reklama

Postřelil muže před zraky svého dítěte. Střelci z Příbrami hrozí 10 let

Okresní soud poslal do vazby střelce z Příbrami. Incident se odehrál v úterý v ulici Bratří Čapků. Podezřelý měl postřelit po hádce jiného muže, potom z místa činu utekl. Bezprostředně blízko u střelby bylo také malé dítě podezřelého. Muži hrozí až 10 let ve vězení.

reklama

Rozhodování příbramského soudu o uvalení vazby na obviněného střelce netrvalo dlouho. Na jeho konci vyšel muž ze soudní síně s pouty na rukou. Soudce se totiž obával, že by mohl obviněný pokračovat v trestné činnosti.

Muž šel v úterý po ulici s malým dítětem v kočárku, u sebe měl střelnou zbraň. „Dítě bylo obviněného. Incident vyvolal partnerský konflikt mezi otcem a současným druhem matky dítěte,“ objasňoval situaci pro CNN Prima NEWS předseda Okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.

Přímo před zraky malého dítěte se dvojice pravděpodobně pohádala. Otec poté střelil druhého muže do boku. Postřelený měl štěstí, že se střela vyhnula všem orgánům. Než stačila přijet záchranná služba a policie, střelec z místa činu utekl.

Až ve středu ráno ho dopadla zásahová jednotka v Českých Budějovicích. „Policisté na něj řvali, ať otevře dveře. Když je neotvíral, tak dveře vyrazili. Nakonec ho vyvedli v poutech a další z policistů vynesl asi dvouleté plačící dítě,“ uvedl soused zadrženého.

Je obviněný i z nedovoleného ozbrojování

Dítě bylo sice vystrašené, nic se mu však nestalo. Policisté pak u střelce i přesto, že neměl zbrojní průkaz, našli tři krátké střelné zbraně. Právě proto je muž obviněný i z nedovoleného ozbrojování.

„Na mou otázku, proč u sebe měl zbraň, když byl venku s dítětem, odpověděl, že se cítil být ohrožen poškozeným. Tvrdil, že postřelený měl u sebe nůž, tudíž šlo o sebeobranu. Nůž se ale nikde nenašel,“ doplnil soudce Boudník.

Policisté na případu dál pracují. Obviněný muž se ale na svobodu zatím nepodívá. Na soud, který bude rozhodovat o jeho vině, si počká ve vazbě. Hrozí mu až desetileté vězení, a to za těžké ublížení na zdraví a nedovolené ozbrojování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama