vejce

Výpis příspěvků ke štítku „vejce“

Budou Vánoce levnější? Podívejte se, kolik stojí vánočka či štědrovečerní večeře

Ani letos o vánočních svátcích neutečeme mírnému zdražování. A to i přesto, že ceny některých základních potravin jsou nižší než před rokem. Na pultech obchodů můžeme vidět levnější máslo, vejce či cukr, naopak dražší jsou brambory nebo kapr. Agrární analytik Petr Havel pro CNN Prima NEWS uvedl, že Vánoce proti loňsku o moc dražší nebudou, přesto se na lehce vyšší ceny máme připravit.

Vědci objevili vosu jako z hororu. Do své oběti naklade vajíčka, larvy ji sežerou zevnitř

Vědci objevili v peruánském pralese nový rod vosy, který do svých obětí naklade vajíčko. Larva, jež se z něj vylíhne, svého hostitele následně sežere zevnitř. V jeho mrtvém těle se poté zakuklí, než dosáhne dospělosti. Lidé však zřejmě mohou zůstat v klidu, hrůzný osud může v pralese potkat podle vědců zpravidla housenky, brouky či pavouky. Některé dospělé vosy ze své kořisti kromě kladení vajíček také vysávají hemolymfu, představující pro mnohé bezobratlé živočichy obdobu krve.

Potraviny mohou ještě zdražit. Šrouby utáhnou regulace Bruselu, přiznává poradce Fialy

Celá řada potravin v tuzemsku je podstatně dražší než v minulosti. Mezi nimi i tradiční artikly spjaté s Velikonoci jako třeba vajíčka nebo cukr. Poradce premiéra Petra Fialy (ODS) a hlavní ekonom BH Securities ve vysílání Partie Terezie Tománkové řekl, že hlavní díl viny za vysoké ceny mají velcí zemědělci a v některých případech i obchodníci. Zároveň naznačil, kde by viděl cestu k řešení této krize.