reklama
CNN Prima News právník

právník

Výpis příspěvků ke štítku „právník“

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

2. prosince 2021 19:15

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Dostál: Bavorský model je diskriminační. Čekám vlnu žalob, jedna z nich bude moje

17. listopadu 2021 14:39

Od pondělí by v Česku měl platit takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu, uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Do služeb a na hromadné akce by se tak dostali jen ti, kdo jsou očkovaní nebo prodělali nemoc v uplynulých 180 dnech. Právník Ondřej Dostál (Piráti) však míní, že se jedná o diskriminační a nepřijatelné opatření.

Česku hrozí znovu nouzový stav. Babiš a právníci řekli, za jakých okolností by nastal

16. listopadu 2021 21:18

Česku hrozí „lockdown pro neočkované“ podobně jako v Rakousku. Ústavní právníci se shodli na tom, že ke zpřísnění proticovidových opatření zavedením takzvaného rakouského modelu by bylo nutné vyhlásit nouzový stav nebo přinejmenším stav nebezpečí. Model totiž omezuje volný pohyb neočkovaných, což na základě protipandemického zákona nelze. Cílem dalších opatření je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) zvýšení proočkovanosti populace.

Velvyslanec: Tereza mohla s jiným právníkem dopadnout jinak. Nárok na odškodnění má

3. listopadu 2021 23:17

V pondělí všechny překvapila zpráva, že pětadvacetiletá Tereza H., která byla v Pákistánu odsouzena za údajné pašování drog, byla osvobozena z vězení. Český velvyslanec v Pákistánu Tomáš Smetánka byl jedním z těch, kteří měli k případu mladé Češky nejblíže. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS popsal podmínky vězení v Pákistánu, proces odvolání a vyzdvihl práci Terezina právníka.

Vyznamenání Foltána? Jde o provokaci či podporu extrémního názoru, kritizují politologové

29. října 2021 12:47

Nejkontroverznějším jménem na seznamu vyznamenaných je právník Pavel Foltán, shodli se politologové Ladislav Cabada a Pavel Šaradín ve vysílání CNN Prima NEWS. Podle nich jde o provokaci nebo podporu extrémního názoru. Reagovali tak na seznam lidí, kteří 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Hrad jej zveřejnil ve čtvrtek večer.

Flegr: Hromadné akce se měly dávno omezit. Máme výhodu, že Češi jsou bonzáci

25. října 2021 15:23

Je potřeba co nejvíce testovat. Jde o alternativu k lockdownům a ostatním protikoronavirovým opatřením. CNN Prima NEWS to řekl evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něho není problém provést stovky tisíc PCR testů denně. Zároveň Flegr uvedl, že počet účastníků na hromadných akcích se měl dávno omezit. Výhodou podle něj je, že Češi jsou „bonzáci“, kteří rádi spolupracovníky porušující opatření nahlásí.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

24. října 2021 10:08

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

reklama