reklama

Pro těhotnou ženu si přišla policie kvůli postu na Facebooku. Zatčení vysílala živě

Osmadvacetiletou těhotnou Australanku zatkla tamní policie kvůli tomu, že na Facebooku vyzývala občany k účasti na sobotní zakázané demonstraci ve městě Ballarat ve státě Victoria. Zadržená Zoe Buhlerová celý policejní zásah dokonce vysílala v přímém přenosu.

reklama

Poté, co policisté Buhlerové sdělili, že je zatčena, začala plakat a slíbila, že všechny příspěvky smaže. Policie totiž mimo jiné požadovala její mobilní telefon a počítač. Video, které natáčela a v přímém přenosu na Facebooku vysílala Buhlerová a poté její manžel, ukazuje, jak celý zásah probíhal – od příchodu policie s povolením k prohlídce domu až po spoutání těhotné ženy.

Za hodinu na ultrazvuk

„Jsou tu mé děti a za hodinu mám jít na ultrazvuk. S radostí příspěvek smažu,“ řekla velícímu důstojníkovi Buhlerová s tím, že si rozhodně neuvědomovala, že by se sdílením zakázané demonstrace dopouštěla něčeho špatného.

K tématu

„Bylo zajištěno mobilní zařízení. Výsledkem je, že 28letá žena byla obviněna z trestného činu podněcování,“ uvedla mluvčí tamní policie.

Mluvčí doplnila, že se dozvěděli o sobotním shromáždění proti plánovaným protikoronavirovým opatřením ve městě Ballarat a varovali kohokoli, kdo uvažuje o účasti na protestu, aby očekával rychlou a tvrdou policejní reakci. Demonstrace totiž byla zakázaná.

Událost byla odstraněna

Facebookový profil Zoe Buhlerové obsahoval odkazy na sobotní protestní akci. Po jejím zatčení byla celá událost ze sociální sítě odstraněna. „Nebudeme váhat s udělením pokuty ve výši 1 652 dolarů (v přepočtu 36 a půl tisíce korun) každému, kdo poruší omezení. V případě potřeby bude i zatčen,“ varovala mluvčí.

Buhlerová není zdaleka jedinou osobou, která měla kvůli sobotní demonstraci problémy s policií. Muži zákona v souvislosti se zakázaným protestem zadrželi také dva muže a známého mediálního pracovníka Sama Newmana.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama