reklama
CNN Prima News advokát

advokát

Výpis příspěvků ke štítku „advokát“

Česku hrozí znovu nouzový stav. Babiš a právníci řekli, za jakých okolností by nastal

16. listopadu 2021 21:18

Česku hrozí „lockdown pro neočkované“ podobně jako v Rakousku. Ústavní právníci se shodli na tom, že ke zpřísnění proticovidových opatření zavedením takzvaného rakouského modelu by bylo nutné vyhlásit nouzový stav nebo přinejmenším stav nebezpečí. Model totiž omezuje volný pohyb neočkovaných, což na základě protipandemického zákona nelze. Cílem dalších opatření je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zvýšení proočkovanosti populace.

Dohra tvrdého zákroku strážníků kvůli roušce. Šlo o známého rappera, poslal jim vzkaz

12. března 2021 15:18

Muž, kterého ve středu strážníci v Uherském Hradišti zadrželi kvůli nenasazené roušce, se k celému incidentu vyjádřil přes svého advokáta. „Nekladl jsem odpor, přesto jsem byl strážníky inzultován. Mého syna nechali samotného na ulici,“ sdělil prostřednictvím právního zástupce Filipa Petráše webu SeznamZprávy.cz. Poškozeným je dle webu Blesk.cz známý rapper ze Zlína.

Zavřené může bez nouzového stavu zůstat téměř vše. Jde jen o zdůvodnění, říká právník

12. února 2021 07:33

Uzavřené může i bez nouzového stavu zůstat téměř vše, záleží pouze na tom, jak precizně to ministr zdravotnictví zdůvodní. Právě to je podle právníka Ondřeje Dostála klíčový problém dosavadních plošných opatření. Pokud není ministr zdravotnictví hloupý a epidemické důvody k uzavření jsou, musí je najít, dodal pro CNN Prima NEWS Dostál, který na jaře uspěl u městského soudu s žalobou na plošná opatření jako omezení pohybu či uzavření provozů.

Babiš nebude stíhán kvůli pandemii. Dostal zelenou k neschopnosti, říká advokát

1. ledna 2021 14:56

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 odložilo trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich postupu v boji s pandemií koronaviru. Trestní oznámení podal ve druhé polovině října advokát Petr Němec kvůli chování vládních politiků v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Dopustit se podle něj mohli maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání. „Vláda dostala od státního zastupitelství zelenou k neschopnosti,“ komentoval nynější rozhodnutí Němec. „Řídit stát aspoň s odpovědností vedoucího dětského tábora je minimum, co lze po vládě chtít. Proto to poženu výš,“ dodal.

reklama