanovi, který je volně založený na režisérově dětství a dospívání. Spielberg byl za stejný film oceněn také v kategorii režie. Cenu za nejlepší komedii či muzikál dostal film Víly z Inisherinu režiséra Martina McDonagha, který měl také nejvíce nominací.

Pokrytecké celebrity? Káží o ekologickém přístupu, na krátké vzdálenosti létají v tryskáči

Stalo se módou posledních let, že řada předních celebrit radí svým fanouškům, aby se chovali více ekologicky. Takové osobnosti ale často nejdou podporovatelům příkladem. Twitterový účet Celebrity Jets upozornil, že osobnosti jako herec Mark Wahlberg, režisér Steven Spielberg nebo rapper Jay-Z používají soukromé tryskáče i pro velmi krátké lety.

Americká skautská organizace BSA čelí desítkám tisíc stížností na sexuální obtěžování

Hlavní skautská organizace ve Spojených státech Boy Scouts of America (BSA) obdržela k pondělku přes 82 tisíc stížností na sexuální obtěžování ve svých řadách, k němuž údajně docházelo několik posledních desetiletí. BSA to oznámila v den, kdy končí lhůta pro zasílání stížností stanovená soudem ve státu Delaware. Organizace tam v únoru požádala o ochranu před věřiteli ve snaze přežít očekávané požadavky na odškodnění obětí údajných deliktů.

Rád dělám počítačové hry způsobem, jakým Spielberg točí filmy, říká tvůrce Mafie

Počítačové pařany pobláznil remake kultovní Mafie. Uznávaný tvůrce původní verze Daniel Vávra s ním už nemá nic společného, směrem k téhle předělávce neskrývá spoustu výhrad. Málokdo v Česku přitom ví o hrách tolik, co on – ve světě prorazila jak jeho 18 let stará gangsterka, tak nedávná Kingdom Come: Deliverance. Jak se tedy mají hry dělat, aby se z nich stal mezinárodní hit?