reklama

Tažení Plíškové očima Štěpánka: Máme se do budoucna na co těšit. Jen víc emocí

Jen světová jednička Ashleigh Bartyová byla na letošním Wimbledonu lepší než Karolína Plíšková. Finále nejslavnějšího turnaje lze považovat za obrovský úspěch. Ikona českého tenisu Radek Štěpánek pro CNN Prima NEWS přidává svůj pohled na tažení své krajanky. Věří, že to pro ni nebyl poslední grandslamový vrchol.

reklama

„Na začátku finále Karolínu ovládla nervozita. Bylo to vidět, ale nepřestávala bojovat. Ve druhém setu se vrátila a mohlo být rozhodnuto dříve, každopádně zvládla nakonec tiebreak. Věřil jsem tomu, že ji vydařená koncovka ohromně psychicky nakopne do třetí sady.

Nicméně je to finále Wimbledonu, tam každá chyba bolí dvojnásob. Je škoda, že už nedokázala Bartyové sebrat servis. Občas měla Australanka na podání problémy.

Všichni jsme to Karolíně strašně moc přáli, co se dá dělat. Ale když se na to podíváme celkově, turnaj by jí měl dodat obří porci odvahy a klidu. Má na to, aby byla v závěrečných kolech grandslamů. Ví, že se klidně může stát, že jeden z velkých turnajů vyhraje. Teď tomu může věřit daleko více než dřív.

Má u sebe skvělého trenéra Saschu Bajina. Po více než šesti měsících si to začíná pořádně sedat. Tak to normálně bývá. V Saschovi má obrovskou sílu a přeju jim, aby navázali na Wimbledon a netrvalo dlouho, abychom Karolínu viděli v dalším grandslamovém finále.

Před turnajem nenasbírala výsledky, které by značily formu (v generálkách na trávě v Berlíně a v Eastbourne vypadla v prvním kole, pozn. red.). Ale řeknu to takhle – na základě vlastní zkušenosti vím, že není radno někoho odepisovat dopředu. Navíc několik let byla v první desítce žebříčku, vyzkoušela si, jaké je to být světovou jedničkou. Nikdy bych si nedovolil někomu nevěřit. Jak jsem řekl, spolupráce s novým trenérem si teprve sedala.

Myslím si, že do budoucna se je u Karolíny na co těšit. Ve wimbledonském finále tam z její strany byly emoce, které dlouho nedávala najevo. Čím víc se dokáže emočně otvírat, tím víc jí to bude na kurtu pomáhat a může dosahovat takových výsledků častěji.

A proč tak dlouho trvalo, než prorazila ve Wimbledonu, který by jí podle povrchu měl sedět? Vždycky je to o hlavě. Karolína říkala veřejně, že Wimbledon nemá příliš ráda. To už dneškem neplatí. Každý hráč i každá hráčka má své oblíbené turnaje, i ty méně oblíbené. Ke každému si musí najít svoji cestu.

Samozřejmě, její hra je postavená na výborném servisu, takže v tomto kontextu by jí tráva měla vyhovovat. Ale zase musíme brát v potaz její výšku… Když jí někdo hraje míčky nízko, tak to pro ni není věc, která by jí hrála do karet. Letos se s tím dokázala popasovat.

Není to jen o jednom turnaji, je to pouze vyústění její práce. Sama dříve zmínila, že hrála dobré zápasy, ale všichni sledují jen výsledky. Teď ale dokázala prodat svoji hru. Doufám, že to pro ni bude obrovské povzbuzení. Snad nezabrzdí.“

Tagy:
Z internetu před domy odborníků. Popírači covidu hrozí i useknutím hlav dětem experta
Koronavirus

Z internetu před domy odborníků. Popírači covidu hrozí i useknutím hlav dětem experta

Je hlavní tváří slovenského boje proti koronaviru. Infektolog Vladimír Krčméry je u našich východních sousedů nejvyhledávanějším odborníkem, který spolupracuje se slovenskou vládou. Stal se i prvním očkovaným člověkem na Slovensku, tudíž šel od začátku vakcinace příkladem. Jak ale nyní přiznává, kvůli jeho varováním a predikcím mu pravidelně chodí výhrůžky smrtí. Ty prý míří i na jeho děti.

