CNN Prima News právník

právník

Výpis příspěvků ke štítku „právník“

Fintu proti pokutám za parkování trestat nejde, řekl právník. Řidič popsal, jak to funguje

25. srpna 2022 06:52

Někteří řidiči používají jednoduchý trik, jimž víceméně spolehlivě obelstí kamerové vozy kontrolující parkování v placených zónách. Minulý týden na to upozornila televize CNN Prima NEWS. Nově jsme teď získali svědectví řidiče, který popisuje, jak finta funguje. A dopravní právník potvrzuje, že problém je v nedokonalém zákoně.

Vyhláška o maximální teplotě je děravá jako ementál. Právník zmínil paradoxy i absurdity

18. srpna 2022 16:57

Snížení teplot ve veřejných budovách i domácnostech? Povinnost není na straně koncových uživatelů, ale vlastníků nebo jejich společenství. Ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to o připravované vyhlášce Ministerstva průmyslu a obchodu řekl právník Jan Chudoba. Podotkl, že pokud si lidé místo 18 °C vytopí o pár stupňů více, nikdo pokuty vymáhat nebude a ani nemůže. Chudoba také nastínil paradoxy i bizarnosti, které mohou případné kontroly doprovázet.

Zkrácení pracovní doby i pivo. Jaká máte práva jako zaměstnanec, když je nesnesitelné vedro?

19. července 2022 16:39

V Česku udeřila a v příštích dnech ještě udeří nesnesitelná vedra, při nichž rtuť teploměru překročí tropickou třicítku. Ačkoliv by mnozí z nás nejraději strávili horké dny někde u vody, musí zamířit místo toho do práce. Na ztížené pracovní podmínky ovšem musí dbát i zaměstnavatelé. Na co všechno máte podle předpisů nárok?

Mladá Ukrajinka: Válka mi trhá srdce, musím ale zpátky do Oděsy za prababičkou

18. května 2022 05:41

Mladá Ukrajinka Anastasia Dzhygolová měla ještě před pár měsíci pocit, že život je jako schodiště, po kterém se jde pouze vzhůru. Netajila se s velkými plány, všechno jí vycházelo. Pak ale do její země vtrhla válka. Vyděšená dívka musela utéct, v Česku začínala od nuly. Plakat si zakázala, místo toho se rozhodla pomáhat krajanům v nouzi. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává: U záběrů ze své přepadené země jsem se naučila nenávidět.

Šokující svědectví známé pedofila Jana R.: Manželka věděla, že dříve znásilňoval děti

1. května 2022 19:45

Kauza pedofila z Liberce, kterého policie obvinila ze znásilnění pěti dětí, stále budí nejen velké emoce, ale i řadu otázek. Například, nakolik blízké okolí obviněného vědělo o tom, co dělá. Reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier získal další šokující svědectví ženy blízké rodině obviněného. Ta tvrdí, že do všeho byla zapojena i pedofilova manželka.

Stále více Rusů odmítá bojovat. Od trestu je může uchránit Putinovo slovíčkaření

18. dubna 2022 10:04

Odjeli jako členové armády okupantů na Ukrajinu, po několika týdnech se vrátili zpět do vlasti. Bojovat už dál nechtějí. Ruských vojáků, kteří odmítají respektovat povolávací rozkazy, postupně přibývá. Co jim v takovém případě hrozí? Důležitou roli hraje fakt, že Rusové stále označují konflikt za „speciální vojenskou operaci“ a nevyhlásili oficiálně válku.