reklama
CNN Prima News ekologie

ekologie

Výpis příspěvků ke štítku „ekologie“

Francie zakáže balit plodiny do plastu. Lidé nechtějí osahané ovoce, bouří se prodejci

12. října 2021 09:57

Obchody ve Francii od ledna nebudou moci prodávat téměř žádné ovoce a zeleninu v plastových obalech, oznámilo tamní ministerstvo životního prostředí. Opatření je součástí širších vládních snah o omezení plastového odpadu a takzvaných plastů na jedno použití. Místní prodejci ovoce si nicméně stěžují, že úřady zákaz byl vyhlášen příliš narychlo.

Komunistka Vostrá o Green Dealu: I když jsme v EU, nemusíme přijímat každou pitomost

6. října 2021 22:34

I když jsme součástí Evropské unie, nemusíme přijímat kdejakou pitomost, pustila se do vlády komunistka Miloslava Vostrá v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu televize CNN Prima NEWS, když mluvila o Green Dealu. Podle ní vláda zaspala a měla bojovat za své občany. Souhlasila tak se zástupcem koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) Zbyňkem Stanjurou, který řekl, že si Česko mělo vyjednat výjimku jako Poláci.

Za pochybením při vyšetřování Bečvy mohl být i nátlak. Gazdík podá trestní oznámení

5. října 2021 10:24

Některá pochybení při vyšetřování loňské ekologické havárie na Bečvě mohla být výsledkem nátlaku na úřady, řekl ve Sněmovně novinářům člen poslanecké vyšetřovací komise Petr Gazdík (STAN). Podá kvůli tomu trestní oznámení, na základě kterého by policie měla prošetřit možné zneužití pravomoci úřední osoby a spáchání dalších trestných činů, doplnil. Sněmovna se v úterý závěrečnou zprávou komise bude zabývat na mimořádné schůzi.

Česko ve sporu o Turów: Ať smlouva platí i pět let po konci provozu dolu

5. října 2021 10:00

Ve sporu mezi Českem a Polskem ohledně těžby v dole Turów česká strana chce, aby smlouva platila ještě pět let po ukončení provozu dolu. Informovaly o tom Hospodářské noviny, které mají český návrh smlouvy k dispozici. Smlouva zajišťuje například dohled nad tím, jak těžba dopadá na zásoby pitné vody na českém území. Jednání o smlouvě skončila bez dohody minulý týden ve čtvrtek v noci.

Jednorázové nádobí může obsahovat karcinogenní látku. Na které si dát pozor?

Téma: Rádce
3. října 2021 22:36

Na českém trhu lze stále koupit nádobí, které může být jedovaté. Přestože od srpna je zakázáno vyrábět misky nebo hrníčky pro děti z látky zvané melamin, některé e-shopy je stále prodávají. Tato látka totiž může být karcinogenní. Zjišťovali jsme, na co si při nákupu kuchyňského vybavení dát pozor.

Covidismus a ideologie EU jsou horší než komunismus, říká Ševčík z Trikolory

1. října 2021 16:37

Ekonom a kandidát uskupení Trikolora, Svobodní, Soukromníci (TSS) do sněmovních voleb Miroslav Ševčík se ve vysílání CNN Prima NEWS ohradil proti tvrzením zástupců koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), že má premiér Andrej Babiš (ANO) velký podíl na růstu cen v Česku. Podle Ševčíka za rostoucí inflací stojí Evropská unie s takzvaným Green Dealem. Ideologie EU přijde Ševčíkovi nebezpečnější než komunismus.

reklama