reklama

Postřelil muže před zraky svého dítěte. Střelci z Příbrami hrozí 10 let

Okresní soud poslal do vazby střelce z Příbrami. Incident se odehrál v úterý v ulici Bratří Čapků. Podezřelý měl postřelit po hádce jiného muže, potom z místa činu utekl. Bezprostředně blízko u střelby bylo také malé dítě podezřelého. Muži hrozí až 10 let ve vězení.

reklama

Rozhodování příbramského soudu o uvalení vazby na obviněného střelce netrvalo dlouho. Na jeho konci vyšel muž ze soudní síně s pouty na rukou. Soudce se totiž obával, že by mohl obviněný pokračovat v trestné činnosti.

Muž šel v úterý po ulici s malým dítětem v kočárku, u sebe měl střelnou zbraň. „Dítě bylo obviněného. Incident vyvolal partnerský konflikt mezi otcem a současným druhem matky dítěte,“ objasňoval situaci pro CNN Prima NEWS předseda Okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.

Přímo před zraky malého dítěte se dvojice pravděpodobně pohádala. Otec poté střelil druhého muže do boku. Postřelený měl štěstí, že se střela vyhnula všem orgánům. Než stačila přijet záchranná služba a policie, střelec z místa činu utekl.

Až ve středu ráno ho dopadla zásahová jednotka v Českých Budějovicích. „Policisté na něj řvali, ať otevře dveře. Když je neotvíral, tak dveře vyrazili. Nakonec ho vyvedli v poutech a další z policistů vynesl asi dvouleté plačící dítě,“ uvedl soused zadrženého.

Je obviněný i z nedovoleného ozbrojování

Dítě bylo sice vystrašené, nic se mu však nestalo. Policisté pak u střelce i přesto, že neměl zbrojní průkaz, našli tři krátké střelné zbraně. Právě proto je muž obviněný i z nedovoleného ozbrojování.

„Na mou otázku, proč u sebe měl zbraň, když byl venku s dítětem, odpověděl, že se cítil být ohrožen poškozeným. Tvrdil, že postřelený měl u sebe nůž, tudíž šlo o sebeobranu. Nůž se ale nikde nenašel,“ doplnil soudce Boudník.

Policisté na případu dál pracují. Obviněný muž se ale na svobodu zatím nepodívá. Na soud, který bude rozhodovat o jeho vině, si počká ve vazbě. Hrozí mu až desetileté vězení, a to za těžké ublížení na zdraví a nedovolené ozbrojování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama