reklama
CNN Prima News Írán

Írán

Výpis příspěvků ke štítku „Írán“

Postup vám vychytal chlap. Ženský tým Jordánska tepe Írán kvůli kontroverzní brankářce

16. listopadu 2021 15:26

Ženská íránská reprezentace se na konci září dokázala vůbec poprvé kvalifikovat na fotbalové mistrovství Asie. Velkého úspěchu dosáhla poté, co porazila Jordánsko. Ale s odstupem času se poraženému týmu nezdá jedna osoba, která měla Íránu výrazným způsobem dopomoct k postupu. Jde o gólmanku Zohreh Koudaeiovou. Nebo Zohreha Koudaeia?

Nenávist mezi Izraelem a Íránem zapomenuta. Trenér Čechů Ginzburg předvedl pěkné gesto

26. července 2021 20:11

Bylo to jen obyčejné potřesení rukou, ale v tomto případě znamenalo daleko více. Čeští basketbalisté vstoupili do olympijského turnaje výhrou nad Íránem (84:78). Tedy státem, který neuznává Izrael. A právě ze židovské země pochází Ronen Ginzburg, trenér Tomáše Satoranského a spol. Kouč spolu se svým íránským protějškem však ukázali, že se dokážou povznést nad politiku.

Trest smrti pro íránského novináře. Měl jednat proti národní bezpečnosti

2. července 2020 17:43

Íránský disident a novinář Rúholláh Zam byl ve své zemi odsouzený k trestu smrti za zločin „šíření korupce na zemi“ (spreading corruption on earth), který islámská republika považuje za hrdelní. Informoval web americké televize CNN. Írán navíc viní novináře ze spolupráce se zahraničními tajnými službami. Verdikt má být zatím „předběžný“.

Íránská policie propustila členy české expedice Tatra kolem světa 2

6. června 2020 14:18

Íránská policie již propustila členy české expedice Tatra kolem světa 2, které zadržela kvůli zakázanému použití dronu. CNN Priam NEWS to v rozhovoru potvrdil ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).Tým pořizoval záběry dronem na místě, kde to íránské úřady zakazují. Výprava navazuje na expedici Tatra kolem světa z konce 80. let. Při únorovém odjezdu z Prahy plánovali cestovatelé za tři roky ujet asi 270 tisíc kilometrů přes 69 zemí pěti kontinentů. Už úvod výpravy přitom zkomplikovala opatření kolem koronaviru.

reklama