reklama

Jeden ze synů Paurové se podřekl, říká sousedka. Policie prohledává dům už třetí den

Nové stopy nejspíš donutily kriminalisty ze speciálního týmu Tempus znovu oprášit případ Jany Paurové, která před sedmi lety za záhadných okolností zmizela. Podle informací redakce CNN Prima NEWS se měl jeden ze synů Paurové při výslechu podřeknout. Zásah v domě, kde bydlela, pokračuje už třetím dnem.

reklama

Proč kriminalisté z Tempusu znovu celý případ otevřeli, není přesně jasné, policisté klíčové informace tají, a to i kvůli dalšímu trestnímu řízení. „Jeden ze synů byl na výslechu a zřejmě se tam měl podříct, že táta se starším bratrem něco mají,“ uvedla jedna ze sousedek pro televizi CNN Prima NEWS. Prý jí to řekla dcera, která s jedním ze synů Paurové kamarádí.

K tématu

Na základě tohoto výslechu se pak policisté zřejmě rozhodli, že znovu celý dům i s pozemkem důkladně prohledají. Ve středu bylo na místě například slyšet řezání úhlovou bruskou. „V tuto chvíli nelze predikovat, jak dlouho budou ještě kriminalisté úkony v místě provádět,“ dodal mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dá se ale předpokládat, že maximálně ještě několik dnů.

U domu ve Slavětíně na Lounsku stojí několik policejních aut už třetím dnem a v pátrání po nových stopách vyšetřovatelům pomáhá i speciálně vycvičený pes na vyhledávání lidí. Kriminalisté ze speciálního týmu Tempus, který se zabývá nevyřešenými případy, se tedy nejspíš domnívají, že tělo pohřešované ženy je ukryté v místech, kde strávila poslední roky svého života.

„I dnešní den kriminalisté na několika místech na Lounsku realizují úkony trestního řízení související s trestnou činností páchanou v minulosti. V souvislosti s tímto nebyla žádná osoba zadržena,“ potvrdil ve středu Moravčík.

Hlavním podezřelým je manžel

Hlavním podezřelým byl podle policie od začátku ženin manžel. Byl posledním, kdo ji viděl. Tvrdil, že si společně šli lehnout. Když se ráno vzbudil, už tam nebyla. Pozornost vyšetřovatelů na něm ulpěla hlavně kvůli tomu, že Jana Paurová zmizela za záhadných okolností jen pár dní před tím, než měla u soudu proti manželovi svědčit kvůli týrání. On ale jakoukoliv spojitost s jejím zmizením vždy odmítal.

Soud se i přes to, že žena zmizela, týráním v rodině zabýval. A Pavel Paur za ni dostal podmínku. Velkou roli v rodinných problémech měl hrát alkohol, kvůli hádkám měla v jejich domě dokonce i několikrát zasahovat policie.

Další hlavní zprávy

reklama
Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů
Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama