reklama
CNN Prima News stíhání

stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „stíhání“

Zvrat v kauze Gorila: Prokurátor zrušil stíhání spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka

31. srpna 2021 16:12

Slovenský generální prokurátor zrušil stíhání spoluzakladatele československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Toho policie loni v prosinci obvinila z korupce a z praní špinavých peněz v souvislosti se zhruba 15 let starou korupční aférou zvanou Gorila. Vyplývá to z úterního oznámení prokuratury. Kromě Haščáka bylo zrušeno i stíhání dalších dvou obviněných.

V Praze řádil falešný tajný agent. Vyrobil si odznak BIS a z osamělých žen lákal peníze

15. srpna 2021 20:47

Soudně trestaný recidivista se vydával za tajného agenta. Inspiroval se v akčních filmech s policejní tématikou, vyrobil si falešný odznak Bezpečnostní informační služby (BIS), pořídil airsoftovou zbraň, a poté lákal na seznamkách z žen peníze. Pražští kriminalisté si na něj ale posvítili a nyní už třiačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání trestného činu podvodu.

Pochybné covid testy? Slováci byli během dne pozitivní i negativní. Stíhá je policie

3. listopadu 2020 06:01

Nejméně ve dvou případech stíhá slovenská policie občany, kteří v rámci plošného testování na COVID-19 porušili lékařem nařízenou karanténu poté, co byli pozitivně testováni, a vydali se týž den na druhý test do jiného odběrového místa. Tam již byli naopak testováni negativně. Policie podle agentury TASR upozorňuje občany, že opakovaným testováním po prvním pozitivním testu na jiném odběrovém místě se vystavují případnému postihu.

Policie chce stíhat senátorku Hamousovou (ANO) za řízení pod vlivem alkoholu

18. května 2020 16:13

Policie požádala Senát o vydání senátorky za ANO Zdeňky Hamousové k trestnímu stíhání za řízení pod vlivem alkoholu. Horní komora by mohla rozhodnout ve středu. Senátorka sdělila, že sama požádá o své vydání. „Stala se chyba, kterou si uvědomuji, velmi mě to mrzí a chtěla bych se za to veřejně omluvit. Na úterní jednání se dostavím a osobně kolegy požádám o mé vydání,“ napsala na dotaz ČTK k celé záležitosti Hamousová. Okolnosti svého případu nijak neupřesnila.

reklama