reklama
CNN Prima News Svaz průmyslu a dopravy

Svaz průmyslu a dopravy

Výpis příspěvků ke štítku „Svaz průmyslu a dopravy“

Nebrečme, nepodělejme se a věřme českému průmyslu, vyzval Hanák po jednání vlády

18. ledna 2022 18:14

Česká republika má na to dostat se do skupiny dvaceti nejvíce konkurenceschopných zemí světa. „Tam patříme, buďme optimisty a nepodělejme se,“ vyzval prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák. Po úterním jednání tripartity pochválil přístup kabinetu Petra Fialy (ODS). Podotkl, že otázku povinného očkování bude vláda řešit ve středu.

Špatná zpráva. Problémy Škody výrazně poškodí české veřejné finance, varuje Špicar

18. října 2021 09:31

Automobilka Škoda Auto potvrdila výrazné omezení výroby kvůli nedostatku čipů. Podle viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara se problém týká celého automobilového průmyslu a s jeho důsledky se Evropa může potýkat ještě v první polovině příštího roku. Pro některé menší nebo středně velké firmy může být situace až existenční.

Odborář: Zaměstnanci platí zdravotní pojištění, mají právo na proplácení testů

13. srpna 2021 07:10

Zaměstnanci mají mít právo na proplácení testu na koronavirus i proto, že si platí zdravotní pojištění, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů Vít Samek. Věří také tomu, že testy ve firmách bude nakonec znovu proplácet stát. Zaměstnavatelé by ale podle něj měli začít s testováním svých pracovníků sami.

Firmy chtějí nařídit zaměstnancům testy či očkování. Ne vždy ale mohou, říká právník

12. srpna 2021 06:27

Některé firmy zápasí s tím, že se jejich zaměstnanci nechtějí nechat očkovat, což jim může působit nemalé problémy. Přestože povinné prokazování bezinfekčnosti skončilo s prvním dnem letošních prázdnin, firmy ho mohou nadále požadovat. Ať už formou očkování, potvrzení o prodělání nemoci či testu. Podle právníka to možné je, ale ne ve všech případech. Zaměstnavatel pro to totiž musí mít dobrý důvod.

Testování ve firmách by se mohlo rozjet ještě v únoru. Hradily by ho zdravotní pojišťovny

6. února 2021 12:05

Pravidelné testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách by mohlo začít ještě v únoru. Antigenní testy v podnicích by proplácely zdravotní pojišťovny. Dohodli se na tom zaměstnavatelé se zástupci ministerstev, uvedl v sobotu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Podle něj bude začátek testování v podnicích záviset na tom, kdy ministerstvo zdravotnictví dokončí nastavení podmínek vyšetření.

Musíme očkovat jako Izrael, jinak se ekonomika neprobudí, tvrdí Radek Špicar

2. ledna 2021 10:38

Rok 2021 bude pro českou ekonomiku lepší než ten minulý. Bude však záležet na tom, zda se v Česku podaří zvládnout očkování proti koronaviru tak dobře jako například v Izraeli. Myslí si to viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Domácí hospodářství si podle něho s pandemií poradilo poměrně dobře, pro firmy bylo důležité, že při druhé vlně nedošlo k uzavření hranic.

Dopady dohody s Británií? Složitější obchodování, možné zdražení českého exportu

25. prosince 2020 10:36

Dojednání dohody mezi Evropskou unií a Británií o podobě dalších vztahů je podle Svazu průmyslu a dopravy pozitivní zpráva, končí nejistota. Jisté překážky v obchodu ale vzniknou, uvedl. Obchod podle svazu vesměs nebude zatížen celními poplatky a kvótami, firmy budou mít na obou stranách srovnatelné podmínky bez nekalé konkurence.

Špicar o vakcinaci: Česko je mistrem v tom mít vše na papíře, Němcům už stojí stany

20. prosince 2020 17:24

Po podcenění nástupu covidu a letním rozvolnění má vláda třetí šanci, jak opravdu přispět k řešení pandemie, prohlásil v nedělní Partii na CNN Prima NEWS viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar. Narážel tak na očkování proti koronaviru, které by podle premiéra Andreje Babiše mohlo v Česku začít už 27. prosince. Špicar je ale skeptický, protože vláda má podle něj vše zatím jen na papíře.

reklama