reklama

Američtí policisté zatkli ve škole teprve osmileté dítě. Prý uhodilo učitelku

Policisté na Floridě zatkli teprve osmiletého chlapce přímo ve škole. Pouta mu byla velká, a tak ho nakonec odvedli bez nich. Hocha udala policii učitelka, která v jeho třídě suplovala a kterou měl udeřit. Dítě má prý mentální poruchy, o nichž škola věděla, tato učitelka však údajně ne.

reklama

Floridská policie přijela do školy zadržet osmiletého chlapce za to, že údajně uhodil učitelku. Ta měla třídu na starosti jako suplující pedagog, a tak k dětem ze třídy neměla blízký vztah a neznala ani jejich běžné chování.

K tématu

Celý incident začal ve školní jídelně, kdy žák údajně neseděl u jídla, jak by měl. Učitelka ho podle výpovědi několikrát poprosila, aby si sedl normálně a nakonec si ho chtěla posadit vedle sebe, to ale chlapec odmítl. „Nesahejte na mě,“ rozčílil se. Také měl učitelce říct, že jí jeho maminka nakope zadek, a pak ji pravou rukou udeřit do hrudníku.

Podle policie měl chlapec i po jejich příjezdu sevřené ruce v pěst, jako by byl připraven na souboj. Učitelka však neutrpěla žádná viditelná zranění. „Synku, víš, kam teď půjdeš? Do vězení,“ řekl osmiletému dítěti jeden ze tří policistů. Pak mu řekl, ať zvedne ruce před sebe a opře se o skříňku, prohledal ho a pokusil se mu nasadit pouta, ta mu ale byla velká.

Videozáznam byl pořízen už v roce 2018, na veřejnost se ale dostal teprve toto pondělí, když ho publikoval právník rodiny Ben Crump. Police z Key West ho odmítla pro web CNN komentovat. V oficiálním prohlášení ale uvedla, že strážníci neudělali nic špatného a řídili se standardními postupy.

Bianca N. Digennarová, matka zatčeného dítěte, na úterní tiskové konferenci prozradila, že její osmiletý syn byl po zatčení na půdě školy odvezen do vězení, vzali mu otisky prstů, vzorky DNA a vyfotografovali ho jako zločince. Třicetikilový chlapec s výškou 106 cm byl obžalován z napadení. Jeho matka se soudila po dobu devíti měsíců, než ho konečně zprostili viny.

Chlapec má mentální poruchy

Chlapcova matka upozornila na důležitou skutečnost, a to že její syn má diagnostikované ADHD, poruchu opozičního vzdoru, trpí depresemi a úzkostmi a bere na tyto stavy léky. Podle matky měl v době incidentu záchvat a vadilo mu, že se ho někdo dotýká.

Chlapec měl navíc od roku 2018 ve škole individuální studijní plán. V prohlášení právníka rodiny ale stojí, že učitelka o tom nevěděla a celou situaci tak vystupňovala. Ani v policejní zprávě nestálo nic o speciálních potřebách dítěte.

Právní zástupce rodiny Benjamin Crump zastupuje také rodinu zavražděného Afroameričana George Floyda. K incidentu ve škole ještě dodal, že chlapec pochází z biraciální rodiny. Matka je Italka a otec Afroameričan.

„Snažíme se bojovat nejen za syna Digennarové, ale i za další malé děti, které se systém pokusí dostat ze školy do vězení ještě před tím, než dosáhnou adolescentního věku,“ dodal právník. „To, co se stalo mému synovi, mi zlomilo srdce,“ dodala zdrcená matka, která potvrdila, že tento zážitek byl pro jejího tenkrát osmiletého syna traumatizující.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám

Advokát Petr Němec podal Nejvyššímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na premiéra Andreje Babiše (ANO) či bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) kvůli jejich chování v souvislosti s druhou vlnou epidemie koronaviru. Informoval o tom na Twitteru. Politici se podle něj mohli dopustit maření úkolu úřední osoby z nedbalosti, šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti či vydírání.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?

  • Aktualizováno

Kvůli nepříznivému vývoji pandemie vláda přistoupila na přísnější opatření proti šíření koronaviru. Od čtvrtka 22. října od 6:00 hodin mají Češi nařízené omezení pohybu, mohou pouze do práce, na nákup, za rodinou a k lékaři. Vláda také nařídila uzavření maloobchodů a služeb. Přinášíme vám přehled toho, co je nově zakázané či omezené, včetně veškerých výjimek.

reklama
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama