CNN Prima News tiskový mluvčí

tiskový mluvčí

Výpis příspěvků ke štítku „tiskový mluvčí“

Mluvčí roku 2023: Kralovali Václav Sochor, Aleš Cimbala a britské velvyslanectví

Oborová organizace PR Klub vyhlásila výsledky prestižní ceny Mluvčí roku 2023. Během slavnostního galavečera si trofeje odnesli vítězové tří kategorií. Nejlepším mluvčím soukromého sektoru se stal Václav Sochor, šéf korporátní komunikace společnosti Tipsport. Ocenění Nejlepší mluvčí veřejného a neziskového sektoru získal Aleš Cimbala, tiskový mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze. Titul PR tým roku převzalo Britské velvyslanectví v Praze.

Z Pavla je loutkový prezident. Z Hradu byli odstraněni všichni srdcaři, míní Valeš

Petr Pavel může být jen loutkovým prezidentem, rozhodující je, kdo tahá za drátky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Personální bouře na Hradě podle něj zasáhla především nejvlivnější členy týmu z předvolební kampaně, kteří mu v době klání o prezidentské křeslo byli nejblíže a „dělali pro něj srdcem“. Hostem pořadu byl také mluvčí bývalé hlavy státu Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten odstupující členy týmu vnímá jako marketingové experty, ale ne politicky zběhlé odborníky.

Někdejší klíčoví muži Babiše mizí ze scény. Po Prchalovi s Hančem míří do nové práce i mluvčí

Bývalý tiskový mluvčí expremiéra Andreje Babiše (ANO) Vladimír Vořechovský má údajně namířeno do nové práce. Podle informací CNN Prima NEWS nastoupí do tuzemské PR agentury PP Partners. Sám Vořechovský redakci zprávu nepotvrdil, ale ani nevyloučil s tím, že zatím nemá nikde nic podepsáno. Již předtím našli působiště marketingoví experti Marek Prchal a Marek Hanč, kteří začali spolupracovat s politickými stranami na Slovensku.

Muž v pozadí, veselá mluvčí i spolupracovník Havla. Koho si Pavel vezme s sebou na Hrad?

Nově zvolený prezident Petr Pavel skládá svůj tým. Už nyní se rýsují první jména, která si s sebou vezme na Pražský hrad. Jistotou je vedoucí kanceláře prezidenta Jana Vohralíková nebo tisková mluvčí Markéta Řeháková. Za Pavlem ale stojí celý marketingový tým a také expertní skupina poradců. Klíčová jména přinášíme v článku a galerii.

Kancléřka Senátu nebo analytička dezinformací. Koho si Petr Pavel bere na Hrad?

Čas ve funkci současného kancléře Vratislava Mynáře, poradce Martina Nejedlého nebo tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka se pomalu krátí. Nově zvolený prezident Petr Pavel už dopředu avizoval, koho s ním půjde na Hrad. Za sebou má i tým odborníků, kteří mu radili už během prezidentské kampaně. V pozadí Petra Pavla ale stojí také jedna vlivná osoba, na kterou několikrát upozorňoval neúspěšný kandidát Andrej Babiš (ANO).

Veselé oslavy vítězství Petra Pavla. Kdo je vysmátá moderátorka z tiskové konference?

Prezidentské volby jsou u konce, zvítězil v nich generál ve výslužbě Petr Pavel. Ten již dopředu představil svůj tým, který s ním má putovat na Pražský hrad. Jeho důležitou členkou má být i současná ředitelka komunikace Markéta Řeháková, která bude jeho oficiální tiskovou mluvčí. Ta při tiskové konferenci po Pavlově triumfu předváděla velmi veselý výstup před televizními kamerami a zaplněným volebním štábem.

Dětem na Ukrajině děláme dobro a štěstí. Manželka mluvčího Kremlu svými slovy šokovala svět

Dlouhou dobu se manželka Dmitrije Peskova, mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina, k válce na Ukrajině nevyjadřovala. Nyní však rodačka z ukrajinského Dnipra šokovala na sociální síti. U příležitosti narozenin své dcery zveřejnila video, v němž jí přeje jen to nejlepší. A zároveň reagovala na kritiku těch, kteří válečný konflikt odsuzují.

Reportér CNN Prima NEWS: Požár u Hřenska? Nejtěžší natáčení kariéry, pomohla znalost terénu

Celé Česko už dva týdny mluví o největším požáru v historii země. Plameny v Českém Švýcarsku zachvátily přes 1 000 hektarů lesa a donutily k evakuaci obyvatele několika obcí. Díky obětavé práci stovek hasičů se postupně podařilo dostat požár pod kontrolu. Záběry, které celý národ několik dní sledoval, musel někdo zaznamenat. A jak říká reportér CNN Prima NEWS z Ústeckého kraje Kristián Šujan, prošel si tam nejtěžším natáčením v kariéře.

Lavrov, Peskov či Zacharovová. Kdo jsou klíčové postavy v Putinově kruhu nejbližších?

Už před začátkem války na Ukrajině byli dlouhá léta v zahraničí viditelní ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, jeho mluvčí Marija Zacharovová i tiskový mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Právě oni jsou hlavními tvářemi, které Rusko prezentují v zahraničí. Jejich role je aktuálně ještě důležitější. Jakou mají historii a jak se dostali až k Putinovi?