Tragédie v lomu Velká Amerika: Do rokle se zřítil muž, záchranáři mu již nedokázali pomoci

V lomu Velká Amerika zemřel muž

K tragické události došlo v úterý odpoledne v bývalém lomu Velká Amerika ve středních Čechách. Z dosud nejasných příčin se do hluboké rokle zřítil muž. Na místo byly povolány všechny složky integrovaného záchranného systému, přítomen byl také vrtulník. Muži však již nedokázali pomoci. Informaci agentury AKTU.cz potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Pád člověka do bývalého lomu oznámil policistům kolemjdoucí kolem půl třetí odpoledne. Na místo se okamžitě vydaly všechny složky integrovaného záchranného systému, potvrdila Richterová pro CNN Prima NEWS.

ČTĚTE TAKÉ: Masakr turistů v indickém Kašmíru. Pět lidí při střelbě zemřelo, osm je zraněných

Tělo muže záchranáři nalezli bez známek života, a to ve velmi nepřístupném terénu. K zesnulému se proto museli dostat lezci hasičů, asistoval jim při tom také vrtulník.

Případ si nyní podle Richterové převzali kriminalisté z Berouna. Byla nařízena soudní pitva. Zda se na pádu muže podílel i někdo jiný, zatím není jasné.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Potetovaný útočník surově zbil muže na pražské Letné, kopal ho i do hlavy. Pátrá po něm policie

Tagy:
policie smrt Středočeský kraj krimi Hasičský záchranný sbor záchranáři Policie České republiky Velká Amerika Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje trestná činnost, právo a spravedlnost katastrofy, nehody a mimořádné události