Stovky Čechů trápí vypadávání vlasů po prodělání covidu. Kdy je nutné vyhledat odborníka?

Po covidu bez vlasů

Prodělali jste covid a začali vám padat vlasy? Nejste sami. Podobný problém trápí v Čechách stovky lidí. A zatímco někomu zůstávají jen chomáče vlasů v hřebenu, další jsou téměř plešatí nebo je hyzdí lysiny.

Prořídlé vlasy, nevzhledné kouty i holá místa na hlavě. A hlavně sebevědomí na nule. Tím trpí lidé, které padání vlasů po covidu zasáhlo natolik, že museli vyhledat pomoc trichologa – experta na vlasy.

„Organismus přehnaně zareaguje svojí imunitou v boji s virem a tím pádem oslabí výživu vlasů nebo nehtů,“ vysvětluje tricholog Lukáš Rossbach. Dalším důvodem může být špatné okysličení organismu při covidu.

Ztráta vlasů se dá řešit

Vypadávání vlasů může podle vlasového experta přijít ale i po očkování. Ztráta kštice je naštěstí obvykle vratná. To potvrzují i Tomáš a Michal, kterým se lysin podařilo zbavit. „Jsem se probouzel, polštář plný vlasů, takže už trpěla i moje psychika,“ přiznává Tomáš.

„Mně vypadala třetina vlasů, prostě jsem najednou neměl vlasy a pak jsem najel na kofeinový šampon, tam už bylo zlepšení,“ popisuje Michal. Pomoci mohou doplňky stravy obsahující aminokyseliny a vitamíny skupiny B, C a E anebo třeba selen a zinek. Každému ale zabere jiný produkt.

„Když chcete být svědomitý, tak začněte klást důraz spíš na stravovací návyky, pitný režim, pohyb, jógu,“ vyjmenovává tricholog Rossbach.

Pokud se padání vlasů delší čas nezlepšuje, je důležitá návštěva trichologa. Zamířit můžete i na dermatologii například v pražské vinohradské nemocnici.

Covidové pelichání se nevyhýbá ani celebritám, postihlo například i hvězdu seriálů Melrose Place nebo Čarodějky herečku Alyssu Milano.

Tagy: