reklama

Trestance v ruském vězení znásilňovali dozorci mopem. Děsivé záběry obletěly svět

Šokující video z nemocniční věznice v Saratovu, na kterém je vidět brutální mučení odsouzených, uniklo z ruské vězeňské služby. Příslušníci ostrahy i ruské tajné služby na záznamu otřesným způsobem znásilňují spoutaného vězně. Sedm lidí už stíhá policie.

reklama

Zima loňského roku. Děsivé záběry z ruského vězení. Trestance připoutali k posteli tak, že měl zvednuté nohy a hýždě, v ústech roubík. Příslušníci FSB a vězeňské služby muže znásilnili násadou od mopu. Hrůzné video zveřejnila organizace Gulagu.net, která se zabývá situací v ruském vězeňském systému.

„Celkově se jedná o 40 gigabajtů informací, fotografií a video dokumentů, které dokazují, že příslušníci vězeňské služby a FSB mučí a znásilňují vězně. Samotný čin nahrávají na služební videokamery,“ potvrdil Vladimir Osečkin, ředitel Gulagu.net.

Video natočili dozorci ve věznici spojené s nemocnicí v Saratovu v centrální části Ruska. Tam by se trestanci měli léčit z tuberkulózy. Nevládní organizace tvrdí, že od informátora obdržela více než tisícovku videí potvrzujících nikoliv náhodné, ale systematické mučení. Nelidským podmínkám čelilo jen v Saratovu až 200 vězňů.

„Stovky lidí byly mučeny, znásilněny a za pomoci těchto kompromitujících materiálů nuceny k samotné účasti na mučení ostatních,“ pokračoval Osečkin s tím, že vězně týrali, aby se buď přiznali ke spáchání zločinů, nebo přistoupili ke spolupráci s dozorci a tajnou službou. Ta je pak využívala často k falešným svědectvím proti třetím stranám.

Rusko situaci prověřuje

Na dalším z videí je vidět, jak jeden z vězňů takovou spolupráci podepisuje. Kvůli prověření věrohodnosti informací vyslal ředitel vězeňské služby Alexandr Kalašnikov skupinu pracovníků na kontrolu zařízení. Kontrolu ohlásila i generální prokuratura. Plukovník Alexej Fedotov, ředitel Federální vězeňské služby pro Saratovskou oblast, před pár hodinami rezignoval.

„Vedení země o videu ví, a vybízí ke klidnému a rychlému prověření autenticity záběrů. Pokud se pravost potvrdí, bude to důvod k vážnému postupu,“ uvedl mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov. Ochránkyně lidských práv Eva Merkačevová rádiu Echo Moskvy řekla, že dozorci na znásilňování vězňů vydělávají peníze – odsouzeným navrhují, aby se vykoupili. Peníze pak shání příbuzní trestanců. Částky se pohybují od v přepočtu 15 tisíc až do 150 tisíc korun.

Tagy:
znásilnění video vězení Rusko Saratov

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Speciál 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Vondráček?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Speciál 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Vondráček?

Prognóza zdravotního stavu prezidenta je krajně nejistá, cituje z dopisu od lékařů šéf Senátu Miloš Vystrčil. Hospitalizovaný Miloš Zeman dle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) není momentálně schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Zástupci senátorských klubů proto nevidí jinou možnost než převést prezidentské pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Jak se situace bude vyvíjet dále? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, které bude k dispozici živě i v tomto článku. Hosty budou mimo jiné předseda Sněmovny Radek Vondráček nebo předseda senátní komise pro ústavu Zdeněk Hraba.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Mynář zaútočil na Vystrčila: Předvádí pokrytectví a chce Zemana zbavit pravomocí

Miloš Vystrčil (ODS) předvádí pokrytectví, jaké jsem v životě nezažil, zaútočil na šéfa Senátu veřejně hradní kancléř Vratislav Mynář. Prohlásil to v pondělí odpoledne na dlouho očekávané tiskové konferenci. Vystrčil se podle Mynáře chce jen zviditelnit, což povede ke zbavení prezidenta pravomocí. K tomu, v jakém je prezident zdravotním stavu, se Mynář ale detailněji nevyjádřil.

reklama