reklama

Postřelil muže před zraky svého dítěte. Střelci z Příbrami hrozí 10 let

Okresní soud poslal do vazby střelce z Příbrami. Incident se odehrál v úterý v ulici Bratří Čapků. Podezřelý měl postřelit po hádce jiného muže, potom z místa činu utekl. Bezprostředně blízko u střelby bylo také malé dítě podezřelého. Muži hrozí až 10 let ve vězení.

reklama

Rozhodování příbramského soudu o uvalení vazby na obviněného střelce netrvalo dlouho. Na jeho konci vyšel muž ze soudní síně s pouty na rukou. Soudce se totiž obával, že by mohl obviněný pokračovat v trestné činnosti.

K tématu

Muž šel v úterý po ulici s malým dítětem v kočárku, u sebe měl střelnou zbraň. „Dítě bylo obviněného. Incident vyvolal partnerský konflikt mezi otcem a současným druhem matky dítěte,“ objasňoval situaci pro CNN Prima NEWS předseda Okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.

Přímo před zraky malého dítěte se dvojice pravděpodobně pohádala. Otec poté střelil druhého muže do boku. Postřelený měl štěstí, že se střela vyhnula všem orgánům. Než stačila přijet záchranná služba a policie, střelec z místa činu utekl.

Až ve středu ráno ho dopadla zásahová jednotka v Českých Budějovicích. „Policisté na něj řvali, ať otevře dveře. Když je neotvíral, tak dveře vyrazili. Nakonec ho vyvedli v poutech a další z policistů vynesl asi dvouleté plačící dítě,“ uvedl soused zadrženého.

Je obviněný i z nedovoleného ozbrojování

Dítě bylo sice vystrašené, nic se mu však nestalo. Policisté pak u střelce i přesto, že neměl zbrojní průkaz, našli tři krátké střelné zbraně. Právě proto je muž obviněný i z nedovoleného ozbrojování.

„Na mou otázku, proč u sebe měl zbraň, když byl venku s dítětem, odpověděl, že se cítil být ohrožen poškozeným. Tvrdil, že postřelený měl u sebe nůž, tudíž šlo o sebeobranu. Nůž se ale nikde nenašel,“ doplnil soudce Boudník.

Policisté na případu dál pracují. Obviněný muž se ale na svobodu zatím nepodívá. Na soud, který bude rozhodovat o jeho vině, si počká ve vazbě. Hrozí mu až desetileté vězení, a to za těžké ublížení na zdraví a nedovolené ozbrojování.

K tématu

Tagy: Krimi zprávy dítě střelba soud střelec Příbram Krimi

Další hlavní zprávy

Hokej

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Počet bakterií ve zmrzlině je alarmující, varují hygienici

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Výsledky kontrol zmrzliny, které letos provádějí hygienické stanice, jsou alarmující. Ukazují na vyšší výskyt bakterií, než dovoluje norma. Nejčastějším hříchem zmrzlinářů je přitom nedostatečná údržba zmrzlinových výrobníků. Nekvalitní zmrzlinu ale můžete poznat i na první pohled. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat
Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život
Rezek o (ne)slavné penaltě: Ještěže tehdy nebyl VAR. Proč se rozhodčímu neomluvil?
Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Další články
reklama
reklama