reklama

Postřelil muže před zraky svého dítěte. Střelci z Příbrami hrozí 10 let

Okresní soud poslal do vazby střelce z Příbrami. Incident se odehrál v úterý v ulici Bratří Čapků. Podezřelý měl postřelit po hádce jiného muže, potom z místa činu utekl. Bezprostředně blízko u střelby bylo také malé dítě podezřelého. Muži hrozí až 10 let ve vězení.

reklama

Rozhodování příbramského soudu o uvalení vazby na obviněného střelce netrvalo dlouho. Na jeho konci vyšel muž ze soudní síně s pouty na rukou. Soudce se totiž obával, že by mohl obviněný pokračovat v trestné činnosti.

K tématu

Muž šel v úterý po ulici s malým dítětem v kočárku, u sebe měl střelnou zbraň. „Dítě bylo obviněného. Incident vyvolal partnerský konflikt mezi otcem a současným druhem matky dítěte,“ objasňoval situaci pro CNN Prima NEWS předseda Okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.

Přímo před zraky malého dítěte se dvojice pravděpodobně pohádala. Otec poté střelil druhého muže do boku. Postřelený měl štěstí, že se střela vyhnula všem orgánům. Než stačila přijet záchranná služba a policie, střelec z místa činu utekl.

Až ve středu ráno ho dopadla zásahová jednotka v Českých Budějovicích. „Policisté na něj řvali, ať otevře dveře. Když je neotvíral, tak dveře vyrazili. Nakonec ho vyvedli v poutech a další z policistů vynesl asi dvouleté plačící dítě,“ uvedl soused zadrženého.

Je obviněný i z nedovoleného ozbrojování

Dítě bylo sice vystrašené, nic se mu však nestalo. Policisté pak u střelce i přesto, že neměl zbrojní průkaz, našli tři krátké střelné zbraně. Právě proto je muž obviněný i z nedovoleného ozbrojování.

„Na mou otázku, proč u sebe měl zbraň, když byl venku s dítětem, odpověděl, že se cítil být ohrožen poškozeným. Tvrdil, že postřelený měl u sebe nůž, tudíž šlo o sebeobranu. Nůž se ale nikde nenašel,“ doplnil soudce Boudník.

Policisté na případu dál pracují. Obviněný muž se ale na svobodu zatím nepodívá. Na soud, který bude rozhodovat o jeho vině, si počká ve vazbě. Hrozí mu až desetileté vězení, a to za těžké ublížení na zdraví a nedovolené ozbrojování.

K tématu

Tagy: Krimi zprávy dítě střelba soud střelec Příbram Krimi

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

Prezidentské volby v USA 2020

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké volby nebyly jen o Trumpovi s Bidenem. Do hry promluvil i Kanye West

Americké prezidentské volby proběhly již před měsícem, ale stále jim není konec. Úřadující prezident Donald Trump totiž pořád odmítá uznat porážku a tvrdí, že jeho demokratický oponent Joe Biden zvítězil jen díky podvodům. Tito dva politici ovšem nebyli jedinými kandidáty. Celkem jich v letošních volbách bylo 11, mezi nimi například známý rapper Kanye West či libertariánka Jo Jorgensenová, která podle mnohých zapříčinila Trumpovu prohru v některých klíčových státech.

Situace se ani za týden ani za dva nezlepší. Nouzový stav musíme prodloužit o 30 dnů
Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom
Lidé jsou demotivovaní, nechodí se testovat dokonce ani s příznaky, ukázal průzkum
reklama
reklama
Z domu museli 300kilového muže vyprostit jeřábem. Francouz se léta téměř nehýbal

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá
Fiala: Ať si lidé zvykají, že co řeknu, dodržím. Nezískáme jen 15 procent, vyhrajeme
Dezinformátor Klaus? Exprezident si Blatnému stěžuje na „nehorázné označení“
Další články
reklama
reklama