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu
Adam Vojtěch

Sluková na kyslíku a s těžkým průběhem covidu? Vojtěch zveličil informaci z rozhlasu

Není pravda, že by beachvolejbalistka a jedna z nakažených sportovkyň Markéta Nausch Sluková byla v nemocnici s těžkým průběhem nemoci COVID-19, jak uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sportovní agentura, která sportovkyni zastupuje, takovou informaci vyvrátila, to samé udělal Český olympijský výbor (ČOV). Zdrojem zmatku se nakonec stala nešikovně interpretovaná zpráva z rádia, ani tam ale nepadla žádná zmínka o tom, že by sportovkyni trápil těžký průběh covidu. Ministr tím nevědomky nahrál i odpůrcům vakcín.

Delta má tisíckrát větší virovou nálož. Nakažlivější respirační nemoc neznám, říká vědkyně

„Delta varianta koronaviru je jedna z nejnakažlivějších respiračních onemocnění, se kterým jsme se kdy setkali,“ uvedla Rochelle Walenská, ředitelka amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). V současné době tvoří infekčnější kmen více než 83 procent sekvenovaných případů ve Spojených státech. Drtivá většina hospitalizovaných lidí s příznaky covidu nebyla očkována.

PŘEHLEDNĚ: Na druhou dávku očkování už po třech týdnech. Jak si posunout termín?

Ministerstvo zdravotnictví opět změnilo svá pravidla. Nově si lidé mohou posunout termín a jít na druhou dávku očkování vakcínou proti koronaviru od firem Pfizer/BioNTech už po 21 dnech od první. Stačí k tomu jeden telefonát, na některých očkovacích místech dokonce i e-mail. Redakce CNN Prima NEWS podrobně sepsala, na jaké číslo zavolat, co k tomu člověk potřebuje a jak telefonát probíhá.

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

reklama

Domácí zpravodajství

Další komplikace při návštěvách akcí a hospod: Čestné prohlášení o samotestu už nestačí

Návštěvy některých služeb, restaurací či kulturních a sportovních akcí se lidem stále komplikují. Zatímco ještě donedávna se mohli mimo jiné prokázat čestným prohlášením o provedení antigenního samotestu, dnes již taková možnost neplatí. Pokud člověk nemá dokončené očkování, potvrzení o prodělané nemoci či laboratorně provedený negativní test, může sice využít samotest, podstoupit jej však musí přímo na místě vstupu do provozovny či do areálu.

Šmucler: Obličej mi stále nefunguje na 100 %. Očkování je třeba lidem lépe vysvětlovat

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler tvrdí, že část tváře, která mu ochrnula po očkování, stále nefunguje na 100 procent. O možných vedlejších účincích nicméně věděl a již dříve uvedl, že vakcinace nelituje. Jen by byl rád, kdyby se lidem vedlejší účinky vysvětlovaly lépe. Když se trhá zub, taky existuje vzácná šance, že se během zákroku třeba zlomí čelist, uvedl Šmucler na CNN Prima NEWS.

Nejtěžší chvíle Karla Gotta: Dávali mi šest měsíců života. Měl jsem ukrutné bolesti

Rok a půl poté, co se Karel Gott vyléčil z rakoviny, měl novou diagnózu, onemocnění krvetvorby. Jeho zdravotní stav se zhoršil a lékaři mu předpovídali pouze šest měsíců života. O době před smrtí napsal nejznámější český zpěvák v autobiografii Má cesta za štěstím, která vyšla 14. července při příležitosti jeho nedožitých 82. narozenin. Přiznal, že měl ukrutné bolesti i halucinace.

Gott o Krajčovi: Neměl jsem k němu ideální vztah. Párkrát jsem mu to dal najevo

„K Richardu Krajčovi jsem neměl úplně ideální vztah,“ přiznává Karel Gott ve své autobiografii Má cesta za štěstím. Ta vyšla 14. července při příležitosti zpěvákových nedožitých 82. narozenin. Gott zároveň prozradil, proč jim to neklapalo a že Krajčovi poslal provokativní telegram. Časem si ale vše vyříkali a frontman kapely Kryštof nakonec napsal duet Srdce nehasnou, který Gott pět měsíců před smrtí nazpíval se svou dcerou Charlotte.

reklama