reklama

Smrtelné nehodě šlo zabránit, bouří se lidé v Tatcích. Z neštěstí viní vedení obce

Tragické následky dopravní nehody ve středočeských Tatcích se dotkly všech obyvatel této malé obce. Senior tam minulý pátek najel na chodník, vážně zranil ženu a tříletá dvojčata. Jedno z dětí nehodu nepřežilo. Obec teď na pomoc rodině vyhlásila sbírku. Někteří sousedé ale tvrdí, že vedení obce mohlo nehodě zabránit.

reklama

Se zármutkem pomoci neumíme, s financemi ano. Tuto zprávu zveřejnila starostka na internetové stránky obce včetně všech informací o sbírce. Ve čtvrtek odpoledne bylo na účtu už téměř půl milionu korun.

„Potkáváme se tu a všichni se moc dobře známe. To, co se v obci stalo, je věc, která se nás všech nesmírně dotkla,“ řekl CNN Prima NEWS místostarosta obce Martin Palounek. „Když jsme řešili, jak rodině pomoct, tak tohle bylo to nejmíň, co jsme pro ně mohli udělat,“ doplnil.

Policie zatím dál čeká na odborné posudky. „Samozřejmě budeme přibírat i soudního znalce z oboru silniční nehody a budeme chtít odpovědět na spoustu otázek, například, jaký byl technický stav vozidla, ale také potřebujeme vědět, jaký byl nehodový děj,“ vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že vyšetřování potrvá ještě několik týdnů.

Nehodě šlo podle lidí zabránit

Pětasedmdesátiletý senior, který seděl za volantem, prý při řízení usnul. Poté najel na chodník, kde právě maminka s dcerami procházela. Podle místních šlo nehodě zabránit a někteří teď dokonce spílají vedení obce, které organizuje sbírku. „Tady jezdí všichni jako blázni. Chtěli jsme tu retardér, ale starostka to zavrhla,“ uvedli sousedé.

S největší pravděpodobností však šlo o jiný úsek než ten, kde se tragédie stala. „O retardéry zájem byl, ale byl zájem v trochu jiné ulici,“ bránil se místostarosta Palounek. Silnici, kde se nehoda odehrála, navíc podle něj ani obec nespravuje. Jde o hlavní tah, který má na starosti Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje. Podle místostarosty by navíc na hlavních tazích retardéry, které mohli usnutí řidiče zabránit, s velkou pravděpodobností neschválila ani dopravní policie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Velké rozvolnění opatření a čísla, která „nenadchýnala“. Jak žilo Česko před rokem?

Zatímco během aktuální vlny koronaviru panují obavy, že to nejhorší máme ještě před sebou, zavládla přesně před rokem ve společnosti optimistická nálada. Čísla během celého listopadu klesala a lidé se těšili na avizované rozsáhlé rozvolnění, které mělo přijít začátkem prosince. Po téměř dvou měsících se mohli Češi znovu chystat do restaurací či na koupaliště. Ne všichni však byli z otevření života v Česku nadšeni. Jelikož počty nakažených neklesaly takovým tempem, jak se očekávalo, hovořil premiér Andrej Babiš (ANO) o tom, že jej čísla „nenadchýnají“.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

reklama

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Ministra, nechceš dělat ministra? Jak Fialova vláda trpí personální nouzí

Vláda Petra Fialy (ODS) ještě ani nenastoupila do funkce a už má za sebou ztráty několika květinek. Skutečnou raritou je pak „demise“ designovaného ministra průmyslu a obchodu Věslava Michalika, kterého do funkce nominovalo hnutí STAN. A jeho nástupce se hledal několik dní. Jak je to možné? To je už česká politika natolik vyprázdněná, že ani funkce člena vlády není dostatečným lákadlem?

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

reklama