Tragédie při slavnostním ceremoniálu. Lidi čekající v milionovém davu zabíjelo úmorné horko

Nedaleko indické Bombaje se udílely státní ceny. Na akci hodiny čekal odhadem milion diváků. Lidé stáli na přímém slunci, celkem 11 z nich pak zemřelo na následky přehřátí. O případu informoval web Al Jazeera.

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v neděli. Jak informoval server Tribune India, teploty se v osudný den pohybovaly kolem 40 stupňů Celsia. Podle webu Al Jazeera bylo hospitalizováno kolem 50 lidí a špatně bylo i dalším 600. „Bohužel 11 z nich zemřelo během léčby,“ uvedl na Twitteru hlavní ministr státu Maháráštra Eknáth Shinde.

ČTĚTE TAKÉ: Za smrt 228 lidí nemůže Air France ani Airbus, rozhodl soud. Z posledních slov pilotů mrazí

Události se kromě téměř milionu diváků zúčastnili i vysocí vládní úředníci, a to včetně ministra vnitra Amita Shaha. Ten davu vysekl poklonu za to, jak dlouho na spalujícím slunci čekal. Naopak opoziční strana obvinila vládu z nedbalosti a podle webu Arab News by měla čelit trestnímu stíhání.

Al Jazeera pak připomněl, že od roku 2010 vedra v Indii zabila více než 6 500 lidí. Minulý rok padaly teplotní rekordy v několika městech po celé zemi. Na vině jsou podle vědců změny klimatu, horka jsou tak v jižní Asii častější a drsnější. Kvůli vysokým teplotám jsou již od pondělí na týden zavřeny všechny školy ve státě Západní Bengálsko.

Tagy: