CNN Prima News Světové ekonomické fórum

Světové ekonomické fórum

Výpis příspěvků ke štítku „Světové ekonomické fórum“

Společnost Procter & Gamble na Světovém ekonomickém fóru představila své nejzajímavější partnery a projekty

6. února 2023 07:11

Společnost Procter & Gamble představila na Světovém ekonomickém fóru v Davosu své partnery, se kterými usilovně spolupracuje na inovacích v oblasti technologií a udržitelnosti. Věděli jste například, že existuje technologie PureCycle, která dokáže zbavit plasty veškerých barev a zanechat je dokonale čisté k dalšímu použití? Že byla vyvinuta technologie, pomocí které lze vytvarovat téměř cokoliv? Nebo že Procter & Gamble usilovně pracuje na využití zeleného vodíku v dopravě, aby co nejdříve dosáhla 100% využití zelené energie a nulové uhlíkové stopy? Podívejte se s námi na nejmodernější technologické projekty spolupracující s P&G, které byly na letošním Světovém ekonomickém fóru v Davosu představeny.

Musíme porazit Putina, řekl kontroverzní miliardář Soros. Promluvil i o třetí světové válce

24. května 2022 21:19

Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to v úterý řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.

Potenciál sítí nové generace i priority pro příští dekádu

14. října 2021 23:04

V Dubaji odstartoval 12. ročník Mobile Broadband Forum (MBBF) pořádaný společností Huawei ve spolupráci s partnery GSMA a SAMENA Council, který opět přivádí dohromady vrcholné zástupce telekomunikací s cílem prozkoumat, jak vysokorychlostní mobilní internet formuje budoucnost, naše životy a průmyslová odvětví.

Soumrak kapitalismu. Mocní politici žádají restart světa po covidové pandemii

6. března 2021 06:47

Vznik nového „popandemického“ systému a „velký restart“. To jsou hlavní cíle letošní konference Davos 2021, na které tradičně vystupují nejmocnější politici a byznysmeni, kteří v pozadí nastavují směr, jakým se bude ubírat svět. Mezi výzvy budoucích let, které řečníci Davosu jmenují, patří například zelená politika a změna ekonomického modelu.

Musíme vědět, kdo už byl očkovaný. Ať už na papíře nebo čipu, navrhuje Prymula

14. února 2021 14:12

Vláda musí podle exministra zdravotnictví Romana Prymula do budoucna zvažovat, jak označit občany, kteří už se nechali očkovat koronavirovou vakcínou. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové, kde navrhl, že by se lidé mohli prokazovat papírem či čipem. Právě atribut čipu provází řadu konspiračních teorií v souvislosti s koronavirovými vakcínami i pandemií jako takovou.

Světový covidový pas. Do letadla nebo na fotbal se možná nedostanete bez očkování

5. ledna 2021 21:46

Ve světě sílí veřejná diskuze o takzvaných covidových pasech – očkovacích průkazech, které by jeho nositeli po vakcinaci proti koronaviru umožnily cestovat či navštěvovat kulturní a sportovní akce. Pro jedny je taková myšlenka jediným světlem v pandemickém tunelu, podle jiných by šlo o příkladné porušování základních lidských práv a svobod.

Genderová nerovnost zmizí za 100 let. Nůžky se rozevírají v politice a financích

1. listopadu 2020 22:36

Bude trvat téměř sto let, než zcela vymizí nerovnost mezi pohlavími, ukazuje studie Global Gender Gap Report. Podle ní se tedy rovnosti současna generace nedožije. Uzavření propasti mezi muži a ženami se nejvíce blíží oblast vzdělávání a zdravotní péče, nejhůře je na tom naopak politická angažovanost a ekonomické faktory. Žebříčku genderové rovnosti dlouhodobě vévodí Island.