CNN Prima News třetí stupeň

třetí stupeň

Výpis příspěvků ke štítku „třetí stupeň“

Karvinou mělo zasáhnout zemětřesení o síle 3,5 stupně. Šlo ale o chybu přístrojů

Aktualizováno

Měřicí přístroje na Karvinsku v pátek zaznamenaly důlní otřes okolo jednoho stupně na Richterově škále. Při automatizovaném zpracování dat ale vznikla chyba a v údajích Evropsko-středozemního seismologického centra ve Francii se pak objevil údaj 3,5 stupně. Tuto hodnotu v sobotu odmítl vedoucí seismické služby Geofyzikálního ústavu Akademie věd Jan Zedník.

Otevřené hospody, obchody i školy. Česko je ve třetím stupni PES, co by platilo?

Systém PES klesl do třetího stupně, který původně předpokládal otevřené hospody, obchody či fitness centra. Vládní opatření se však již touto klasifikací neřídí. Ministr zdravotnictví Jan Blatný pro CNN Prima NEWS uvedl, že do Velikonoc je potřeba schválit nový systém. S čím by se dalo počítat, pokud by uplatňoval podobná kritéria pro rozvolňování jako ten předešlý?

Kubek: Vláda měla zatáhnout ruční brzdu, epidemii nemáme vůbec pod kontrolou

Z rozvolňování opatření, které má přijít ve čtvrtek, mají obavy nejen premiér Andrej Babiš (ANO) a ostatní vládní zástupci, ale i zdravotní experti. Rozvolňovat se ale přesto bude. Aby měla situaci pod kontrolou, chce vláda nouzový stav opět prodloužit. Zlepšující se situace pandemie v Česku je podle parazitologa Jaroslava Flegra vytvořená uměle. Prezident České lékařské komory Milan Kubek si myslí, že nebýt Vánoc, k rozvolňování opatření by nedošlo.

Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora

Kult těla a návštěvy fitness center byly v době předkoronavirové celospolečenským trendem a jednalo se také o lukrativní byznys. Nyní je ale situace jiná. Podle prezidentky České komory fitness Jany Havrdové se z tohoto podnikání stala riziková oblast a po osmitýdenním nuceném uzavření provozů hrozí, že některá fitness centra vůbec neotevřou, uvedla Havrdová v pořadu K věci.