reklama

Tamagoči: Digitální zvířátko z 90. let se vrací na trh a tentokrát vám neumře

Tamagoči, zvířátko ukryté v plastovém vajíčku, které potřebovalo vaši pozornost a patřilo mezi hity své doby. Podobně jako třeba Pokémoni. Tato digitální hračka hlásí po téměř 25 letech svůj návrat.

reklama

Japonská hračka z roku 1996 ovládla v 90. letech celý svět. Vajíčko se třemi tlačítky simulovalo zvířátko, a to nejčastěji kuře nebo dinosaura. Tento „živý tvor“ vyžadoval neustálou péči a děti ho musely pravidelně krmit, přebalovat, nebo dokonce utěšovat jeho pláč.

K tématu

Na český trh hračka vstoupila začátkem července 1997 a během jednoho měsíce si ji pořídilo téměř 10 tisíc lidí. V roce 1998 se tamagoči přestalo vyrábět, přesto se stihlo prodat 40 milionů kusů. I po ukončení výroby se ale hračka tu a tam znovu objevila, například před Vánoci 2013 nebo k 20. výročí svého vzniku v roce 2017.

Letos si výrobci přichystali další comeback. Vylepšená hračka se jmenuje Tamagotchi On Wonder Garden. Plastové vajíčko vyjde na 60 dolarů, což je necelých 1 500 korun. Oproti původnímu modelu má barevnou grafiku a je možné ho propojit s mobilní aplikací. Jednoduché ovládaní pomocí tří tlačítek ale zůstává.

Nové digitální zvířátko má i nové funkce. Slaví například narozeniny, cestuje, schází se s přáteli, a dokonce může mít svatbu a děti. Pokud na něj ale zapomenete, nehrozí, že vám zemře, jako tomu bylo u původních zvířátek z 90. let. Můžete ho totiž umístit do hotelu, kde dostane 24hodinovou péči.

Tagy: hračka SHOWTIME návrat Tamagotchi digitální zvířátko comeback 90. léta zvířátko

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama