CNN Prima News Studénka

Studénka

Výpis příspěvků ke štítku „Studénka“

Padly definitivní tresty za zřícení mostu ve Studénce. Soud dal pěti stavařům podmínky

26. září 2022 09:40

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dal v pondělí podmíněné tresty pěti pracovníkům stavebních firem obžalovaným ze zavinění pádu mostu ve Studénce před 14 lety. Za zavinění neštěstí, při kterém zemřelo v srpnu 2008 osm lidí a stovka dalších utrpěla zranění, tak nikdo nepůjde do vězení. Dva původní nepodmíněné tresty soud zmírnil mimo jiné kvůli délce trestního řízení. Rozsudek je pravomocný.

Další řidič zůstal ve Studénce uvězněný na železničním přejezdu. Vlak ho minul jen těsně

13. června 2022 21:44

Na železničním přejezdu ve Studénce na Novojičínsku se málem opět stala vážná nehoda. Zatím neznámý řidič dodávky vjel do kolejiště i přesto, že svítila výstražná světla. Padající závory ho tam následně uvěznily. Zachránila ho jen velikost auta, které se na přejezd vešlo společně s vlakem. Před osmi lety na stejném místě při srážce kamionu s pendolinem zemřeli tři lidé.

Železniční neštěstí ve Studénce: Polovina obžalovaných se vrátí před soud

8. října 2020 13:23
Aktualizováno

Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek jako odvolací soud potvrdil zproštění obžaloby pěti z deseti obžalovaných v kauze železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku. U pěti dalších obžalovaných ale zproštění viny zrušil a nařídil nové projednání jejich případu. Případ se tak potřetí dostane před Okresní soud v Novém Jičíně, který obžalované už dvakrát obžaloby zprostil.

Žalobce v kauze Studénka: Zprostit 10 obžalovaných viny bylo nezákonné

10. září 2020 09:51

Žalobce v kauze železničního neštěstí ve Studénce Pavel Šára žádá odvolací senát Krajského soudu v Ostravě, aby rozsudek, kterým prvoinstanční soud loni v listopadu podruhé zprostil viny všech deset obžalovaných, zrušil a případ vrátil Okresnímu soudu v Novém Jičíně. Zproštění dnes označil při přednesení svého závěrečného návrhu za nezákonné. Nehodu v srpnu 2008 nepřežilo osm lidí. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať. Soud vyhlásí rozhodnutí 8. října.

Soud opět řeší tragickou nehodu vlaku ve Studénce. Při té zemřelo osm lidí

7. září 2020 12:55
Aktualizováno

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě opět projednává okolnosti železničního neštěstí ve Studénce na Novojičínsku, které se stalo v srpnu 2008. Deset mužů bylo u novojičínského okresního soudu už dvakrát osvobozeno, nyní má soud rozhodnout o druhém odvolání státního zástupce, který na vině všech trvá. Vlak EuroCity Comenius jedoucí z Krakova do Prahy tehdy narazil do konstrukce silničního mostu, která se zřítila na trať. V souvislosti s neštěstím zemřelo osm lidí, šest přímo na místě nehody. Zraněno bylo dalších 95 lidí.

Řešením nehod na železnicích by mohly být podjezdy, shodují se odborníci

22. července 2020 09:08

Nehod na železničních přejezdech jsme za poslední dobu zaznamenali mnoho a některé stály i cenu nejvyšší, životy cestujících. Jako příčina se nejčastěji prokáže selhání lidského faktoru nebo chyba řidiče v případě srážky vlaku s automobilem. Podle železničních odborníků by řešením mohly být podjezdy nebo alespoň závory, které by nedočkaví řidiči nemohli objet.

Pět let od nehody ve Studénce. Chybou polského řidiče zemřeli tři lidé

22. července 2020 05:01

Obyvatelé Studénky si ve středu připomínají již 5. výročí od vlakové nehody, která si v roce 2015 vyžádala tři lidské životy a řadu zraněných. Pozdvižení vyvolal způsob, jakým se řidič polské národnosti, který nehodu způsobil, obhajoval u soudu. Tvrdil totiž, že vjezd na koleje mu umožňovaly zvednuté závory. To, že už půl minuty blikala červená světla, nepovažoval za důvod zastavit.