Střelba před školou v Minnesotě si vyžádala dva životy. Policie zadržela podezřelého

Americká policie

Střelba před školou v Minnesotě si vyžádala dva životy

Při útoku na univerzitu v americkém státě Virginia v pondělí odpoledne místního času zemřeli dva lidé. Policie později ohlásila, že se jí podařilo zadržet jednoho podezřelého, napsala ve středu agentura AP. V rozmezí několika málo hodin se jedná o druhý smrtelný útok ve školském zařízení v USA. V Minnesotě při střelbě zemřel jeden student a další je vážně zraněn. I v tomto případě policie tvrdí, že zadržela údajné pachatele.

Dva mrtví ve Virginii byli zaměstnanci, kteří měli na starost bezpečnost v soukromém univerzitním areálu. Podle policejní mluvčí Corinny Gellerové muž na zaměstnance zaútočil poté, co byl v areálu vyhlášen poplach. Z místa pak uprchl a policii se ho později podařilo dopadnout mimo univerzitní areál. Při zatčení bylo zjištěno, že muž je zraněný. Policisté zatím neví, zda se poranil sám nebo při střetu se zaměstnanci bezpečnosti.

Nesmyslná přestřelka

Sedmadvacetiletý muž byl už obviněn ze čtyř trestných činů, včetně vraždy. Důvody útoku zatím nejsou známé. Soud na něj uvalil vazbu bez možnosti propuštění na kauci.

„Další nesmyslná přestřelka stála život dvou odvážných příslušníků (bezpečnostních sil),“ prohlásil americký prezident Joe Biden. Dodal, že násilí proti policistům a dalším členům bezpečnostních složek musí přestat, a vyjádřil svou solidaritu zasažené univerzitě.

V Minnesotě policie zadržela dva muže a jednu zbraň v souvislosti s pondělní střelbou před školou ve městě Richfield. Po dalších podezřelých vyšetřovatelé nepátrají. Student, který zemřel, byl podle tisku aktivistou v hnutí proti rasové diskriminaci Black Lives Matter (Na černošských životech záleží), uvedla agentura AFP. Další student zůstává v kritickém stavu. „Je potřeba zasáhnout, aby v ulicích nebyly žádné zbraně, a zastavit násilnou kriminalitu,“ prohlásil guvernér státu Tim Walz.

Tagy: