CNN Prima News tiskový mluvčí

tiskový mluvčí

Výpis příspěvků ke štítku „tiskový mluvčí“

Kancléřka Senátu nebo analytička dezinformací. Koho si Petr Pavel bere na Hrad?

28. ledna 2023 18:27

Čas ve funkci současného kancléře Vratislava Mynáře, poradce Martina Nejedlého nebo tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka se pomalu krátí. Nově zvolený prezident Petr Pavel už dopředu avizoval, koho s ním půjde na Hrad. Za sebou má i tým odborníků, kteří mu radili už během prezidentské kampaně. V pozadí Petra Pavla ale stojí také jedna vlivná osoba, na kterou několikrát upozorňoval neúspěšný kandidát Andrej Babiš (ANO).

Veselé oslavy vítězství Petra Pavla. Kdo je vysmátá moderátorka z tiskové konference?

28. ledna 2023 16:27

Prezidentské volby jsou u konce, zvítězil v nich generál ve výslužbě Petr Pavel. Ten již dopředu představil svůj tým, který s ním má putovat na Pražský hrad. Jeho důležitou členkou má být i současná ředitelka komunikace Markéta Řeháková, která bude jeho oficiální tiskovou mluvčí. Ta při tiskové konferenci po Pavlově triumfu předváděla velmi veselý výstup před televizními kamerami a zaplněným volebním štábem.

Dětem na Ukrajině děláme dobro a štěstí. Manželka mluvčího Kremlu svými slovy šokovala svět

22. srpna 2022 10:53

Dlouhou dobu se manželka Dmitrije Peskova, mluvčího ruského prezidenta Vladimira Putina, k válce na Ukrajině nevyjadřovala. Nyní však rodačka z ukrajinského Dnipra šokovala na sociální síti. U příležitosti narozenin své dcery zveřejnila video, v němž jí přeje jen to nejlepší. A zároveň reagovala na kritiku těch, kteří válečný konflikt odsuzují.

Lavrov, Peskov či Zacharovová. Kdo jsou klíčové postavy v Putinově kruhu nejbližších?

3. dubna 2022 07:47

Už před začátkem války na Ukrajině byli dlouhá léta v zahraničí viditelní ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, jeho mluvčí Marija Zacharovová i tiskový mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Právě oni jsou hlavními tvářemi, které Rusko prezentují v zahraničí. Jejich role je aktuálně ještě důležitější. Jakou mají historii a jak se dostali až k Putinovi?

Hrnčířová v Bruselu bez prověrky? Žádné výjimky, nechceme druhého Mynáře, říkají exministři

2. dubna 2022 10:16

V souvislosti s blížícím se českým předsednictvím v Radě Evropské unie se objevují větší problémy. Česká velvyslankyně v Belgii velmi nestandardně požádala Prahu, aby nová mluvčí českého předsednictví Eva Hrnčířová nemusela mít prověrku na stupeň tajné. Tato pozice ho nicméně vyžaduje. Úřad v Bruselu tvrdí, že takový stupeň prověření mluvčí pro svou práci nepotřebuje. Bývalý ministři zahraničí nerozumí tomu, proč by někdo o takovou výjimku měl vůbec žádat a jeden z nich dokonce přirovnal situaci ke kauze kancléře Mynáře.

Za Agrofert budou hovořit tři mluvčí. Mít jen jednoho je netypické, vysvětluje firma

16. prosince 2021 18:25

Koncern Agrofert ze svěřenských fondů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) bude mít tři mluvčí. Kromě Adély Čabayové (29) za něj nově mluví také Lucie Bukovanská (37) a Pavel Heřmanský (41), sdělila společnost. Bývalý mluvčí Karel Hanzelka odešel na začátku listopadu z této pozice po téměř devíti letech do Pražské energetiky (PRE).

Sestřička Eliška zachránila život otci mluvčího fotbalového klubu. Dostala dojemný vzkaz

5. prosince 2021 16:14

Zdravotní sestra Eliška z Liberce se náhodou připletla k páteční dopravní nehodě, při které jeden z účastníků dostal infarkt. Neváhala, a přestože nebyla ve službě, přispěchala na pomoc. Muže, který potřeboval pomoc, začala sestra ihned resuscitovat. Jak se později ukázalo, šlo o otce mluvčího fotbalového klubu FK Jablonec Martina Bergmana.

Dehonestuje náš obor. Mluvčí Ovčáček dostal červenou kartu od profesních kolegů

19. října 2021 08:41

Jednání mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka si vyžádalo pozornost nejen veřejnosti a politiků, ale i odborné Asociace public relations (APRA). Dobrovolné sdružení, které si klade za cíl budovat dobré jméno oboru, se ostře vyhrazuje proti práci mluvčího prezidenta. V otevřeném dopisu tvrdí, že obor dehonestuje. Za jeho činy mu dalo červenou kartu.

Klaus si nezasloužil být prezidentem. Nepochopil svou roli, říká jeho bývalý mluvčí

16. června 2021 07:42

Proč si Václav Klaus nezasloužil být prezidentem? Ve své funkci nebyl „národním koučem“. V zásadních věcech bychom mezi sebou neměli soupeřit. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor, profesor New York University in Prague a Klausův bývalý mluvčí Tomáš Klvaňa. Výkonný ředitel institutu Václava Klause a někdejší vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Jiří Weigl uvedl, že funkce české hlavy státu je velmi specifická.