CNN Prima News Írán

Írán

Výpis příspěvků ke štítku „Írán“

Bitva na MS přesahující hranice fotbalu. USA jdou i se synem prezidenta na Írán

29. listopadu 2022 07:25

Čistě fotbalově nemusí být úterní zápas Američanů s Íránci na světovém šampionátu – navzdory dosavadním sympatickým výkonům v Kataru – nutně trhákem. Ale geopolitické hledisko dodává utkání grády. Mezi oběma zeměmi to vře už přibližně 40 let. Napětí nijak nepotlačuje fakt, že představitelé islámské republiky by si přáli, aby byla reprezentace USA z mundialu vyloučena.

Mlčením proti režimu. Íránci v Kataru ukázali odvahu, zato Anglii chyběla i „duhová kuráž“

22. listopadu 2022 12:07

Na úvod mistrovství světa schytali od Anglie výprask 2:6, ale i tak si vysloužili uznání za odvahu. Řeč je o íránských fotbalistech, reprezentantech konzervativní země, která už mnoho týdnů žije v protestech proti nesvobodě a propasti mezi právy mužů a žen. Silné gesto hráčů spočívalo paradoxně v tom, že nic neudělali. Při hymně znějící před zápasem mlčeli. A vymezili se i fanoušci z islámské republiky.

Kdyby nebylo NATO, Poláci by už na Ukrajině dávno bojovali, tvrdí vojenský analytik

15. listopadu 2022 22:17

Polské území nedaleko hranic s Ukrajinou zasáhly armádní rakety, zřejmě ruské. O život přišli podle prvních informací dva lidé. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra se v případě potvrzení původu raket bude jednat o další fázi konfliktu na Ukrajině. Ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že v takovém případě bude Polsko po NATO požadovat tvrdou reakci. Samo by podle něj na Ukrajině bojovalo už dávno.

Válečný guláš: Rusko na Ukrajině používá drony z Íránu, součástky jsou ale americké

15. listopadu 2022 05:42

Z analýzy íránských dronů, které na ruské straně útočí po celé Ukrajině, vyplývá peprná informace – stroje jsou složené ze západních součástek, nejčastěji z těch z USA. Jak je to možné? Podle expertů se Íránu do jisté míry daří obcházet sankce a kupovat díly na černém trhu, mimoto země zjevně vyrábí drony z dílů, které do země doputovaly už před několika lety.

Terminátorova Lela se raduje z nového nosu: Nejlepší rozhodnutí v životě, okolí chválí

12. listopadu 2022 13:38

Lele Ceterové, manželce slavného bijce Karlose Vémoly, se podle jejích slov špatně dýchalo. A tak se před několika týdny vypravila až do dalekého Íránu, kde podstoupila plastickou operaci nosu a k tomu i očních víček. Z výsledkem je více než spokojená, svůj poupravený vzhled ukazuje už i ve společnosti. Pochlubila se, že i od ostatních má jen pozitivní reakce.