CNN Prima News textil

textil

Výpis příspěvků ke štítku „textil“

Zavírá obchoďák Kotva. Když v roce 1975 začínal, Husák se prodavaček ptal: Fakt to umíte?

Otevření Kotvy v roce 1975 působilo jako úplný zázrak. Luděk Sobota s Petrem Nárožným o ní zpívali písničku, natěšené zákazníky musel před vstupem hlídat kordon vojáků, mezi patry korzovali nejdůležitější soudruzi země. O fenoménu mezi obchoďáky, který 1. února zavírá kvůli kompletní rekonstrukci, vyprávěla bývalá prodavačka Jitka Dvořáková. Pracovala v něm od zahájení provozu až do roku 2002.

KOMENTÁŘ: Evropská komise vymýšlí past na chudé. Chce zatočit s dostupným oblečením

Zatímco se pozornost světa a zejména Evropy zaměřuje na válečný konflikt na Ukrajině, Evropská komise potichu pracuje na zasazení tvrdé rány takzvané rychlé módě. Její místopředseda Frans Timmermans představil obrysy dalšího z řady akčních plánů, jak udělat svět hezčí, udržitelnější, avšak také rovnostářštější a méně svobodný, na který nakonec doplatí nejvíce ti, kteří mají již dnes hluboko do kapsy. Jak je ostatně dobrým zvykem socialistů bez rozdílu národnosti či státního občanství.

Začalo to pletacím strojem v garáži, popisuje počátky firmy na ponožky její zakladatel

Česko bylo po listopadu 1989 zaplavováno nekvalitním textilem ze zahraniční – zejména z asijské provenience. Značka QZ – Zaručená kvalita vznikla na podporu domácích textilních výrobců, kteří chtěli zahraniční konkurenci málo kvalitního oblečení čelit. „Chtěli jsme toto zboží od českého odlišit,“ řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Ladislava Zaklová, výkonná ředitelka spolku Sotex Ginetex CZ, jenž je správcem zmíněné značky. „Zákazníky jsme museli dlouho přesvědčovat, aby nekoukal jen na cenu,“ doplnil Vladislav Moravec, majitel společnosti Moravec kvalitní ponožky.