reklama

Tamagoči: Digitální zvířátko z 90. let se vrací na trh a tentokrát vám neumře

Tamagoči, zvířátko ukryté v plastovém vajíčku, které potřebovalo vaši pozornost a patřilo mezi hity své doby. Podobně jako třeba Pokémoni. Tato digitální hračka hlásí po téměř 25 letech svůj návrat.

reklama

Japonská hračka z roku 1996 ovládla v 90. letech celý svět. Vajíčko se třemi tlačítky simulovalo zvířátko, a to nejčastěji kuře nebo dinosaura. Tento „živý tvor“ vyžadoval neustálou péči a děti ho musely pravidelně krmit, přebalovat, nebo dokonce utěšovat jeho pláč.

Na český trh hračka vstoupila začátkem července 1997 a během jednoho měsíce si ji pořídilo téměř 10 tisíc lidí. V roce 1998 se tamagoči přestalo vyrábět, přesto se stihlo prodat 40 milionů kusů. I po ukončení výroby se ale hračka tu a tam znovu objevila, například před Vánoci 2013 nebo k 20. výročí svého vzniku v roce 2017.

Letos si výrobci přichystali další comeback. Vylepšená hračka se jmenuje Tamagotchi On Wonder Garden. Plastové vajíčko vyjde na 60 dolarů, což je necelých 1 500 korun. Oproti původnímu modelu má barevnou grafiku a je možné ho propojit s mobilní aplikací. Jednoduché ovládaní pomocí tří tlačítek ale zůstává.

Nové digitální zvířátko má i nové funkce. Slaví například narozeniny, cestuje, schází se s přáteli, a dokonce může mít svatbu a děti. Pokud na něj ale zapomenete, nehrozí, že vám zemře, jako tomu bylo u původních zvířátek z 90. let. Můžete ho totiž umístit do hotelu, kde dostane 24hodinovou péči.

Tagy:
hračka SHOWTIME návrat Tamagotchi digitální zvířátko comeback 90. léta zvířátko

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Šinkora: Komu je blbě, ať zůstane doma. Omikron napadne všechny, testování bych zrušil

V pondělí začala platit nová protiepidemická opatření, kterými chce vláda premiéra Petra Fialy (ODS) čelit přítomnosti covidové varianty omikron. Mimo jiné se vrací povinné plošné testování v zaměstnáních. To kritizují někteří odborníci včetně biochemika Zdeňka Hostomského či imunologa Jiřího Šinkory. Podle něj testování nemá smysl, protože omikron infikuje celou populaci tak jako tak.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama