CNN Prima News třetí stupeň

třetí stupeň

Výpis příspěvků ke štítku „třetí stupeň“

Karvinou mělo zasáhnout zemětřesení o síle 3,5 stupně. Šlo ale o chybu přístrojů

10. prosince 2021 23:35
Aktualizováno

Měřicí přístroje na Karvinsku v pátek zaznamenaly důlní otřes okolo jednoho stupně na Richterově škále. Při automatizovaném zpracování dat ale vznikla chyba a v údajích Evropsko-středozemního seismologického centra ve Francii se pak objevil údaj 3,5 stupně. Tuto hodnotu v sobotu odmítl vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd Jan Zedník.

Otevřené hospody, obchody i školy. Česko je ve třetím stupni PES, co by platilo?

24. března 2021 10:20

Systém PES klesl do třetího stupně, který původně předpokládal otevřené hospody, obchody či fitness centra. Vládní opatření se však již touto klasifikací neřídí. Ministr zdravotnictví Jan Blatný pro CNN Prima NEWS uvedl, že do Velikonoc je potřeba schválit nový systém. S čím by se dalo počítat, pokud by uplatňoval podobná kritéria pro rozvolňování jako ten předešlý?

Dejte prarodičům pod stromeček FFP2 respirátory, vyzývá ministr Blatný

11. prosince 2020 09:01

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a další zástupci ministerstva v pátek na pravidelné tiskové konferenci oznámili, že pokud se situace nezlepší koncem příštího týdne, přejdeme do stupně čtyři. Nárůst počtu nakažených podle nich signalizuje, že jsme v rizikovém bodě zlomu. „Nosme FFP2 respirátory, jsme-li v kontaktu se seniory,“ zdůraznil Blatný.

Kubek: Vláda měla zatáhnout ruční brzdu, epidemii nemáme vůbec pod kontrolou

2. prosince 2020 20:07

Z rozvolňování opatření, které má přijít ve čtvrtek, mají obavy nejen premiér Andrej Babiš (ANO) a ostatní vládní zástupci, ale i zdravotní experti. Rozvolňovat se ale přesto bude. Aby měla situaci pod kontrolou, chce vláda nouzový stav opět prodloužit. Zlepšující se situace pandemie v Česku je podle parazitologa Jaroslava Flegra vytvořená uměle. Prezident České lékařské komory Milan Kubek si myslí, že nebýt Vánoc, k rozvolňování opatření by nedošlo.

PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

29. listopadu 2020 10:34

Otevření bazénů, wellness nebo fitness center. Česko od čtvrtka čeká přesun do třetího stupně systému PES, což znamená další uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Kromě bazénů nebo fitness center znovu zahajují provoz například herny nebo tetovací salóny. Vláda nová opatření ohlásila na nedělní tiskové konferenci.

Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora

27. listopadu 2020 21:38

Kult těla a návštěvy fitness center byly v době předkoronavirové celospolečenským trendem a jednalo se také o lukrativní byznys. Nyní je ale situace jiná. Podle prezidentky České komory fitness Jany Havrdové se z tohoto podnikání stala riziková oblast a po osmitýdenním nuceném uzavření provozů hrozí, že některá fitness centra vůbec neotevřou, uvedla Havrdová v pořadu K věci.