CNN Prima News Tomáš Rosický

Tomáš Rosický

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Rosický“

Rosický se hodně trápí, možná by bylo lepší skončit. Koller po debaklu Sparty překvapil

Sportovní ředitel fotbalové Sparty a bývalý kapitán národního týmu Tomáš Rosický by v pražském klubu mohl skončit a vyhnout se tak neustálému stresu. To si myslí legendární kanonýr a Rosického spoluhráč z reprezentace i německého Dortmundu Jan Koller. Ten pro web Sport.cz řekl, že jeho kamarád a bývalý týmový parťák se ve Spartě současnou situací nejspíš hodně trápí, a tudíž by pro něj možná bylo lepší své angažmá zakončit.

Prokletý Arsenal? Rosický je v TOP 10 nejčastěji zraněných hvězd, vítěz promarodil pět let

Brazilec Ronaldo, Marco Reus, Franck Ribéry, Arjen Roben nebo Tomáš Rosický. To jsou fotbalisté, kteří se nesmazatelně zapsali do paměti fanoušků po celém světě, navzdory tomu, že jejich tělo vytrvale stávkovalo. Všichni zmínění mají své místo v žebříčku nejčastěji zraněných hráčů nejlepších evropských lig. Smutné statistice vévodí Francouz Abou Diaby, který kvůli úrazům a rekonvalescenci přišel skoro o pět let kariéry.

Priske na Spartě? Překvapení i v Dánsku. Nový spasitel se nebojí jít do konfliktu se šéfy

Opět je to tu. Sparta angažovala nového kouče a znovu lze ze všech stran cítit obrovská očekávání. Na Letné našel domov dánský trenér Brian Priske. Zda se v Praze zdrží minimálně dva roky, jak se píše ve smlouvě, vzhledem k trenérskému kolotoči v posledních letech nelze říct. Proč by ale sázka na kapacitu ze zahraničí mohla vyjít, pro CNN Prima NEWS rozebírá novinář Victor Samuel Risage z fotbalového magazínu Tipsbladet.

Kritika fanoušků je mi hodně nepříjemná, přiznává Rosický. Bude Spartu trénovat cizinec?

Další sezona bez titulu. Už osmá v řadě. Fotbalová Sparta Praha dál marně hledala způsob, jak se vrátit ke svým slavným časům. Za nepovedeným ročníkem se obsáhle při setkání s médii ohlédl sportovní ředitel klubu – a zároveň jeho hráčská ikona – Tomáš Rosický. Sám si nebyl jistý, jestli jdou letenští správným směrem. Rozebral také hledání nového trenéra a promluvil i o tom, jak těžce nese kritiku fanoušků.

Křetínský smetl ze stolu Rosického rezignaci. Fanoušci podle něj Spartě nepomohli

Sportovní ředitel fotbalové Sparty Tomáš Rosický nabídl rezignaci, představenstvo ji však podle majitele klubu Daniela Křetínského odmítlo. Sám nesouhlasil s tím, aby někdejší český reprezentant odešel, jelikož ho považuje za řešení problému a nikoli jeho příčinu. Uplynulou sezonu, v níž Letenští zůstali bez trofeje, označil Křetínský za obrovské zklamání a frustraci.

Roso, odejdi. Fanoušky Sparty iritují časté vyhazovy trenérů, chtějí demisi Rosického

Když to herně ani výsledkově nefunguje, vyměňte hlavního kouče. Tímto pravidlem se řídí téměř celý sportovní svět, ale některé kluby ho využívají možná až nezdravě často. V českém fotbale zejména Sparta Praha. Historicky nejúspěšnější tuzemský klub už dlouho čeká na přidání dalšího titulu do sbírky. A naposledy mistrovský půst trvající od roku 2014 odnesl Pavel Vrba. Sparťanští fanoušci ve středečním zápase se Slováckem jasně sdělili, že hlavní problém netkví v trenérovi. A že už je velmi irituje chování klubového vedení v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Rosický rozzlobil Kangu výrokem o debilovi. Jsi fakt špatný manažer, vrátil mu úder

Dal si celkem na čas, ale přece jen nepřímo zareagoval na to, co o něm před několika týdny řekl sportovní ředitel fotbalové Sparty Tomáš Rosický. O gabonském hráči a exsparťanovi Guéloru Kangovi bývalý kapitán reprezentace na březnové besedě s fanoušky prohlásil, že „byl strašnej debil“. Dotčený záložník nyní vrátil úder tím, že jeho někdejší šéf je „opravdu špatný manažer“.