CNN Prima News trauma

trauma

Výpis příspěvků ke štítku „trauma“

Pohnuté životy Blink-⁠182. Bubeník málem uhořel při letecké nehodě, kytarista zdolal rakovinu

V Praze v úterý večer vystupuje skupina Blink-182, ke které se po sedmi letech připojil zakládající člen Tom DeLonge. Pomohla tomu i nepříjemná zpráva o rakovině, jíž onemocněl zpěvák Mark Hoppus. Osud se nemazlil ani s bubeníkem Travisem Barkrem. Ten přežil katastrofickou leteckou nehodu, při níž zemřeli dva jeho kamarádi, před nedávnem navíc prodělal agresivní zánět slinivky břišní.

Harry se v novém dokumentu opět obul do své rodiny. Dělá chybu, neví, co chce, říká Svoboda

Nový dokument prince Harryho se soustředí hlavně na sportovní událost Invictus Games, přesto si neodpustil rýpnutí do královské rodiny, od které se mu prý nedostalo dostatečné podpory po jeho návratu z Afghánistánu. Podle bývalého ministra zahraničních věcí Cyrila Svobody se jedná zejména o marketingový tah, ale i o projev slabosti. Totéž si myslí i historik Martin Kovář. Jak uvedl pro CNN Prima NEWS, vévoda ze Sussexu si díky tomu snadno přišel na desítky milionů dolarů.

Děs, hlad a samota, mělo to být jinak. Ukrajinský voják popsal reportérovi CNN realitu války

Vedle devastace země, ztrát na životech a nezměrném utrpení civilního obyvatelstva se válka na Ukrajině negativně podepisuje i na duševním zdraví vojáků. Ti nejvíce otřesení se zotavují v rehabilitačním centru nedaleko Kyjeva. Jedním z nich je i jednadvacetiletý voják s krycím jménem Akula (Žralok), jenž měl o ozbrojeném konfliktu před narukováním odlišné představy. Reportérovi CNN popsal realitu války, která je podle něj děsivá, studená, hladová a osamělá.

Strach, nepochopení i zklamání ze systému. Proč se oběti znásilnění bojí chodit na policii?

Oběti domácího násilí a znásilnění se bojí reakce okolí. Agresoři v nich často vzbuzují pocit, že jsou samy, řekly redakci CNN Prima NEWS spoluzakladatelky iniciativy Pod svícnem Michaela Studená a poslankyně Barbora Urbanová (STAN). Podotkly zároveň, že se exposlanec Dominik Feri dopustil nebezpečné formy zastrašování, když před začátkem soudního líčení zmínil celé jméno dívky, jejíž případ policie odložila. „Nevíme, proč byl její případ odložen. A vytvářet dojem, že lhala, když šla s kůží v takto exponované kauze na trh, je velmi nebezpečné,“ upozornila Studená. Oběti sexuálních deliktů mnohdy bojují i se samotným systémem, který jim nedokázal pomoct.

Požár Domova Alzheimer: Pozůstalí mohou trpět výčitkami, potřebují pomoc, říká expertka

Tragický požár Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy si vyžádal dvě oběti, které hasiči nalezli v budově po půlnoci. Psycholožka Galina Jarolímková ve vysílání CNN Prima NEWS přiblížila, jaká pomoc bude nabídnuta pozůstalým, pracovníkům domova i pacientům. Vysvětlila, že psychologové budou muset být dlouho v pohotovosti, neboť trauma se u pozůstalých může projevit až později.