Smrtelné nehodě šlo zabránit, bouří se lidé v Tatcích. Z neštěstí viní vedení obce

Tragické následky dopravní nehody ve středočeských Tatcích se dotkly všech obyvatel této malé obce. Senior tam minulý pátek najel na chodník, vážně zranil ženu a tříletá dvojčata. Jedno z dětí nehodu nepřežilo. Obec teď na pomoc rodině vyhlásila sbírku. Někteří sousedé ale tvrdí, že vedení obce mohlo nehodě zabránit.

Se zármutkem pomoci neumíme, s financemi ano. Tuto zprávu zveřejnila starostka na internetové stránky obce včetně všech informací o sbírce. Ve čtvrtek odpoledne bylo na účtu už téměř půl milionu korun.

„Potkáváme se tu a všichni se moc dobře známe. To, co se v obci stalo, je věc, která se nás všech nesmírně dotkla,“ řekl CNN Prima NEWS místostarosta obce Martin Palounek. „Když jsme řešili, jak rodině pomoct, tak tohle bylo to nejmíň, co jsme pro ně mohli udělat,“ doplnil.

Policie zatím dál čeká na odborné posudky. „Samozřejmě budeme přibírat i soudního znalce z oboru silniční nehody a budeme chtít odpovědět na spoustu otázek, například, jaký byl technický stav vozidla, ale také potřebujeme vědět, jaký byl nehodový děj,“ vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že vyšetřování potrvá ještě několik týdnů.

Nehodě šlo podle lidí zabránit

Pětasedmdesátiletý senior, který seděl za volantem, prý při řízení usnul. Poté najel na chodník, kde právě maminka s dcerami procházela. Podle místních šlo nehodě zabránit a někteří teď dokonce spílají vedení obce, které organizuje sbírku. „Tady jezdí všichni jako blázni. Chtěli jsme tu retardér, ale starostka to zavrhla,“ uvedli sousedé.

S největší pravděpodobností však šlo o jiný úsek než ten, kde se tragédie stala. „O retardéry zájem byl, ale byl zájem v trochu jiné ulici,“ bránil se místostarosta Palounek. Silnici, kde se nehoda odehrála, navíc podle něj ani obec nespravuje. Jde o hlavní tah, který má na starosti Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Podle místostarosty by navíc na hlavních tazích retardéry, které mohli usnutí řidiče zabránit, s velkou pravděpodobností neschválila ani dopravní policie.

Tagy: