CNN Prima News stíhání

stíhání

Výpis příspěvků ke štítku „stíhání“

Záběry jako z akčního filmu: Řidič se rozjel s policistou na kapotě. Nezastavila ho ani zbraň

18. května 2023 17:18

Scénu jako z akčního filmu zažil policista v americkém městě Carroll. Při běžné dopravní kontrole zjistil, že spolujezdec řidiče je hledaný Dennis Guider. Na žádost, aby posádka z vozu vystoupila, nereagoval ani řidič, ani hledaný Guider. Oba muži se naopak snažili uprchnout. Policista neváhal, s namířenou zbraní vyskočil na kapotu vozu a pokusil se je zastavit, popisovala americká televize CNN.

Šíření poplašné zprávy? Šéfce Trikolory Majerové hrozí trestní stíhání kvůli lžím o Pavlovi

26. ledna 2023 20:49

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová na Facebooku tvrdila, že „po případném zvolení generála Petra Pavla prezidentem bude následovat mobilizace českých mužů na Ukrajinu“. Poslanec Petr Letocha (STAN) kvůli této lži podal na Majerovou trestní oznámení. Zda se politička dopustila trestného činu šíření poplašné zprávy, hodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS právník a odborník na trestní právo Tomáš Sokol.

Vydejte Babiše. Žalobce opět požádá Sněmovnu o možnost stíhat premiéra v kauze Čapí hnízdo

20. října 2021 08:00

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch znovu požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. A to po ustanovení nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do středy, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je proto nyní přerušeno.

Zvrat v kauze Gorila: Prokurátor zrušil stíhání spolumajitele Penty Jaroslava Haščáka

31. srpna 2021 16:12

Slovenský generální prokurátor zrušil stíhání spoluzakladatele československé finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. Toho policie loni v prosinci obvinila z korupce a z praní špinavých peněz v souvislosti se zhruba 15 let starou korupční aférou zvanou Gorila. Vyplývá to z úterního oznámení prokuratury. Kromě Haščáka bylo zrušeno i stíhání dalších dvou obviněných.

V Praze řádil falešný tajný agent. Vyrobil si odznak BIS a z osamělých žen lákal peníze

15. srpna 2021 20:47

Soudně trestaný recidivista se vydával za tajného agenta. Inspiroval se v akčních filmech s policejní tématikou, vyrobil si falešný odznak Bezpečnostní informační služby (BIS), pořídil airsoftovou zbraň, a poté lákal na seznamkách z žen peníze. Pražští kriminalisté si na něj ale posvítili a nyní už třiačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání trestného činu podvodu.

Pochybné covid testy? Slováci byli během dne pozitivní i negativní. Stíhá je policie

3. listopadu 2020 06:01

Nejméně ve dvou případech stíhá slovenská policie občany, kteří v rámci plošného testování na COVID-19 porušili lékařem nařízenou karanténu poté, co byli pozitivně testováni, a vydali se týž den na druhý test do jiného odběrového místa. Tam již byli naopak testováni negativně. Policie podle agentury TASR upozorňuje občany, že opakovaným testováním po prvním pozitivním testu na jiném odběrovém místě se vystavují případnému postihu.

Bývalý šéf světového vzpírání Tamás Aján prý kryl doping za úplatu

5. června 2020 07:13

Bývalý dlouholetý předseda Tamás Aján vedl Mezinárodní vzpěračskou federaci jako „autokratický vůdce“, údajně hojně praktikoval korupci, kryl dopingové případy a je zodpovědný za to, že v účetnictví chybí více než deset milionů dolarů. Po čtyřech měsících vyšetřování o tom informoval kanadský právník Richard McLaren.

Policie chce stíhat senátorku Hamousovou (ANO) za řízení pod vlivem alkoholu

18. května 2020 16:13

Policie požádala Senát o vydání senátorky za ANO Zdeňky Hamousové k trestnímu stíhání za řízení pod vlivem alkoholu. Horní komora by mohla rozhodnout ve středu. Senátorka sdělila, že sama požádá o své vydání. „Stala se chyba, kterou si uvědomuji, velmi mě to mrzí a chtěla bych se za to veřejně omluvit. Na úterní jednání se dostavím a osobně kolegy požádám o mé vydání,“ napsala na dotaz ČTK k celé záležitosti Hamousová. Okolnosti svého případu nijak neupřesnila.