reklama

Dechberoucí poděkování zdravotníkům. Stovky dronů rozzářily oblohu nad Soulem

Oblohu nad jihokorejským Soulem rozzářilo přes 300 dronů, které vytvořily nevšední podívanou. Originální světelné představení přichystala tamní vláda jako poděkovaní zdravotníkům v kritickém období koronavirové pandemie.

reklama

Ministerstvo dopravy Jižní Koreje zkoordinovalo tři stovky dronů pro vytvoření desetiminutové precizně synchronizované světelné show nad řekou Hangang. Na sobotní obloze Soulu vytvářely drony obrazce zdravotníků, ale i preventivních opatření, jako je mytí rukou, používání roušek nebo bezpečné rozestupy.

Podle CNN nebylo toto světelné představení předem avizováno, aby se předešlo shlukování lidí. A tak jej viděli pouze šťastlivci, pro které to mohlo být příjemné překvapení. Z akce ale vzniklo video, díky kterému si tuto technicky náročnou podívanou můžeme užít i my.

I když je Jižní Korea uváděna jako země, která v boji s koronavirem jde příkladem, objevují se i tam stále nové případy. Nicméně země s téměř 52 miliony obyvatel má podle webu Worldmeters.com pouze něco málo přes 13 tisíc potvrzených případů, z toho 287 lidí už zemřelo. Za dnešní den se údajně objevilo 50 nových případů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

reklama

Domácí zpravodajství

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

reklama