CNN Prima News advokát

advokát

Výpis příspěvků ke štítku „advokát“

Detaily k případu advokáta obviněného z vraždy. Ve hře je falšování otcovství pro jeho vnuka

Známý pardubický advokát, který si měl objednat zmizení bývalého přítele své dcery, dál zůstává se třemi dalšími muži ve vazbě. Reportérovi CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, že podle kriminalistů měl advokát zařídit zfalšování testu otcovství, aby výsledek vyloučil, že zmizelý muž je otcem advokátova vnuka. Pohřešovaný Pavel Matuška byl podle kamarádů čestný a pracovitý muž, který se po rozchodu chtěl jen více podílet na výchově svého syna.

Sokol: Měnit zákony o držení zbraní není nutné. Motiv střelby na fakultě znát nepotřebuji

I přes bouřlivou debatu po střelbě na filozofické fakultě jsem nezaznamenal, že by původní znění zákona o zbraních a střelivech působilo potíže. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl advokát Tomáš Sokol. Novela proto podle něj nebyla nutná. Právník mimo jiné prohlásil, že diskuzi ohledně zveřejnění motivu střelce vnímá jako individuální a zdůraznil, že tuto informaci nepotřebuje znát.

Podezřelý z únosu Maddie McCannové slaví malé vítězství. Soud vyhověl jeho právníkům

Hlavní podezřelý ze zmizení Madeleine McCannové stanul před německým soudem. Čelil obvinění ze dvou sexuálních trestných činů, které však s případem malé dívky nesouvisí. Zasedání soudu bylo ale krátce po začátku hlavního líčení přerušeno kvůli námitce právního týmu obžalovaného proti jedné z laických soudkyň. Projednávání naváže 23. února.

Cimický: Můj organismus je nyní křehký. Stát opět před soudem by mě ohrozilo na životě

Představa, že se octnu u soudu ve výrazném stresu, je pro mě život ohrožující, sdělil pro web Expres psychiatr a prozaik Jan Cimický. Soud v pátek nevyhověl jeho žádosti o odročení hlavního líčení. Proces proto začne podle plánu, tedy příští týden v úterý. Cimický webu také sdělil, že se jednání nevyhýbá a že je vyčerpaný. Známý psychiatr je obžalovaný z téměř čtyřiceti skutků včetně vydírání a znásilnění.

Taylor Wessing poskytla právní poradenství Shape Corporation, prvnímu nájemci nové průmyslové zóny Panattoni Park Pilsen West II

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika poskytla právní poradenství při realizaci built-to-suit pronájmu v areálu Panattoni Park Pilsen West II společnosti Shape Corporation Czech Republic, s.r.o. Americká společnost do něj postupně přesunula provoz z prostor na plzeňských Borských polích a zároveň rozšířila výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažerů v automobilové přepravě. Výrobu v novém areálu slavnostně Shape Corporation zahájila 21. září 2023 a v novém provozu bude pracovat až 700 zaměstnanců.

Zaměstnavatelé budou muset uvádět důvod propuštění. Silná karta zaměstnanců, míní expert

Zaměstnanec bude mít právo na to, aby mu zaměstnavatel sdělil důvod ukončení pracovního poměru. Takovou novinku přináší novela zákoníku práce, která začne platit 1. října. Advokát Ladislav Karas v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS podotkl, že to pro zaměstnavatele může znamenat určité riziko. „Z praxe vím, že vždycky se najdou zaměstnanci, kteří si nikdy nepřipustí chybu,“ řekl.

Rakušan nemluvil pravdu. Policie národnost pachatelů zveřejnit může, řekli Šlachta a Sokol

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se mýlí, když tvrdí, že zákon zakazuje zveřejňovat národnost pachatele. Takové ustanovení tam explicitně není, píše se v něm o identitě pachatele, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS advokát Tomáš Sokol. Následně připomněl, že existuje i výjimka, kdy může být zveřejněna i identita. Bývalý elitní policista Robert Šlachta (Přísaha) k tomu dodal, že jako strážce zákona národnost pachatele zveřejňoval. Vyzval k větší otevřenosti, aby se předcházelo spekulacím.