Opravovali štít domu, zeď na ně spadla. Tragédii nepřežil jeden z dělníků, dva měli štěstí

Velká tragédie se stala v pondělí dopoledne na Břeclavsku. Při rekonstrukci poškozeného domu na jednoho z dělníků spadla štítová zeď. Ani přivolaní hasiči a záchranáři už nedokázali mladému muži pomoci.

Dělník se měl společně se dvěma dalšími kolegy v pondělí ráno pustit do rekonstrukce domu v Šakvicích na Břeclavsku. V osudnou chvíli se měla zřítit štítová zeď k zemi a zavalit právě mladého muže, zatímco dva další dělníci stihli uskočit.

„Na místo okamžitě přijeli hasiči i záchranáři, kteří se muže snažili oživit. To se bohužel nepodařilo,“ informoval z místa tragédie reportér CNN Prima NEWS Jakub Nakládal. Hasiči během dne na místě postavili takzvanou výdřevu, která brání pádu zbytku štítové zdi.

Co bude s domem dál, by měl v nejbližších dnech určit statik. „Podle místních byla chyba možná v tom, že dělníci měli údajně začít opravovat zeď zespoda, a ne z vrchu. V momentě, kdy do ní začali vrtat zespodu, tak se zeď zřejmě zřítila,“ popsal z místa redaktor CNN Prima NEWS. Případem už se zabývá policie, a to společně s inspektory bezpečnosti práce.

Tagy: