CNN Prima News ekologie

ekologie

Výpis příspěvků ke štítku „ekologie“

Jurečka slibuje dotace na elektromobily. Měly by je dostat i domácnosti

25. listopadu 2022 14:10

Díky příspěvku z evropského fondu by na koupi elektromobilu mohly dosáhnout i běžné domácnosti. Vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL) zodpovědný za resort životního prostředí to řekl na pražském jednání zástupců členských států Evropské unie (EU) k novým návrhům Evropské komise (EK) ke klimatickým otázkám.

V Egyptě začal klimatický summit. Česko podle Fialy sníží emise metanu o 30 procent

6. listopadu 2022 18:52

V neděli začal každoroční klimatický summit OSN, letos ho pod označením COP27 pořádá Egypt. Dvoutýdenní akce se má zúčastnit přes 120 světových státníků. Česko reprezentuje premiér Petr Fiala, který do Egypta odletěl na tři dny. Hlavní snahou účastníků COP27 je zpomalit globální oteplování, řešit se ale budou i další ekologická témata.

Klimaaktivisté se v Amsterdamu vloupali na letiště. Brání odletům soukromých letadel

5. listopadu 2022 18:30

Více než stovka klimatických aktivistů z hnutí Greenpeace a Extinction Rebellion se v sobotu odpoledne vloupala na runway Schipholu, hlavního amsterdamského letiště. Svým výstupem chtějí přimět letiště k větší šetrnosti k životnímu prostředí. Na místě zablokovali několik soukromých tryskáčů. Na letišti souběžně probíhájí i další, poklidné protesty.

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

3. listopadu 2022 20:17

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

1. listopadu 2022 07:17

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.