reklama

Kamioňák na D1 zmáčkl auto, kde zemřela rodina. Vyhlásili na něj sbírku, lidé se bouří

Tragická nehoda na D1 u Brna, která si vyžádala životy tří lidí včetně ročního dítěte, má pokračování. Kamarád zemřelého řidiče kamionu zorganizoval na sociální síti finanční sbírku pro pozůstalé po něm. To vzbudilo vlnu nevole. Lidé se domnívají, že nehodu zavinil právě on kvůli nepozornosti, a nevidí tak smysl jeho rodině přispívat. Navíc se ptají, kdo pomůže příbuzným ostatních zesnulých.

reklama

Šest aut se na 188. kilometru dálnice D1 u Brna srazilo ve středu dopoledne. Mezi dvěma kamiony zemřela 32letá žena se svým ročním synem. Zraněním, která utrpěl při nehodě, podlehl i řidič jednoho z nákladních aut Milan.

Kolega a kamarád řidiče kamionu založil transparentní účet, aby finančně pomohl jeho pozůstalým. „Teď je řada na mně. Pomůžu ti, aby bylo o tvou rodinu postaráno. Rozhodl jsem se, že založím transparentní účet a každá koruna poputuje k tvé rodině. Kdo chce, může přispět,“ uvedl kolega Tomáš Sajfrt na facebookovém účtu.

V příspěvku vyjádřil i smutek. „Čím začít… snad tím, jak moc mě to mrzí a jak nám tu chybíš. Byl jsi velmi dobrým kamarádem, který mě toho i za tu krátkou dobu mnohé naučil,“ dodal.

Příspěvek na sociální síti sdílely stovky uživatelů. Často šlo i o další kolegy z branže. Vlnu solidarity mnoho lidí odsoudilo. „A kdo pomůže ostatním pozůstalým? Já jsem vždy pro nějakou pomoc, ale tady to bohužel vypadá, že kolega se zřejmě nevěnoval řízení a dopadlo to tak, jak to dopadlo, a spolu s ním zemřeli další tři lidé, bohužel. Samozřejmě uvidí se, jak dopadne vyšetřování od PČR,“ uvedl na Facebooku Vojta.

„A že umřela také mladá maminka a její roční dítě, tady nikdo nepíše,“ rozčiluje se Jaroslav. Další vzkazují, že by se měly zřídit účty dva, aby sbírka měla smysl. „Nechci být zlý, ale tuhle možnost někomu pomoct má každý z nás. Já se rozhodl, že pomůžu rodině Milana, a pokud bude potřeba, tak i té druhé rodině. Jen vás všechny prosím, nemluvte o něm ve zlém, on si to nezaslouží,“ reagoval kamarád Tomáš.

Policisté teď zjišťují příčinu dopravní nehody. Pracují však s nejpravděpodobnější variantou, že za vše může nepozornost při řízení. „To, co vidíme dnes a denně u těch řidičů, je, dá se říct, k nepochopení. Nedostatečné rozestupy mezi vozidly, nevěnování se řízení –⁠ ať už je to telefonování za jízdy nebo koukání se po nehodách –⁠ tak dlouho, až sám nehodu způsobím,“ popsal dopravní expert BESIP Pavel Čížek.

K tématu

Tagy: požár kamiony D1 dopravní nehoda Brno BESIP kamion úmrtí sbírka transparentní účet pozůstalí řidič kamionu Milan Pavel Čížek

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama