CNN Prima News tráva

tráva

Výpis příspěvků ke štítku „tráva“

Olomoucké sídliště se mění v prales pohlcující hydranty i koše. Roste to do oken, zuří místní

Obyvatelé jednoho z olomouckých sídlišť si stěžují na hustou zeleň kolem svých domů. Vysokou trávu s plevelem před jejich domovem označují za prales. Od začátku roku prý porost ještě nikdo neposekal. Magistrát města však tvrdí, že vina je na straně firmy, která v místě prováděla úpravu plynovodu. Ta se však podobným nařčením brání. Případu se věnuje CNN Prima NEWS.

Test odvahy nad propastí: Visutý most z trávy musí ročně obnovovat. Roli hrají víly i šaman

Vysoko nad soutěskou řeky Apurimac domorodí obyvatelé Peru rok co rok opravují ručně tkaný visutý most, poslední svého druhu na světě. Břehy tu spojuje po několik staletí už od dob Inků. Lidé z kmene Kečuů se každoročně v červnu scházejí a obnovují most Q'eswachaka, který tvoří pouze silná lana svázaná z andské trávy, a testují svou odvahu vysoko nad propastí, když po roce vyměňují opotřebovaný materiál, napsala agentura AFP.

Senosečím se přezdívá „srnoseče“: Pod sekačkami zahyne ročně až 70 tisíc zvířat

Aktualizováno

Během května a června srny rodí nová mláďata, která následně ukrývají do vysoké trávy, aby je tak ochránily před predátory. Mláďata totiž nejsou cítit, proto se od nich vzdaluje jejich matka, která je chodí pouze krmit, aby nelákala predátory. Těmi jsou pro ně lišky, divočáci, jezevci, ale v obdobích senosečí hlavně sekačky.

Ve vojenském prostoru Hradiště hořely tři hektary půdy. Hasiči požár uhasili za pár hodin

Ve vojenském prostoru Hradiště na rozmezí Karlovarského a Ústeckého kraje hasiči likvidovali požár trávy. Hořelo v místě dopadu cvičných střel. Oheň zasáhl asi tři hektary pozemků, hasiči požádali o vrtulník s takzvaným bambi vakem, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Vstup do prostoru požáru měli hasiči omezený, nebylo to bezpečné, dodal. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

Tenistka přebalí dceru a půjde si zahrát o finále Wimbledonu s kamarádkou Džabúrovou

Nejprve vymění roční dceři Cecilii pleny a pak si půjde s kamarádkou Ons Džabúrovou zahrát o finále tenisového Wimbledonu. Čtyřiatřicetiletou Němku Tatjanu Mariaovou lze považovat za největší překvapení letošního klání na trávě v jihozápadním Londýně. Nejen proto, že se nachází na 103. místě ženského žebříčku, ale i kvůli neobvyklému způsobu hry.