reklama

Syn prince Harryho a Meghan chodí do školky. Učí se pěstovat a sklízet zeleninu

Syn Meghan Markleové a prince Harryho Archie nastoupil do školky, kde se učí „emoční gramotnosti“ a péči o životní prostředí včetně pěstování a sklízení zeleniny. Podle místních vypadá Harry jako dobrý otec a děti dvouletého Archieho mezi sebe přijaly. Rodinu také pravděpodobně čeká další životní zlom – stěhování.

reklama

Meghan byla spatřena, jak vozí dvouletého Archieho do školky se zeleným batohem a krabičkou na svačinu s vesmírným motivem. Většinou je u školky ale viděn vévoda. „Harry Archieho často vysazuje a vyzvedává a vypadá jako dobrý táta. Všichni rodiče se k Harrymu a Meghan chovali uvolněně a nedělali povyk. A pro ostatní děti je Archie jen jedním z nich. Nevědí, že jeho rodiče jsou z královské rodiny, a nejspíš by jim to bylo jedno. Ledaže by Meghan byla Disneyho princezna,“ prozradil jeden z rodičů, jehož dítě školku navštěvuje.

Za výběrem této školky se odráží Harryho důraz na životní prostředí a duševní zdraví a Meghanina vášeň pro soucit a péči. Tato instituce jejich požadavky splňuje – školka má malé třídy, klade velký důraz na ekologii a její součástí jsou zahrady s ovocnými stromy, motýly, včelami a kolibříky.

Výuka španělštiny i sklízení zeleniny

Žáci se mohou přiblížit přírodě i tím, že pomáhají pěstovat a sklízet zeleninu. Školka nabízí i výuku španělštiny, tance, hudby či divadla.

Vévoda s vévodkyní ovšem údajně chtějí prodat své sídlo v Montecitu. Oblast v okrese Santa Barbara je známá odlehlými soukromými sídly a domy celebrit. „Přemýšlejí o tom, že svůj dům prodají. Nebude však na trhu kvůli tomu, kým jsou. Ukážou ho jen lidem, kteří mají potvrzené finanční prostředky a jsou vážnými zájemci,“ prozradil zdroj.

Tagy:

Hlavní zprávy

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole
Sněmovna

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo
Nehody

Detaily děsivé nehody jachty v Karibiku: Byli na ní Češi, potvrdilo ministerstvo

Malá jachta před týdnem v plné rychlosti narazila do skály v Karibiku. Při nehodě zemřel jeden člověk, druhý utrpěl vážná zranění. České ministerstvo zahraničí na dotaz CNN Prima NEWS potvrdilo, že se jednalo o české občany. Tamější záchranáři vyšetřují, co tragickou nehodu způsobilo. Podle francouzského webu Faxinfo.cz mohla za nehodou stát nepřiměřená rychlost či nepozornost.

Pešán vybral tři „taxikáře“. Kteří hráči rozšířili hokejovou nominaci pro olympiádu?

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) umožnila trenérům reprezentací kvůli ošemetné covidové době rozšířit nominaci pro olympiádu v Pekingu o šest hráčů, takzvané „taxikáře“. Jde o inspiraci z NHL, kde odnedávna funguje systém náhradníků pojmenovaný taxi squad. Kouč českého národního týmu Filip Pešán s manažerem Petrem Nedvědem využili jen polovinu nabízené možnosti a zvolili tříčlennou „zálohu“ – útočníky Matěje Blümela s Davidem Tomáškem a obránce Jana Ščotku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Na protestu proti opatřením u Berlína zemřel známý hudebník. Demonstranti viní policii

Na demonstraci proti karanténním opatřením v braniborském Wandlitzu nedaleko Berlína zemřel jeden z účastníků. Podle dostupných informací mělo jít o známého hudebníka. Incident se stal v pondělí, do médií se ale dostal až nyní. Část demonstrantů připsala odpovědnost za úmrtí policii, ta to ale odmítá a uvádí, že muž zkolaboval. Příčinu úmrtí určí nařízená pitva.

reklama

Domácí zpravodajství

Soud odmítl stížnost PirSTAN kvůli volbám. Navrhovali jiný přepočet hlasů na mandáty

Ústavní soud (ÚS) odmítl podnět Pirátů a STAN, kteří navrhovali alternativní způsob přepočtu hlasů na mandáty podle nového volebního zákona. Jejich interpretace by vedla k výměně tří poslanců Sněmovny ustavené po loňských volbách. Neuspěli ani u Nejvyššího správního soudu (NSS), ani u ústavních soudců, kteří se však podstatou návrhu věcně nezbývali, stížnost odmítli z procesních důvodů kvůli formě podání. Usnesení zpřístupnili na webu soudu.

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama