Při prohledávání domu, ve kterém žila Paurová, policie využívá i psy na hledání těl

Policisté od pondělního odpoledne prohledávají ve Slavětíně na Lounsku dům, který patřil Janě Paurové a jejímu manželovi. Žena se pohřešuje od února roku 2013, kdy měla svědčit proti manželovi, který ji údajně týral. Policie při prohledávání navíc využívá psy na hledání těl a na místě je i fekální vůz.

Na místě kriminalisté ze speciálního týmu Tempus, který řeší odložené případy, pracují už druhý den a při pátrání jim pomáhají i speciálně vycvičení psi. Policie ale zatím veškeré informace tají.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ uvedla v pondělí pro Novinky.cz policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

Co přesně na místě hledají, není jasné. Detektivové novináře drží v bezpečné vzdálenosti tak, aby kamery nic z jejich práce nezachytily. Přitom tento dům už v minulosti několikrát prohledali. Místní přitom věří, že ve zmizení ženy má prsty její manžel, ten to ale od začátku popírá.

„Já tady čtyři roky bydlím a věřím, že to udělal. Hledají nějaký důkaz, že ji měli zahrabat,“ uvedl obyvatel Slavětína Nový. Už v minulosti se přitom někdo z legrace Paura ptal, kam svoji manželku zahrabal. Jeho odpověď údajně byla taková, že tělo své ženy zabetonoval v kuchyni v podlaze.

Policisté se nejspíše snaží dostat na nepřístupné místo

V průběhu úterního odpoledne navíc přijel i fekální vůz. To by nasvědčovalo tomu, že policisté možná našli skrytou jímku, kterou potřebují odčerpat. Na místo měli pátrači povolat i speciální bagr s georadarem. Podle zvuku řezání se dá navíc předpokládat, že něco rozebírají a chtějí se dostat na nepřístupné místo.

Matku čtyř dětí měl vidět naposledy její manžel v noci 3. února 2013. Tvrdí, že vedle ní usínal a ráno se už probudil sám. Od té chvíle po ženě pátrají policisté. Zarážející je, že zmizela jen chvíli před tím, než měla svědčit u soudu proti manželovi, kterého policie vyšetřovala pro její týrání. Soudy v případu Pavla Paura rozhodovaly několikrát, nakonec ho ale soudce zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

Paur se ke svému možnému obvinění kdysi vyjádřil takto: „Já jsem ji nemlátil. Když na mě jde s nožem a chytím ji, tak má modřiny. Si přece nenechám tady podřezat krk.“ Příbuzní Paurové přesto trvali na tom, že by dobrovolně neopustila děti a neodešla. Policie po ženě stále pátrá, zatím se ji ale najít nepodařilo.

Tagy: