reklama

Stíhačka USA vyděsila piloty íránského komerčního letu. Několik cestujících se zranilo

Zástupci americké armády potvrdili, že jeden z jejich bojových letounů F-15 se přiblížil ke komerčnímu letu íránských aerolinek Mahan Air. Podle přímého svědka z paluby íránského letadla se zranilo několik pasažérů.

reklama

Íránský civilní letoun letěl z Teheránu do libanonského Bejrútu. Podle íránských médií musel pilot náhle změnit výšku, aby zabránil kolizi. Kvůli nečekanému manévru se na palubě íránského letadla několik pasažérů lehce zranilo. Armáda USA tvrdí, že se jednalo o běžnou inspekci. Společně s Izraelem USA dlouhodobě obviňují aerolinky Mahan Air z pašování zbraní z Íránu do Sýrie.

„Byli jsme na palubě letu číslo 1152 aerolinek Mahan Air z Teheránu do Bejrútu. Když jsme se nacházeli v syrském vzdušném prostoru, přiblížil se k nám bojový letoun,“ uvedl reportér íránské mediální společnosti IRIB Hassan Azimzadeh. „Pilot přistoupil k náhlému a prudkému snížení výšky, aby zabránil srážce. Při manévru se zranilo několik cestujících,“ popsal Azimzadeh.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

reklama

Domácí zpravodajství

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama