Střelci z oslav vítězství v Super Bowlu byli obviněni z vraždy. Oba jsou nadále v nemocnici

Jeden ze tří mužů, kterého v souvislosti se střelbou zadržela policie.

Střelba na oslavě Super Bowlu

Dva muži byli v úterý obviněni z vraždy v souvislosti se střelbou v Kansas City v Missouri po oslavě vítězství fotbalistů Kansas City Chiefs ve finále ligy amerického fotbalu Super Bowl. S odvoláním na oznámení prokuratury o tom informuje agentura Reuters. Střelba si minulý týden vyžádala život ženy a dalších 22 lidí bylo zraněno.

Dva podezřelí – Dominic Miller z Kansas City a Lyndell Mays z nedalekého Raytownu – podle prohlášení kanceláře prokurátorky okresu Jackson čelí obvinění z vraždy druhého stupně, ozbrojeného útoku a nezákonného použití zbraně. Oba jsou od incidentu hospitalizováni, uvedl úřad.

ČTĚTE TAKÉ: Posun v případu masové střelby v USA: Policie zadržela i dva nezletilé, podezřívá je z útoku

„Podle soudních záznamů se obžalovaní 14. února 2024 zúčastnili průvodu a shromáždění v rámci Super Bowlu a byli ozbrojeni střelnými zbraněmi,“ stojí v prohlášení. Dále se v něm uvádí, že „došlo ke slovní rozepři a střelbě bez ohledu na tisíce dalších osob v okolí“.

Krveprolití v centru nejlidnatějšího města státu Missouri propuklo na konci průvodu pořádaného na oslavu vítězství místního klubu Kansas City Chiefs. Výstřely otřásly nádražím Union Station, kde byly v tu chvíli davy fanoušků.

Policie uvedla, že ke střelbě došlo kvůli sporu mezi několika lidmi, a to i přesto, že na akci dohlíželo 800 policistů. O život přišla rozhlasová moderátorka a matka dvou dětí Lisa Lopezová-Galvanová, která pracovala pro stanici KKFI 90.1 FM. Dalších 22 lidí ve věku od osmi do 47 let bylo zraněno.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Řádění střelce z fakulty mohlo skončit hůř. Měl špatné náboje, vysvětlil policejní instruktor

Tagy: