reklama

Suzuki Swace odtajnilo české ceny. Na kolik vyjde dvojče světového bestselleru?

Suzuki Swace
Zdroj: Suzuki

Do České republiky míří další vůz v barvách Suzuki, který vzešel ze spolupráce s japonským automobilovým gigantem Toyotou. Jak napovídá titulní fotografie, model Swace přebral, dá se říci, veškerou techniku od světového bestselleru Corolly Touring Sports. A to včetně hybridního systému a automatické převodovky e-CVT, čemuž odpovídá i pořizovací cena.

reklama

Suzuki Swace je k dostání výhradně s hybridní pohonnou jednotkou o objemu 1,8 litru. Ta kombinuje atmosférický benzinový motor, jenž pracuje v Atkinsonově cyklu a dosahuje 72 kW a 142 N.m, elektromotor pak přidává dalších 53 kW a 163 N.m. Systém je vždy spojen s jednostupňovou automatickou převodovkou e-CVT.

Díky baterii s kapacitou 3,6 Ah dokáže Swace ujet i pár čistě elektrických kilometrů. Na jízdu bez spalovacího motoru hybridní systém přepíná automaticky, v nízkých rychlostech může řidič tuto možnost zvolit také manuálně stisknutím tlačítka EV. Dále jsou na výběr jízdní režimy Normal, Eco a Sport

Bohatá základní výbava

Na českém trhu se Suzuki Swace nabízí prozatím jen ve dvou výbavových stupních – Premium a Elegance. První zmiňovaná verze, tedy ta základní, vyjde na 610 900 Kč. Vyšší cena je samozřejmě kompenzována bohatou standardní nadílkou. Těšit se mimo jiné můžete na LED světlomety, dvouzónovou automatickou klimatizaci s úspornou funkcí S-FLOW, vyhřívaný volant a vyhřívání předních sedadel, adaptivní tempomat, asistenty pro jízdu v pruzích třeba na multimediální displej s parkovací kamerou.

Interiér vozu Suzuki Swace
Interiér vozu Suzuki Swace

Komu by tohle provedení bylo málo, může si připlatit za druhou a zároveň vrcholnou výbavu Elegance, která za částku 702 900 Kč přihazuje třeba sledování mrtvých úhlů, parkovací senzory vzadu i vpředu, automatický parkovací asistent S-IPA, bezklíčové odemykání a startování či bezdrátovou nabíječku telefonu.

V rámci předprodeje bude na český trh dodáno prvních 12 kusů v obou úrovních výbavy. Zahájení standardního prodeje se v tuto chvíli očekává ve druhé polovině roku 2021.

Nové Suzuki Swace jsme srovnali s ostatními kompaktními kombíky na tuzemském trhu. Jak si vede například v porovnání se Škodou Octavií? Odpověď naleznete zde.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Jurečka odsoudil výhrůžky Babišovi. I mě chtěli podříznout jako ovci, popsal exministr
Přibylo přes devět tisíc nakažených. Jde o třetí nejvyšší víkendový nárůst
Revoluce v očkování se zatím nekoná. Vakcíny přitom nechybí, jen se nestačí vyočkovat
reklama
reklama
Práce na prvním vesmírném hotelu začnou v roce 2025. Najdete v něm bar i lázně

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Nejlepším celovečerním filmem je Šarlatán, na Českých lvech bodoval i Hynek Bočan
Další články
reklama
reklama