CNN Prima News trenéři

trenéři

Výpis příspěvků ke štítku „trenéři“

Že české kluby střídají trenéry jak ponožky? Omyl, i v bundeslize je životnost kratší

30. března 2022 06:20

Česká liga má často pověst soutěže, ve které se zbytečně plýtvá s vyhazovy trenérů a na koncepci se nebere ohled. Ovšem v porovnání s Evropou na tom Fortuna liga není vůbec špatně – trpělivost dochází vedením fotbalových klubů dříve v daleko prestižnějších a vyspělejších fotbalových zemích. Třeba ve Francii, Itálii i Německu.

Chystá se nejdražší trenérský přestup v historii fotbalu. Půjde až o 30 milionů eur

26. dubna 2021 15:47

Julian Nagelsmann se může stát nejdražším fotbalovým trenérem světa. Stačí, aby kývl na nabídku Bayernu Mnichov a do pohybu se dají desítky milionů eur. Podle německého tisku by si Nagelsmannům současný zaměstnavatel RB Lipsko mohl přijít až na 30 milionů eur, v přepočtu více než tři čtvrtě miliardy korun. Šlo by o nejvyšší částku, která by kdy byla vyplacena za přestup fotbalového kouče.

Světová esa z řad psích trenérů ve vašem obýváku

3. března 2021 11:30

Úplně první ročník MET konference otevřou známá trenérská jména, jako je Jean Donaldson nebo František Šusta. Potkají se 6. a 7. března 2021 spolu s dalšími kolegy z Česka, USA, Austrálie a Francie. Návštěvníci však mohou zůstat pohodlně usazení ve svých křeslech – konference moderního etického tréninku bude totiž virtuální.

Trpělivost s ligovými trenéry. Největším držákem je s přehledem Horejš z Dynama

3. prosince 2020 08:53

Pokud se týmu nedaří, prvním krokem vedení klubu obvykle bývá vyhazov trenéra. Ke standardní metodě naposledy ve fotbalové Fortuna lize sáhly Teplice, což odskákal Stanislav Hejkal. Obecně platí, že v tuzemsku není doba hájení koučů tak dlouhá jako například na Britských ostrovech. Že by zde někdo vydržel u kormidla 27 let jako sir Alex Ferguson v Manchesteru United? To asi není příliš reálné. Níže naleznete přehled toho, jakou „výdrž“ mají trenéři klubů v české nejvyšší soutěži.

Nagelsmann a další. Kteří talentovaní trenéři rostou pro fotbalové giganty?

19. listopadu 2020 12:31

Aktuální fotbalová sezona je zatím stále v počáteční fázi. Je jasné, že ne ve všech velkých klubech v Evropě se situace vyvíjí a bude vyvíjet ideálně. Jejich vedení začíná nebo začne přemýšlet, jakým způsobem navést tým zpět na úspěšnou cestu a jedním z „nejoblíbenějších“ kroků v takových případech je výměna trenéra. Zájem by mohl být také o někoho z mladších koučů, kteří působí na evropském kontinentu. Jací jsou ti nejperspektivnější z nich?

Prvoligoví fotbalisté se vrátí na hřiště. Trenéři chtějí, aby soutěže začaly co nejdříve

16. dubna 2020 15:02

Fotbalisté českých prvoligových klubů se mohou v pondělí 20. dubna vrátit do přípravy na hřištích. Jde o první uvolnění opatření pro profesionální sport v Česku, která zavedla vláda v boji proti šíření nákazy koronavirem. Fortuna liga se zastavila 9. března po 24 odehraných kolech. Podle současného plánu by se měla rozjet opět 8. června.