CNN Prima News advokát

advokát

Výpis příspěvků ke štítku „advokát“

Fintu proti pokutám za parkování trestat nejde, řekl právník. Řidič popsal, jak to funguje

25. srpna 2022 06:52

Někteří řidiči používají jednoduchý trik, jimž víceméně spolehlivě obelstí kamerové vozy kontrolující parkování v placených zónách. Minulý týden na to upozornila televize CNN Prima NEWS. Nově jsme teď získali svědectví řidiče, který popisuje, jak finta funguje. A dopravní právník potvrzuje, že problém je v nedokonalém zákoně.

Polčák: Své části odměny za Vrbětice se zřeknu. Mohl jsem požadovat i víc, hájí se

21. března 2022 14:46

Místopředseda vládního hnutí STAN Stanislav Polčák se zřekne své části odměny, kterou měl získat za vymáhání odškodnění pro obce kvůli výbuchu muničních skladů ve Vrběticích. Po kritice, která se na jeho hlavu snesla, to europoslanec oznámil na svém twitterovém účtu. „Přitom osobně i s mými kolegy jsme na celém případu odvedli obrovské množství práce,“ hájí se přesto politik.

Rusy zahrňme květinami a fanděme jim. Příspěvky podporující válku již řeší policie

11. března 2022 20:37

Policie aktuálně prověřuje 18 případů, které souvisejí se schvalováním ruské invaze na Ukrajinu. A eviduje další stovky podání, které na možnou trestnou činnost upozorňují. V Česku sociální sítě kontroverzní příspěvky mažou. V některých státech ale z internetu nezmizí příspěvky, které budou vyzývat třeba ke smrti ruského prezidenta Vladimira Putina, přistoupil k tomu majitel Facebooku a Instagramu Mark Zuckerberg.

Chyběl souhlas. O zdraví Zemana neměla Stehlíková nic říkat, má jasno advokát Sokol

6. února 2022 22:01

Doktorka Džamila Stehlíková čelí žalobě ze strany Hradu za své výroky o zdraví prezidenta republiky. Ten požaduje milion korun. „Nejde přitom vůbec o to, zda byla její diagnóza správná, nebo ne. Údaje o zdravotním stavu jsou citlivá osobní data,“ řekl advokát Tomáš Sokol. Podle něho neměla Stehlíková bez souhlasu Miloše Zemana cokoliv vyslovovat.

Podařilo se nám odvalit balvan. Fiala s Morawieckým vyřešili Turów, Poláci už zaplatili

3. února 2022 11:48
Aktualizováno

Premiér Petr Fiala se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým podepsali ve čtvrtek mezistátní dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów. Polsko Česku již zaplatilo náhradu 45 milionů eur za škody způsobené těžbou v dole Turów a na pětileté délce soudního dohledu, řekl Fiala. Z náhrady dostane 35 milionů korun Liberecký kraj a zbytek český stát. Česko zároveň stáhne žalobu u Soudního dvora EU poté, co obdrží od Polska domluvené finanční prostředky.