CNN Prima News svatby

svatby

Výpis příspěvků ke štítku „svatby“

Vláda na homosexuály zapomněla. Opatření o registrovaném partnerství se upraví

18. listopadu 2020 19:24

Napravíme to co nejrychleji, slíbil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Reagoval tak na příspěvek iniciativy Jsme fér, která upozornila, že se v covidových usnesení objevují „zjevné diskriminace registrovaných partnerů“. Oproti heterosexuálním párům pro ně totiž platí mnohem přísnější pravidla. Uzavřít registrované partnerství mohou pouze v neodkladných případech a ve velmi omezeném počtu osob.

Svatby pro 15 lidí, registrace homosexuálů jen při riziku smrti a bez svatebčanů

17. listopadu 2020 23:14

Do očí bijící diskriminace homosexuálních párů. Přesně tak LGBT komunita vnímá vládní nařízení, kdy páry mohou uzavřít registrované partnerství jen v naléhavé situaci. Uvádí to vládní Covid portál. Jde o případy, kdy by se jeden ze snoubenců nemusel odloženého svazku dožit, případně když je jeden z nich cizinec a musí odcestovat zpět do své země. Svatby přitom vláda od středy 18. listopadu povolila až pro 15 osob, podmínka neodkladnosti se na ně nevztahuje.

Od středy může na svatbu, pohřeb a bohoslužbu o pět lidí víc. Celkem patnáct

16. listopadu 2020 21:12

Svateb, pohřbů či bohoslužeb se od středy 18. listopadu smí účastnit 15 lidí místo deseti. Vyplývá to z úpravy opatření omezujícího volný pohyb v Česku, kterou schválila vláda. Kabinet dokument upravil tak, aby odpovídal opatřením podle rizikového skóre protiepidemického systému PES. Výjimka ze zákazu volného pohybu bude nově platit i pro sportování na venkovních sportovištích.

Svateb a pohřbů se od pondělí může účastnit maximálně 30 lidí. Jak to funguje v praxi?

19. října 2020 08:35

Svatby a pohřby se od pondělí mohou v Česku konat jen s omezeným počtem účastníků. Podle vládních opatření proti šíření koronaviru jich může být nejvíce 30. Následné svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích mohou být do půlnoci. Od minulého týdne jsou přitom restaurace, bary či kluby zavřené a lidé si v nich mohou jídlo koupit jen ve výdejových okénkách.

Svatby se mohou konat, ale s rouškou. Otcové budou moci k porodu

16. dubna 2020 11:35

Snoubenci, kteří doposud žili kvůli vyhlášenému nouzovému stavu v nejistotě a nevěděli, jestli se bude moci jejich svatba uskutečnit, získali více informací. Vláda od 20. dubna povolila svatby do deseti osob. Ovšem s rouškami. Ministerstvo zdravotnictví také rozhodlo, že od středy mohou být nastávající otcové opět u porodů svých dětí. Ne všechny nemocnice to ale dovolí.