CNN Prima News trauma

trauma

Výpis příspěvků ke štítku „trauma“

Požár Domova Alzheimer: Pozůstalí mohou trpět výčitkami, potřebují pomoc, říká expertka

2. června 2022 08:56

Tragický požár Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy si vyžádal dvě oběti, které hasiči nalezli v budově po půlnoci. Psycholožka Galina Jarolímková ve vysílání CNN Prima NEWS přiblížila, jaká pomoc bude nabídnuta pozůstalým, pracovníkům domova i pacientům. Vysvětlila, že psychologové budou muset být dlouho v pohotovosti, neboť trauma se u pozůstalých může projevit až později.

CNN: Znásilnění jako nástroj války. Rusové chtějí ukázat dominanci, říká expertka

24. dubna 2022 08:21

Už po pár dnech války se objevovaly zprávy o tom, že Rusové na Ukrajině sexuálně zneužívají místní ženy, muže a dokonce i děti. Skutečný rozsah zavrženíhodných činů se ale odkrývá až nyní, kdy Rusové některé své pozice opustili. Podle expertů je znásilnění děsivým nástrojem války, kterým nepřítel podkopává morálku celého národa.

Doktoři prosí o léky na uklidnění, lidé trpí traumaty, hlásí z Ukrajiny reportér Kaizr

26. března 2022 13:27

Dramatickou situaci prožívají i lidé v centrální části Ukrajiny, kde je i reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Kvůli bezpečnosti nemohl říci, kde přesně se nachází, přiznal však, že v sobotu slyšel sirény. „V nedaleké nemocnici se starají o zraněné vojáky i civilisty. Lékaři prosí o léky na uklidnění, lidé z východní Ukrajiny trpí traumaty,“ přiblížil aktuální situaci.