reklama

Američtí policisté zatkli ve škole teprve osmileté dítě. Prý uhodilo učitelku

Policisté na Floridě zatkli teprve osmiletého chlapce přímo ve škole. Pouta mu byla velká, a tak ho nakonec odvedli bez nich. Hocha udala policii učitelka, která v jeho třídě suplovala a kterou měl udeřit. Dítě má prý mentální poruchy, o nichž škola věděla, tato učitelka však údajně ne.

reklama

Floridská policie přijela do školy zadržet osmiletého chlapce za to, že údajně uhodil učitelku. Ta měla třídu na starosti jako suplující pedagog, a tak k dětem ze třídy neměla blízký vztah a neznala ani jejich běžné chování.

Celý incident začal ve školní jídelně, kdy žák údajně neseděl u jídla, jak by měl. Učitelka ho podle výpovědi několikrát poprosila, aby si sedl normálně a nakonec si ho chtěla posadit vedle sebe, to ale chlapec odmítl. „Nesahejte na mě,“ rozčílil se. Také měl učitelce říct, že jí jeho maminka nakope zadek, a pak ji pravou rukou udeřit do hrudníku.

Podle policie měl chlapec i po jejich příjezdu sevřené ruce v pěst, jako by byl připraven na souboj. Učitelka však neutrpěla žádná viditelná zranění. „Synku, víš, kam teď půjdeš? Do vězení,“ řekl osmiletému dítěti jeden ze tří policistů. Pak mu řekl, ať zvedne ruce před sebe a opře se o skříňku, prohledal ho a pokusil se mu nasadit pouta, ta mu ale byla velká.

Videozáznam byl pořízen už v roce 2018, na veřejnost se ale dostal teprve toto pondělí, když ho publikoval právník rodiny Ben Crump. Police z Key West ho odmítla pro web CNN komentovat. V oficiálním prohlášení ale uvedla, že strážníci neudělali nic špatného a řídili se standardními postupy.

Bianca N. Digennarová, matka zatčeného dítěte, na úterní tiskové konferenci prozradila, že její osmiletý syn byl po zatčení na půdě školy odvezen do vězení, vzali mu otisky prstů, vzorky DNA a vyfotografovali ho jako zločince. Třicetikilový chlapec s výškou 106 cm byl obžalován z napadení. Jeho matka se soudila po dobu devíti měsíců, než ho konečně zprostili viny.

Chlapec má mentální poruchy

Chlapcova matka upozornila na důležitou skutečnost, a to že její syn má diagnostikované ADHD, poruchu opozičního vzdoru, trpí depresemi a úzkostmi a bere na tyto stavy léky. Podle matky měl v době incidentu záchvat a vadilo mu, že se ho někdo dotýká.

Chlapec měl navíc od roku 2018 ve škole individuální studijní plán. V prohlášení právníka rodiny ale stojí, že učitelka o tom nevěděla a celou situaci tak vystupňovala. Ani v policejní zprávě nestálo nic o speciálních potřebách dítěte.

Právní zástupce rodiny Benjamin Crump zastupuje také rodinu zavražděného Afroameričana George Floyda. K incidentu ve škole ještě dodal, že chlapec pochází z biraciální rodiny. Matka je Italka a otec Afroameričan.

„Snažíme se bojovat nejen za syna Digennarové, ale i za další malé děti, které se systém pokusí dostat ze školy do vězení ještě před tím, než dosáhnou adolescentního věku,“ dodal právník. „To, co se stalo mému synovi, mi zlomilo srdce,“ dodala zdrcená matka, která potvrdila, že tento zážitek byl pro jejího tenkrát osmiletého syna traumatizující.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Za čtvrtek přibylo téměř 500 nových případů covidu. Situace se dál horší v Praze

Testy ve čtvrtek odhalily v Česku 488 případů nákazy koronavirem, to je o 60 méně než před týdnem. Reprodukční číslo kleslo na hodnotu jedna, což je hranice mezi zpomalováním a zrychlováním epidemie. Nemocniční péči vyžadovalo 164 lidí s nemocí COVID-19, stejně jako před týdnem, z toho 27 pacientů bylo ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama