Rodiny politických lídrů: Okamurův syn randil s dcerou Dominika Haška, Šlachta žije sám

Víte, kolik dětí má Ivan Bartoš? Kolikrát je rozvedený Jan Hamáček? Který z politiků i přes pokročilý věk potomky ani ženu nemá? Posvítili jsme si na soukromí předsedů politických stran a hnutí, kteří se o nadcházejícím víkendu budou ve volbách do Poslanecké sněmovny ucházet o přízeň voličů.

Andrej Babiš –⁠ předseda ANO

V sedmdesátých letech se oženil s lékařkou Beátou, kterou poznal na gymnáziu. Narodila se jim dcera Adriana a syn Andrej. V roce 1992 se seznámil s o dvacet let mladší Monikou, která do jeho firmy nastoupila jako sekretářka. I ona měla za sebou už jeden rozvod. S Babišem spolu začali tvořit pár v roce 1994. O šest let později se jim narodila dcera Vivien, tři roky na to syn Frederik. Vzali se v červenci 2017.

Petr Fiala –⁠ lídr koalice Spolu

Se svojí manželkou Janou, která pracuje jako bioložka, se dali dohromady během sametové revoluce. „Láska si nevybírá čas, podmínky ani společenskou situaci. Byla to shoda okolností, která nás s mou ženou k sobě přivedla a dala dohromady. I když jsme se pohybovali v podobném prostředí a měli pár společných přátel, znali jsme se velmi málo. To se změnilo právě v prvním týdnu brněnských demonstrací v listopadu 89, kam Jana přišla se svými přáteli,“ uvedl Fiala. „Přijel v říjnu 1989 z vojny zpět do Brna a společní známí nás seznámili. Začátkem listopadu jsme se viděli poprvé. Chodili jsme na demonstrace v přátelské skupině, ale Petr mě pak doprovázel večer domů. Tak vznikl náš vztah, začali jsme spolu chodit během demonstrací,“ popsala Jana Fialová. Mají spolu tři děti, dva syny a dceru.

Ivan Bartoš –⁠ lídr PirSTAN

S manželkou Lydií vychovává společně dvě děti. Dceru Amélii vyženil, před rokem se jim pak narodil syn Bertram. Vzhledem k tomu, že jeho žena je členkou pirátské strany, není těžké uhádnout, kde se seznámili. „Společně jsme se potkali na demonstraci za svobodu na internetu, kterou pořádali Piráti,“ prozradila Lydie.

Tomio Okamura –⁠ předseda SPD

První manželství, z něhož má zatím jediného syna Ryue, se mu rozpadlo. „Mie, moje bývalá žena, je strašně hodná. Byla první dívkou, která mě sama oslovila, když jsem v Japonsku prodával popcorn. Zamilovali jsme se do sebe. A protože jsem se tehdy chtěl vrátit do ČR, byla svatba podmínkou rodičů. Bohužel jsme se brali hrozně mladí, mně bylo dvacet, jí sedmnáct. Zkrátka nám to tak trochu nevyšlo, ale pořád jsme velcí přátelé,“ prozradil Okamura v rozhovoru pro Blesk pro ženy. Od té doby se po jeho boku objevují výrazně mladší partnerky, ale zatím s žádnou to nebylo vážné natolik, že by ji požádal o ruku. Zajímavostí je, že jeho syn Ryu opakovaně randil s Dominikou Haškovou, dcerou slavného hokejového brankáře. „Mají se hodně rádi, je to vidět z toho, jak se na sebe dívají a jak se vzájemně dotýkají. Ale jsou ještě mladí, na všechno mají dost času,“ okomentoval kdysi vztah Okamura.

Vojtěch Filip –⁠ předseda KSČM

Ženatý je od roku 1979, kdy se oženil s lékařkou, stomatoložkou Ludmilou. Mají spolu dvě děti, syna Robina, který se narodil v roce 1982, a dceru Darinu, jež přišla na svět v roce 1985. Díky nim se už dočkal také vnoučat, z kterých se těší. Filipova manželka je tak trochu jako „paní Colombová“, která svého muže na společenské akce příliš často nedoprovází a své soukromí si střeží.

Robert Šlachta –⁠ předseda hnutí Přísaha

Na vysněnou ženu stále čeká, rodinu dosud nezaložil a zůstává svobodný. Tím, že sloužil dlouhé roky u policie, na to prý neměl čas. „Jak jsem nikdy s nikým nežil, těžko se mi bude hledat nějaký rodinný život. Protože na to nejsem zvyklý, navíc mám své roky. Že jsem ještě v tomto věku svobodný, to si asi každá žena spíš řekne, že má ten chlap nějaký problém. (smích) Ale když má něco přijít, tak to přijde,“ nechal se slyšet Šlachta.

Jan Hamáček –⁠ předseda ČSSD

S první manželkou Kamilou má dva syny: čtrnáctiletého Lukáše a jedenáctiletého Matyáše. V roce 2020, po třinácti letech vztahu, se rozvedl a téhož roku si vzal pražskou zastupitelku za ODS Gabrielu Kloudovou. „Náš příběh možná obsahuje spoustu klišé, ale jsou věci, které neovlivníte, každý to jistě znáte. S Gábinou jsme se potkali při práci, zamilovali jsme se a vzali se,“ napsal po svatbě na sociální sítě Hamáček.

Zuzana Majerová Zahradníková –⁠ lídryně formace Trikolóra, Svobodní, Soukromníci

S manželem Janem jsou spolu jednadvacet let. „Poprvé jsem ji uviděl v roce 1998 na pískovně, kam se přijela podívat. V tu chvíli jsem viděl nejkrásnější ženu na světě. Jel jsem se psem na veterinu, tak jsem jí řekl, ať jede se mnou,“ prozradil v pořadu Nový den na CNN Prima News. „Nejsme jen manželé, ale také parťáci a kamarádi. Pojí nás láska k muzice, sportu, milujeme hory, dokonce i na to pivo jsme chodívali spolu,“ doplnila Zuzana Majerová Zahradníková. Během manželství se jim narodili dva synové.

Tagy: