reklama

Tragická nehoda v Úvalech: Auto skončilo v potoce, jeden muž zemřel

Záchranáři, policisté i hasiči brzy ráno vyjížděli do úval. Řidič tam nezvládl řízení, převrátil se s autem přes střechu a skončil v potoce. Jeden muž na místě zemřel, druhého odvezli záchranáři. Co přesně se stalo, teď zjišťují policisté.

reklama

V Úvalech před pátou hodinou ráno vyjížděly k rybníku všechny složky záchranného systému – jenomže tentokrát boj o lidský život záchranáři prohrály. „Záchranáři bohužel jednomu z mužů nemohli pomoci a na místo byl vyslán koroner,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí policie Lucie Nováková.

Při nehodě se auto převrátilo přes střechu a skončilo v potoce. Z něj muže museli hasiči vytáhnout pomocí jeřábu. Druhého převezli záchranáři podchlazeného do nemocnice. Podle nich jevil známky opilosti.

Kdo z mužů řídil, není jasné

Jestli právě on seděl za volantem, zatím policisté nevědí. Jisté je jen to, že jediný další účastník nehody je po smrti. „Příčinu a okolnosti nehody i to, který z mužů auto řídil, zjišťují brandýští kriminalisté, kteří u zemřelého nařídili soudní pitvu,“ upřesnila mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Z té by měli zjistit, jestli zemřelý nebyl pod vlivem drog nebo alkoholu, případně jestli neměl zdravotní problémy. Policisté zároveň čekají na výsledky krevních testů zraněného. Právě hladina alkoholu v krvi je bude zřejmě zajímat ze všeho nejvíce.

Tagy:
policejní vyšetřování smrt autonehoda Úvaly
Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové
Počasí

Zapomeňte na tropy. Zbytek léta bude chladnější, předpovídají meteorologové

Počasí v Česku bude dál proměnlivé a spíše chladnější. Během srpna se mají častěji střídat oblačné a slunečné dny, léto má být podle meteorologů typicky středoevropské. Zbytek letních prázdnin bude zřejmě teplotně průměrný až slabě podprůměrný. Vyplývá to z měsíční prognózy počasí, kterou v pondělí na svém webu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi
Sociální sítě

Bartoš poráží v motokárách Hamiltona. Internet si střílí ze šéfa Pirátů kvůli Krpálkovi

Internet zaplavily vtipy na účet předsedy Pirátů Ivana Bartoše. Ten totiž minulý týden v jednom ze svých videí řekl, že si pamatuje, jak se s judistou Lukášem Krpálkem pral v mladších žácích. Sám totiž tento sport do svých 18 let dělal. Jenže nic takového se stát nemohlo. Z Bartoše si udělal legraci i někdejší ministr financí a vášnivý tenista Miroslav Kalousek.

Tak končí případy sebevražd. Nahrávka zachytila vyhrožování běloruské běžkyni

Na YouTube se dostala zvuková nahrávka, která údajně zachycuje výměnu názorů mezi běloruskou běžkyní Kryscinou Cimanouskou a dvěma sportovními funkcionáři – šéftrenérem národního týmu Jurijem Mojsevičem a zástupcem ředitele Běloruského republikového tréninkového centra pro lehkou atletiku Arturem Šumakem. Nahrávka je zjevně součástí rozhovoru, v němž oba muži dohánějí sportovkyni k slzám a snaží se ji přesvědčit, aby se vzdala účasti na olympiádě a vrátila se domů.

Medailová love story: Nejdřív slavil on, za sedm minut ona. Fantazie, zářil pár štěstím

Mít společné názory, zájmy či silné vzpomínky je vždy solidním základem pro fungování partnerského vztahu. Plavcům Pernille Blumeové z Dánska a Francouzi Florentu Manadouovi zůstane v paměti nedělní olympijský podvečer. Během několika minut získal pár hvězdných sportovců bronzovou, respektive stříbrnou medaili. Úspěch oslavili společným polibkem a dlouhým objetím na břehu tokijského bazénu.

reklama

Domácí zpravodajství

Počítače i obědy pro děti zdarma, méně memorování: Jak chtějí strany změnit školství

Zlepšíme školství. V předvolebních programech to slibují snad všechny strany (kromě ANO, Babišovo hnutí zatím program do sněmovních voleb nepředstavilo). Jak to chtějí partaje udělat? KSČM láká na obědy pro děti zdarma, ČSSD by bezplatně rozdávala počítače a tablety, koalice Spolu chce reformovat vzdělávací programy. Co dalšího by politici chtěli prosadit?

Ne všechny vyvěšení barevných vlajek potěšilo. Je to ponižující, říká k Prague Pride Wolf

Vyvěšením duhové vlajky na pražské Nové radnici vedení města a organizátoři akce zahájili festival Prague Pride. Ten má za cíl mimo jiné přiblížit život leseb, gayů, bisexuálů a translidí (LGBT+). Jedenáctý ročník přehlídky nabídne 135 kulturních, zábavních a vzdělávacích akcí se společným tématem coming out. Vůči konání festivalu se ve facebookovém příspěvku vymezil podnikatel, člen KDU-ČSL a od roku 2014 zastupitel hlavního města Prahy Jan Wolf.

reklama