reklama

Suzuki Swace odtajnilo české ceny. Na kolik vyjde dvojče světového bestselleru?

Suzuki Swace
Zdroj: Suzuki

Do České republiky míří další vůz v barvách Suzuki, který vzešel ze spolupráce s japonským automobilovým gigantem Toyotou. Jak napovídá titulní fotografie, model Swace přebral, dá se říci, veškerou techniku od světového bestselleru Corolly Touring Sports. A to včetně hybridního systému a automatické převodovky e-CVT, čemuž odpovídá i pořizovací cena.

reklama

Suzuki Swace je k dostání výhradně s hybridní pohonnou jednotkou o objemu 1,8 litru. Ta kombinuje atmosférický benzinový motor, jenž pracuje v Atkinsonově cyklu a dosahuje 72 kW a 142 N.m, elektromotor pak přidává dalších 53 kW a 163 N.m. Systém je vždy spojen s jednostupňovou automatickou převodovkou e-CVT.

Díky baterii s kapacitou 3,6 Ah dokáže Swace ujet i pár čistě elektrických kilometrů. Na jízdu bez spalovacího motoru hybridní systém přepíná automaticky, v nízkých rychlostech může řidič tuto možnost zvolit také manuálně stisknutím tlačítka EV. Dále jsou na výběr jízdní režimy Normal, Eco a Sport

Bohatá základní výbava

Na českém trhu se Suzuki Swace nabízí prozatím jen ve dvou výbavových stupních – Premium a Elegance. První zmiňovaná verze, tedy ta základní, vyjde na 610 900 Kč. Vyšší cena je samozřejmě kompenzována bohatou standardní nadílkou. Těšit se mimo jiné můžete na LED světlomety, dvouzónovou automatickou klimatizaci s úspornou funkcí S-FLOW, vyhřívaný volant a vyhřívání předních sedadel, adaptivní tempomat, asistenty pro jízdu v pruzích třeba na multimediální displej s parkovací kamerou.

Interiér vozu Suzuki Swace
Interiér vozu Suzuki Swace

Komu by tohle provedení bylo málo, může si připlatit za druhou a zároveň vrcholnou výbavu Elegance, která za částku 702 900 Kč přihazuje třeba sledování mrtvých úhlů, parkovací senzory vzadu i vpředu, automatický parkovací asistent S-IPA, bezklíčové odemykání a startování či bezdrátovou nabíječku telefonu.

V rámci předprodeje bude na český trh dodáno prvních 12 kusů v obou úrovních výbavy. Zahájení standardního prodeje se v tuto chvíli očekává ve druhé polovině roku 2021.

Nové Suzuki Swace jsme srovnali s ostatními kompaktními kombíky na tuzemském trhu. Jak si vede například v porovnání se Škodou Octavií? Odpověď naleznete zde.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Odborníci: Neočkujme děti, nejsou ohrožené covidem. Pravděpodobnější je, že se utopí

Děti pod 12 let nejsou ohrožené koronavirem, neočkujme je, shodli se v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský a chirurg Šimon Reich. Ten zdůraznil, že větší pravděpodobnost je, že se dítě utopí nebo zemře při autonehodě, než že se stane obětí nemoci COVID-19. Odborníci si také myslí, že by mladým mezi 16 a 18 lety měli dávat souhlas s vakcinací rodiče.

Anglie nedokázala vyzrát na Skoty. Díky ostrovní plichtě Češi nadále vedou skupinu
Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Krvácející Schick opět udeřil. Proti Chorvatům vystřelil remízu, osmifinále je blízko
reklama
reklama
Nech se očkovat, vyzval Zeman Klause. Proti pofidérní nemoci ne, reagoval exprezident

Václav Klaus

Domácí zpravodajství

Dlouho jsi nebyl v Chile, řekl prezident Zeman a daroval Klausovi pero
Další články
reklama
reklama