Dechberoucí poděkování zdravotníkům. Stovky dronů rozzářily oblohu nad Soulem

Oblohu nad jihokorejským Soulem rozzářilo přes 300 dronů, které vytvořily nevšední podívanou. Originální světelné představení přichystala tamní vláda jako poděkovaní zdravotníkům v kritickém období koronavirové pandemie.

Ministerstvo dopravy Jižní Koreje zkoordinovalo tři stovky dronů pro vytvoření desetiminutové precizně synchronizované světelné show nad řekou Hangang. Na sobotní obloze Soulu vytvářely drony obrazce zdravotníků, ale i preventivních opatření, jako je mytí rukou, používání roušek nebo bezpečné rozestupy.

Podle CNN nebylo toto světelné představení předem avizováno, aby se předešlo shlukování lidí. A tak jej viděli pouze šťastlivci, pro které to mohlo být příjemné překvapení. Z akce ale vzniklo video, díky kterému si tuto technicky náročnou podívanou můžeme užít i my.

I když je Jižní Korea uváděna jako země, která v boji s koronavirem jde příkladem, objevují se i tam stále nové případy. Nicméně země s téměř 52 miliony obyvatel má podle webu Worldmeters.com pouze něco málo přes 13 tisíc potvrzených případů, z toho 287 lidí už zemřelo. Za dnešní den se údajně objevilo 50 nových případů.

Tagy: