reklama

Tahání peněz z fanoušků. Nic nového se nedozví, rozčílil se Ztracený kvůli knize o něm

Na pultech knihkupectví se objevila kniha o zpěvákovi Marku Ztraceném. On o ní ale podle svých slov nic neví. „Připadá mi to jako tahání peněz z mých fanoušků na mé jméno. A ještě k tomu se za ně nic nedozví,“ kroutil hlavou v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zpěvák ale není jedinou hvězdou, které se něco takového stalo.

reklama

Na knihu zpěvák upozornil ve čtvrtek na sociálních sítích. Podle něj má jít o kompilaci z rozhovorů, které v poslední době dal. „Radost z toho nemám. Na světě jsou samozřejmě daleko horší věci, ale dotýká se mě to z několika důvodů. Autorka mě kontaktovala a já jsem jí poprosil, že o to nestojím, že to nechci. Jasně jsem dal najevo svůj postoj. Ona mě ubezpečila, že nic nevydá, a za měsíc je kniha všude k objednání. Takže jde spíš o věc lidského charakteru,“ zdůraznil zpěvák.

Dodal, že podnikl některé právní kroky proti autorce knihy, ale že nemá moc šanci uspět. „Svou energii budu radši věnovat své rodině než přetahování se s paní, ale přijde mi to ubohé,“ podotkl.

Podle advokáta Jana Černého však může zpěvák po autorce knihy požadovat náhradu škody. „Když odhlédnu od skutečnosti, že je to naprosto neetické, může lidem, o kterých se píše, vznikat hmotná i nehmotná škoda. A pozor, to i v případě, že informace jsou pravdivé. Pokud jsou nepravdivé, může jít v krajním případě i o trestný čin pomluvy. Já tady dokonce vidím rozpor s autorským právem,“ upozornil.

Ztracený ale není jediný, komu se něco takového stalo. V minulosti podobnou věc řešil například i režisér Zdeněk Troška. „Je to největší sprosťárna a hyenismus, který jsem kdy viděl. Neuráželo mě, co je v knize, ale že paní jen tak vykradla všechny rozhovory, které jsem kdy kde dal. Tak se vydělávají peníze,“ řekl. Dodal, že autorku knihy nezná, nikdy se s ní neviděl ani s ní nemluvil.

Dějí se kolem mne poslední dobou trochu divné věci a tohle je jedna z nich. Vychází kniha, se kterou nemám vůbec nic...

Posted by Marek Ztracený on Wednesday, November 3, 2021

Podle právníka se lze bránit, i když už kniha leží na pultě. „Postižení by se měli bránit požadováním náhrady škody po autorovi, aby vešlo do povědomí veřejnosti a hlavně autorů, že tu existují nějaké regule,“ zdůraznil Černý.

Pod logem nakladatelství Imagination of People vyšlo podobných titulů hodně – například o Zdeňku Svěrákovi, Karlu Gottovi, Libuši Šafránkové, Ondřeji Vetchém, Jeanu-Paulovi Belmondovi i Alainovi Delonovi, Jiřím Kodetovi, Jarmile Kratochvílové nebo Jožu Rážovi.

Autoři nic špatného o osobnostech nepíšou, knihy jsou spíše sbírkami rozhovorů s celebritami a vyjmenováním seznamu jejich filmů. „Vypadá to, že někdo píše knihu o někom, ale přitom jen sebere články, které někde vyšly, a dělá ze sebe spisovatele. Byla by aspoň slušnost zavolat člověku, o kterém kniha je, aby o tom věděl,“ myslí si zpěvák Michal Hrůza, který je dalším z poškozených.

Redakce CNN Prima NEWS požádala nakladatelství o vyjádření. Podle jeho ředitele Petra Čermáka se Ztracený ani slovem nezmínil, že by vydání knihy odmítal. Zpěvák fanouškům vzkazuje, že brzy napíše vlastní knihu o svém životě, kde prozradí spoustu skutečností, o kterých dosud nemluvil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama