reklama

Tajemství Hany Zagorové. S Karlem Vágnerem byli milenci, opustil kvůli ní Pilarovou

Hana Zagorová, která před několika týdny oslavila pětasedmdesáté narozeniny, má pověst zpěvačky, kterou vždycky zdobila noblesa a život bez skandálů. Ne vždy tomu ale tak bylo. Stala se součástí milostného trojúhelníku, za kterým zůstala hořká pachuť a nenávist až na věky.

reklama

Všechno začalo tím, když Hana Zagorová v sedmdesátých letech začala hostovat v koncertním programu Evy Pilarové, jejímž kapelníkem a také milencem byl Karel Vágner.

Pilarová se po rozvodu s manželem Jaromírem Mayerem upnula na něj a spojovala s ním svoji další budoucnost nejen po stránce umělecké, ale také partnerské.

Místo vysněné lásky však přišlo hluboké zklamání. Zagorová se rozhodla pěvecky osamostatnit a založit vlastní kapelu, do které zlanařila i Vágnera. Ten nad její nabídkou neváhal ani minutu. „Věděl jsem, že musím od Evy odejít,“ přiznal hudebník. V Haně viděl obrovský potenciál a talent.

Velmi mu imponovala také její osobnost a bezproblémová povaha. „Měla neobvyklý hlas a byla krásná. Když na jevišti při choreografii vykopla nohu, dav šílel. Navíc byla vždycky čistý člověk. Myslím si, že Hanka byla a je pro mě dárek od Pána Boha,“ prozradil Vágner v knize Zagorka.

Odchodem od Pilarové si zachránil život

Dobře ví, o čem mluví. Doslova si tím totiž zachránil život. Krátce poté, co od souboru Evy Pilarové odešel, se stala obrovská tragédie. „Oni potom už beze mě odcestovali koncertovat na Kubu a když se vraceli zpátky, nedaleko ruzyňského letiště došlo k havárii.

Letadlo dosedlo půl kilometru před ranvejí. Utrhl se mu podvozek, pak křídlo, obrátilo se na střechu a začalo hořet. Zemřelo tam pět kluků z naší bývalé kapely a zvukař. Žádnému z nich tehdy nebylo ještě ani třicet. Mohl jsem tam sedět i já. Eva tehdy naštěstí na Kubě zůstala o týden déle,“ popsal hudebník.

Právě tato událost ho s Hanou Zagorovou spojila ještě blíže. „Když si člověk uvědomil, že jsem z té kapely odešel těsně před jejím odletem, srazilo mě to na kolena. Potřeboval jsem, aby mě někdo chytil za ruku, protože jsem z toho byl psychicky na dně. No a mě chytila za ruku Hanka. Takto jsem s ní začal chodit. A to jsem si přitom po odchodu z kapely Evy Pilarové řekl, že se zpěvačkou už nikdy chodit nebudu,“ přiznal.

Pilarová to ale brala jako zradu a podraz, který mu až do své smrti neodpustila. Od té chvíle pro ni přestal existovat. „Vágner? Toho pána neznám. Nevím, kdo to je,“ reagovala v rozhovorech, když na něj přišla řeč.

„Ona je jediná žena, která se mnou v životě už pak nepromluvila. Se všemi ostatními jsem se rozešel v dobrém. Celá léta dělala, jakože mě nevidí. Hanka Zagorová mi dokonce několikrát řekla, abych Evě pomohl. Takovou možnost mi ovšem Eva nikdy nedala. Spoustu věcí v životě dokážu odhadnout, ale u ní opravdu netuším, proč k tomu došlo. Nikdy jsem jí neublížil. Alespoň jsem tedy nechtěl,“ okomentoval to Vágner, který se Zagorovou chodil dva roky.

Přestože se milovali, o svatbě mezi nimi nikdy nepadla řeč. Rozešli se v dobrém a kamarádí se dodnes. „Byl to moc hezký vztah, ale potom jsme si řekli, že jsme takové povahy, že být spolu, tak se zabijeme. Nevěřím tomu, když si dva lidé, kteří jsou hodně spolu, řeknou, že budou jen kamarádit a nikdy spolu nebudou nic mít. Stačí pak, aby spolu prožili něco krásného, nebo se stal naopak nějaký průser či tragédie, jako potkalo nás, a... Když se potom ale rozjedou, ⁠ tak jako my s Hankou, mohou být dál kamarádi na život a na smrt. Po rozchodu jsme třeba jezdili vlakem z Moskvy do Leningradu a Hanka absolutně odmítala s kýmkoliv jiným spát v kupé. Ale v životě nás už nenapadlo, že bychom spolu něco měli,“ svěřil se hudebník.

Tagy:

Hlavní zprávy

Masivní požár v Praze: Kouř je vidět na kilometry. Hasiči vzkazují, ať lidé zavřou okna
Požáry

Masivní požár v Praze: Kouř je vidět na kilometry. Hasiči vzkazují, ať lidé zavřou okna

 • Aktualizováno
 • V pražských Malešicích hoří spalovna. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Kouř je vidět z mnoha částí hlavního města. Podle hasičů došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30×40 metrů. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

  Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

  Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

  Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

  Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

  Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

  Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

  Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

  reklama