reklama
CNN Prima News advokát

advokát

Výpis příspěvků ke štítku „advokát“

Dohra tvrdého zákroku strážníků kvůli roušce. Šlo o známého rappera, poslal jim vzkaz

Muž, kterého ve středu strážníci v Uherském Hradišti zadrželi kvůli nenasazené roušce, se k celému incidentu vyjádřil přes svého advokáta. „Nekladl jsem odpor, přesto jsem byl strážníky inzultován. Mého syna nechali samotného na ulici,“ sdělil prostřednictvím právního zástupce Filipa Petráše webu SeznamZprávy.cz. Poškozeným je dle webu Blesk.cz známý rapper ze Zlína.

Zavřené může bez nouzového stavu zůstat téměř vše. Jde jen o zdůvodnění, říká právník

Uzavřené může i bez nouzového stavu zůstat téměř vše, záleží pouze na tom, jak precizně to ministr zdravotnictví zdůvodní. Právě to je podle právníka Ondřeje Dostála klíčový problém dosavadních plošných opatření. Pokud není ministr zdravotnictví hloupý a epidemické důvody k uzavření jsou, musí je najít, dodal pro CNN Prima NEWS Dostál, který na jaře uspěl u městského soudu s žalobou na plošná opatření jako omezení pohybu či uzavření provozů.

Babiš nebude stíhán kvůli pandemii. Dostal zelenou k neschopnosti, říká advokát

Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 odložilo trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich postupu v boji s pandemií koronaviru. Trestní oznámení podal ve druhé polovině října advokát Petr Němec kvůli chování vládních politiků v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Dopustit se podle něj mohli maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání. „Vláda dostala od státního zastupitelství zelenou k neschopnosti,“ komentoval nynější rozhodnutí Němec. „Řídit stát aspoň s odpovědností vedoucího dětského tábora je minimum, co lze po vládě chtít. Proto to poženu výš,“ dodal.

Nápoje prodávat budu, na tyhle bláboly zvysoka kašlu, tvrdí šéfkuchař Slanina

Restaurace ani kavárny podle zákona v současnosti nesmějí nalít zákazníkům žádný nápoj. Alespoň tak to podle právníků říkají vládní opatření. Může za to tisková chyba, která prodej pití ve sbírce zákonů zakázala úplně, namísto toho, aby se dotýkala jen prodeje nápojů z okénka. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to vysvětluje tím, že chce zamezit shlukování lidí. Ministerstvo vnitra sice nařízení upravilo, ale podle právníků to nestačí. Někteří restauratéři se proto nechtějí s touto situací smířit. Šéfkuchař a spolumajitel restaurace Ondřej Slanina doslova uvedl, že na opatření kašle a nápoje prodávat bude.

Prymula s Faltýnkem se dopustili přestupku. Trest čeká i restauraci, míní právník

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a předseda Poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se podle právníka osloveného CNN Prima NEWS dopustili nenošením roušek na veřejnosti přestupku. Za to jim hrozí pokuta do výše až 10 000 korun. Podle advokátky Kláry Slámové by mohla být Prymulovi, z důvodu jeho postavení, udělena vyšší sankce než běžným občanům. Trest pak podle právníků nemine ani restauraci, která se pravděpodobně propůjčila k protiprávnímu jednání.

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát Petr Němec podal Nejvyššímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich chování v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Informoval o tom na Twitteru. Politici se podle něj mohli dopustit maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání.

Soud zastavil kauzu nošení hidžábu ve škole, ta se odvolá

Obvodní soud pro Prahu 10 zatím nepravomocně zastavil kauzu muslimské studentky, které pražská střední zdravotní škola v roce 2013 nedovolila nosit při vyučování šátek. Studentka letos v dubnu svou žalobu stáhla. Zdůvodnila to obavami z nenávistných útoků, kterým kvůli kauze čelí. Škola se ale chce soudit dál a proti zastavení řízení se odvolá. V tiskové zprávě to dnes oznámil advokát školy Radek Suchý.

reklama