reklama

Tamagoči: Digitální zvířátko z 90. let se vrací na trh a tentokrát vám neumře

Tamagoči, zvířátko ukryté v plastovém vajíčku, které potřebovalo vaši pozornost a patřilo mezi hity své doby. Podobně jako třeba Pokémoni. Tato digitální hračka hlásí po téměř 25 letech svůj návrat.

reklama

Japonská hračka z roku 1996 ovládla v 90. letech celý svět. Vajíčko se třemi tlačítky simulovalo zvířátko, a to nejčastěji kuře nebo dinosaura. Tento „živý tvor“ vyžadoval neustálou péči a děti ho musely pravidelně krmit, přebalovat, nebo dokonce utěšovat jeho pláč.

K tématu

Na český trh hračka vstoupila začátkem července 1997 a během jednoho měsíce si ji pořídilo téměř 10 tisíc lidí. V roce 1998 se tamagoči přestalo vyrábět, přesto se stihlo prodat 40 milionů kusů. I po ukončení výroby se ale hračka tu a tam znovu objevila, například před Vánoci 2013 nebo k 20. výročí svého vzniku v roce 2017.

Letos si výrobci přichystali další comeback. Vylepšená hračka se jmenuje Tamagotchi On Wonder Garden. Plastové vajíčko vyjde na 60 dolarů, což je necelých 1 500 korun. Oproti původnímu modelu má barevnou grafiku a je možné ho propojit s mobilní aplikací. Jednoduché ovládaní pomocí tří tlačítek ale zůstává.

Nové digitální zvířátko má i nové funkce. Slaví například narozeniny, cestuje, schází se s přáteli, a dokonce může mít svatbu a děti. Pokud na něj ale zapomenete, nehrozí, že vám zemře, jako tomu bylo u původních zvířátek z 90. let. Můžete ho totiž umístit do hotelu, kde dostane 24hodinovou péči.

Tagy: hračka SHOWTIME návrat Tamagotchi digitální zvířátko comeback 90. léta zvířátko

Další hlavní zprávy

Finance

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Státe, zaplať. Kvůli zajišťovacím příkazům podnikatelé vyžadují stamilionové odškodné

Firmy žádají náhradu škody kvůli zajišťovacím příkazům, kterými Finanční správa blokovala majetek společností podezřelých z nezaplacení daně. Jde o celkovou sumu ve výši téměř 900 milionů korun. Ta zahrnuje finanční nároky za škodu, ušlý zisk či jiné formy újmy. Zajišťovací příkazy jsou kontroverzním tématem – jedná se o mimořádný nástroj berních úřadů, jehož využívání v minulých letech značně stouplo. Řada případů skončila u soudu, který v některých kauzách rozhodl ve prospěch firem.

Cestování

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Dva Skoti si večer zašli na jedno pivo. Ráno se probudili na španělské Ibize

Devatenáctiletý instalatér Brad Duff ze skotského města Dundee navštívil v neděli večer svého kamaráda Reeceho Lornieho. Když pokročila noc, opilý tandem se zničehonic rozhodl, že si koupí letenky na Ibizu. Za pár hodin už si kamarádi užívali party na španělském ostrově. Pak přišlo ráno. A Brad v kocovině zjistil, že kvůli výletu přišel nejen o dost peněz, ale i o přítelkyni.

reklama
Do obchodu jen s rouškou. Chorvatsko zpřísňuje opatření, v zemi je půl milionu turistů
Hlasy z noční Karviné: Strach nemáme. Pražáci, přijeďte, nejsme malomocní
reklama
reklama
Vědecké objevy v obrazech: Kokosový olej je nebezpečnější než palmový

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Na Kutnohorsko se vracejí roušky. Omezeny jsou hromadné akce
Další články
reklama
reklama