CNN Prima News stíhání

stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „stíhání“

Policie stíhá Rusa za porušení sankcí. Měl se podílet na převodu peněz Putinova spojence

Aktualizováno

Česká policie stíhá ruského občana za trestný čin porušení mezinárodních sankcí. Podle kriminalistů se Rus podílel na převodech peněz ruského oligarchy, který je od roku 2015 na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s ruskou anexí Krymu, sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Oligarcha má být podle něj dlouhodobě spojovaný s vládními špičkami Ruské federace. Deník N napsal, že je to blízký spojenec ruského prezidenta Vladimira Putina Arkadij Rotenberg.

Trump čelí další kauze. Exprezident USA potvrdil, že mu o trestním stíhání řekl vyšetřovatel

Bývalý americký prezident Donald Trump podle svého prohlášení na sociálních sítích dostal uvědomění od zvláštního vyšetřovatele Jacka Smithe, že je stíhán v další větvi jeho vyšetřování. Krok zřejmě souvisí se zkoumáním Trumpových snah zvrátit výsledky posledních prezidentských voleb. Exprezidentovo oznámení potvrzovaly zdroje některých amerických médií, podle nichž vývoj signalizuje možnost nové obžaloby Trumpa.

Záběry jako z akčního filmu: Řidič se rozjel s policistou na kapotě. Nezastavila ho ani zbraň

Scénu jako z akčního filmu zažil policista v americkém městě Carroll. Při běžné dopravní kontrole zjistil, že spolujezdec řidiče je hledaný Dennis Guider. Na žádost, aby posádka z vozu vystoupila, nereagoval ani řidič, ani hledaný Guider. Oba muži se naopak snažili uprchnout. Policista neváhal, s namířenou zbraní vyskočil na kapotu vozu a pokusil se je zastavit, popisovala americká televize CNN.

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Vydejte Babiše. Žalobce opět požádá Sněmovnu o možnost stíhat premiéra v kauze Čapí hnízdo

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch znovu požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. A to po ustanovení nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do středy, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je proto nyní přerušeno.

Zvrat v kauze Gorila: Prokurátor zrušil stíhání spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka

Slovenský generální prokurátor zrušil stíhání spoluzakladatele československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Toho policie loni v prosinci obvinila z korupce a z praní špinavých peněz v souvislosti se zhruba 15 let starou korupční aférou zvanou Gorila. Vyplývá to z úterního oznámení prokuratury. Kromě Haščáka bylo zrušeno i stíhání dalších dvou obviněných.

V Praze řádil falešný tajný agent. Vyrobil si odznak BIS a z osamělých žen lákal peníze

Soudně trestaný recidivista se vydával za tajného agenta. Inspiroval se v akčních filmech s policejní tématikou, vyrobil si falešný odznak Bezpečnostní informační služby (BIS), pořídil airsoftovou zbraň, a poté lákal na seznamkách z žen peníze. Pražští kriminalisté si na něj ale posvítili a nyní už třiačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání trestného činu podvodu.

Pochybné covid testy? Slováci byli během dne pozitivní i negativní. Stíhá je policie

Nejméně ve dvou případech stíhá slovenská policie občany, kteří v rámci plošného testování na COVID-19 porušili lékařem nařízenou karanténu poté, co byli pozitivně testováni, a vydali se týž den na druhý test do jiného odběrového místa. Tam již byli naopak testováni negativně. Policie podle agentury TASR upozorňuje občany, že opakovaným testováním po prvním pozitivním testu na jiném odběrovém místě se vystavují případnému postihu.