reklama

Jeden ze synů Paurové se podřekl, říká sousedka. Policie prohledává dům už třetí den

Nové stopy nejspíš donutily kriminalisty ze speciálního týmu Tempus znovu oprášit případ Jany Paurové, která před sedmi lety za záhadných okolností zmizela. Podle informací redakce CNN Prima NEWS se měl jeden ze synů Paurové při výslechu podřeknout. Zásah v domě, kde bydlela, pokračuje už třetím dnem.

reklama

Proč kriminalisté z Tempusu znovu celý případ otevřeli, není přesně jasné, policisté klíčové informace tají, a to i kvůli dalšímu trestnímu řízení. „Jeden ze synů byl na výslechu a zřejmě se tam měl podříct, že táta se starším bratrem něco mají,“ uvedla jedna ze sousedek pro televizi CNN Prima NEWS. Prý jí to řekla dcera, která s jedním ze synů Paurové kamarádí.

K tématu

Na základě tohoto výslechu se pak policisté zřejmě rozhodli, že znovu celý dům i s pozemkem důkladně prohledají. Ve středu bylo na místě například slyšet řezání úhlovou bruskou. „V tuto chvíli nelze predikovat, jak dlouho budou ještě kriminalisté úkony v místě provádět,“ dodal mluvčí Policejního prezidia Ondřej Moravčík. Dá se ale předpokládat, že maximálně ještě několik dnů.

U domu ve Slavětíně na Lounsku stojí několik policejních aut už třetím dnem a v pátrání po nových stopách vyšetřovatelům pomáhá i speciálně vycvičený pes na vyhledávání lidí. Kriminalisté ze speciálního týmu Tempus, který se zabývá nevyřešenými případy, se tedy nejspíš domnívají, že tělo pohřešované ženy je ukryté v místech, kde strávila poslední roky svého života.

„I dnešní den kriminalisté na několika místech na Lounsku realizují úkony trestního řízení související s trestnou činností páchanou v minulosti. V souvislosti s tímto nebyla žádná osoba zadržena,“ potvrdil ve středu Moravčík.

Hlavním podezřelým je manžel

Hlavním podezřelým byl podle policie od začátku ženin manžel. Byl posledním, kdo ji viděl. Tvrdil, že si společně šli lehnout. Když se ráno vzbudil, už tam nebyla. Pozornost vyšetřovatelů na něm ulpěla hlavně kvůli tomu, že Jana Paurová zmizela za záhadných okolností jen pár dní před tím, než měla u soudu proti manželovi svědčit kvůli týrání. On ale jakoukoliv spojitost s jejím zmizením vždy odmítal.

Soud se i přes to, že žena zmizela, týráním v rodině zabýval. A Pavel Paur za ni dostal podmínku. Velkou roli v rodinných problémech měl hrát alkohol, kvůli hádkám měla v jejich domě dokonce i několikrát zasahovat policie.

Další hlavní zprávy

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?
Rozřezal a snědl vlastní matku. Dělala mi ze života peklo, hájí se španělský kanibal
Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
reklama
reklama
Rotační výuka by měla skončit koncem měsíce, říká školství. Babiš mluví o 17. květnu

Školství

Domácí zpravodajství

Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Další články
reklama
reklama