reklama

Kamioňák na D1 zmáčkl auto, kde zemřela rodina. Vyhlásili na něj sbírku, lidé se bouří

Tragická nehoda na D1 u Brna, která si vyžádala životy tří lidí včetně ročního dítěte, má pokračování. Kamarád zemřelého řidiče kamionu zorganizoval na sociální síti finanční sbírku pro pozůstalé po něm. To vzbudilo vlnu nevole. Lidé se domnívají, že nehodu zavinil právě on kvůli nepozornosti, a nevidí tak smysl jeho rodině přispívat. Navíc se ptají, kdo pomůže příbuzným ostatních zesnulých.

reklama

Šest aut se na 188. kilometru dálnice D1 u Brna srazilo ve středu dopoledne. Mezi dvěma kamiony zemřela 32letá žena se svým ročním synem. Zraněním, která utrpěl při nehodě, podlehl i řidič jednoho z nákladních aut Milan.

Kolega a kamarád řidiče kamionu založil transparentní účet, aby finančně pomohl jeho pozůstalým. „Teď je řada na mně. Pomůžu ti, aby bylo o tvou rodinu postaráno. Rozhodl jsem se, že založím transparentní účet a každá koruna poputuje k tvé rodině. Kdo chce, může přispět,“ uvedl kolega Tomáš Sajfrt na facebookovém účtu.

V příspěvku vyjádřil i smutek. „Čím začít… snad tím, jak moc mě to mrzí a jak nám tu chybíš. Byl jsi velmi dobrým kamarádem, který mě toho i za tu krátkou dobu mnohé naučil,“ dodal.

Čím začít snad tím jak moc mě to mrzí a jak nám tu chybíš 😪 byl jsi mi velmi dobrým kamarádem který mě toho i za tu...

Posted by Tomáš Sajfrt on Friday, September 25, 2020

Příspěvek na sociální síti sdílely stovky uživatelů. Často šlo i o další kolegy z branže. Vlnu solidarity mnoho lidí odsoudilo. „A kdo pomůže ostatním pozůstalým? Já jsem vždy pro nějakou pomoc, ale tady to bohužel vypadá, že kolega se zřejmě nevěnoval řízení a dopadlo to tak, jak to dopadlo, a spolu s ním zemřeli další tři lidé, bohužel. Samozřejmě uvidí se, jak dopadne vyšetřování od PČR,“ uvedl na Facebooku Vojta.

„A že umřela také mladá maminka a její roční dítě, tady nikdo nepíše,“ rozčiluje se Jaroslav. Další vzkazují, že by se měly zřídit účty dva, aby sbírka měla smysl. „Nechci být zlý, ale tuhle možnost někomu pomoct má každý z nás. Já se rozhodl, že pomůžu rodině Milana, a pokud bude potřeba, tak i té druhé rodině. Jen vás všechny prosím, nemluvte o něm ve zlém, on si to nezaslouží,“ reagoval kamarád Tomáš.

Policisté teď zjišťují příčinu dopravní nehody. Pracují však s nejpravděpodobnější variantou, že za vše může nepozornost při řízení. „To, co vidíme dnes a denně u těch řidičů, je, dá se říct, k nepochopení. Nedostatečné rozestupy mezi vozidly, nevěnování se řízení –⁠ ať už je to telefonování za jízdy nebo koukání se po nehodách –⁠ tak dlouho, až sám nehodu způsobím,“ popsal dopravní expert BESIP Pavel Čížek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama