reklama

Laco Déczi se pustil do svých bývalých kolegů. Jak říkal Felixovi Slováčkovi?

Jazzový trumpetista Laco Déczi v pořadu 7 pádů Honzy Dědka zavzpomínal na své působení v Tanečním orchestru Československého rozhlasu, jehož byl v sedmdesátých letech součástí. Americký muzikant slovenského původu nešetřil ostrými slovy na adresu hudebníků Felixe Slováčka a Karla Svobody.

reklama

Laco Déczi nejdříve řekl svůj názor na Felixe Slováčka. „Nevím, jestli byl osobnost. Moc k nám nezapadl. Příliš jsme ho nebrali. Skončilo to tak, že mu všichni říkali Vivaldi. Divil se tomu. Říkali jsme mu, ať se podívá do zrcadla, že to nejsou oči, to jsou ‚vivaldi‘,“ vyprávěl Déczi s tím, že do orchestru nebylo jednoduché zapadnout.

„Vždycky, když přijede, si mě bere do huby. Nevím, jestli se potřebuje více zviditelnit skrz mě. Když se potkáme, bavíme se normálně. On potom odejde a začne mluvit takové věci. Nechápu ho. Je to asi jeho způsob humoru,“ reagoval Slováček později ve vysílání CNN Prima NEWS.

Třiaosmdesátiletý trumpetista si v pořadu 7 pádů Honzy Dědka rovněž rýpnul do již zesnulého skladatele Karla Svobody, se kterým také hrával „On se rád seznamoval s lidmi na špici. Znal se s jedním bolševickým fotografem, který si bral Štrougalovu (dlouholetý československý premiér během totality, pozn. red.) dceru. A Karla na tu svatbu pozvali. On pak další den vyprávěl, jak bylo. Podával to v duchu, jak daleko to dotáhl. Dědek Krýzl na něj koukal a řekl: ‚Kdyby ses narodil o chvilku dřív, stihl bys i Heydrichovu svatbu,'“ řekl Déczi.

Světově proslulý jazzový trumpetista je známý tím, že si ve veřejném prostoru příliš nebere servítky. Od roku 1986 žije v USA, kam emigroval přes západní Německo.

Ve státech vystupuje zpravidla v New Yorku a okolí. Hrával s mnoha skvělými jazzovými muzikanty, například s Elvinem Jonesem, Billem Watrousem nebo Juniorem Cookem. Do Česka, kde žil od roku 1962 až do emigrace, se pravidelně vrací.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama