reklama

Pro těhotnou ženu si přišla policie kvůli postu na Facebooku. Zatčení vysílala živě

Osmadvacetiletou těhotnou Australanku zatkla tamní policie kvůli tomu, že na Facebooku vyzývala občany k účasti na sobotní zakázané demonstraci ve městě Ballarat ve státě Victoria. Zadržená Zoe Buhlerová celý policejní zásah dokonce vysílala v přímém přenosu.

reklama

Poté, co policisté Buhlerové sdělili, že je zatčena, začala plakat a slíbila, že všechny příspěvky smaže. Policie totiž mimo jiné požadovala její mobilní telefon a počítač. Video, které natáčela a v přímém přenosu na Facebooku vysílala Buhlerová a poté její manžel, ukazuje, jak celý zásah probíhal – od příchodu policie s povolením k prohlídce domu až po spoutání těhotné ženy.

Za hodinu na ultrazvuk

„Jsou tu mé děti a za hodinu mám jít na ultrazvuk. S radostí příspěvek smažu,“ řekla velícímu důstojníkovi Buhlerová s tím, že si rozhodně neuvědomovala, že by se sdílením zakázané demonstrace dopouštěla něčeho špatného.

K tématu

„Bylo zajištěno mobilní zařízení. Výsledkem je, že 28letá žena byla obviněna z trestného činu podněcování,“ uvedla mluvčí tamní policie.

Mluvčí doplnila, že se dozvěděli o sobotním shromáždění proti plánovaným protikoronavirovým opatřením ve městě Ballarat a varovali kohokoli, kdo uvažuje o účasti na protestu, aby očekával rychlou a tvrdou policejní reakci. Demonstrace totiž byla zakázaná.

Událost byla odstraněna

Facebookový profil Zoe Buhlerové obsahoval odkazy na sobotní protestní akci. Po jejím zatčení byla celá událost ze sociální sítě odstraněna. „Nebudeme váhat s udělením pokuty ve výši 1 652 dolarů (v přepočtu 36 a půl tisíce korun) každému, kdo poruší omezení. V případě potřeby bude i zatčen,“ varovala mluvčí.

Buhlerová není zdaleka jedinou osobou, která měla kvůli sobotní demonstraci problémy s policií. Muži zákona v souvislosti se zakázaným protestem zadrželi také dva muže a známého mediálního pracovníka Sama Newmana.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Petříček odstoupil z pražské kandidátky ČSSD. Mluví o masivním kšeftování s hlasy
Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama