reklama

Při prohledávání domu, ve kterém žila Paurová, policie využívá i psy na hledání těl

Policisté od pondělního odpoledne prohledávají ve Slavětíně na Lounsku dům, který patřil Janě Paurové a jejímu manželovi. Žena se pohřešuje od února roku 2013, kdy měla svědčit proti manželovi, který ji údajně týral. Policie při prohledávání navíc využívá psy na hledání těl a na místě je i fekální vůz.

reklama

Na místě kriminalisté ze speciálního týmu Tempus, který řeší odložené případy, pracují už druhý den a při pátrání jim pomáhají i speciálně vycvičení psi. Policie ale zatím veškeré informace tají.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ uvedla v pondělí pro Novinky.cz policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

K tématu

Co přesně na místě hledají, není jasné. Detektivové novináře drží v bezpečné vzdálenosti tak, aby kamery nic z jejich práce nezachytily. Přitom tento dům už v minulosti několikrát prohledali. Místní přitom věří, že ve zmizení ženy má prsty její manžel, ten to ale od začátku popírá.

„Já tady čtyři roky bydlím a věřím, že to udělal. Hledají nějaký důkaz, že ji měli zahrabat,“ uvedl obyvatel Slavětína Nový. Už v minulosti se přitom někdo z legrace Paura ptal, kam svoji manželku zahrabal. Jeho odpověď údajně byla taková, že tělo své ženy zabetonoval v kuchyni v podlaze.

Policisté se nejspíše snaží dostat na nepřístupné místo

V průběhu úterního odpoledne navíc přijel i fekální vůz. To by nasvědčovalo tomu, že policisté možná našli skrytou jímku, kterou potřebují odčerpat. Na místo měli pátrači povolat i speciální bagr s georadarem. Podle zvuku řezání se dá navíc předpokládat, že něco rozebírají a chtějí se dostat na nepřístupné místo.

Matku čtyř dětí měl vidět naposledy její manžel v noci 3. února 2013. Tvrdí, že vedle ní usínal a ráno se už probudil sám. Od té chvíle po ženě pátrají policisté. Zarážející je, že zmizela jen chvíli před tím, než měla svědčit u soudu proti manželovi, kterého policie vyšetřovala pro její týrání. Soudy v případu Pavla Paura rozhodovaly několikrát, nakonec ho ale soudce zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

Paur se ke svému možnému obvinění kdysi vyjádřil takto: „Já jsem ji nemlátil. Když na mě jde s nožem a chytím ji, tak má modřiny. Si přece nenechám tady podřezat krk.“ Příbuzní Paurové přesto trvali na tom, že by dobrovolně neopustila děti a neodešla. Policie po ženě stále pátrá, zatím se ji ale najít nepodařilo.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem

  • Aktualizováno

Slovensko kvůli šíření koronaviru od soboty 24. října do neděle 1. listopadu výrazně omezí volný pohyb lidí, až na výjimky prakticky zavede zákaz vycházení. Oznámil to premiér Igor Matovič, podle kterého bude zákaz následně prodloužen o dva týdny, ale se změněnými podmínkami. Ještě přísnější pravidla budou platit pro čtyři nejpostiženější regiony na severu a východě země, kde v pátek začne úvodní fáze plošného testování obyvatel Slovenska na koronavirus. Otestování se pak v příštích dvou týdnech uskuteční po celé zemi.

Prezidentské volby v USA 2020

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž

V noci na pátek se spolu naposledy střetnou v předvolební debatě kandidáti na prezidenta USA – Donald Trump a Joe Biden. Řečnické klání startuje v pátek ve 3:00 středoevropského času. Televize CNN Prima NEWS bude vysílat dabovanou debatu a po jejím skončení chystá mimořádné vysílání s experty. Na našem webu vám pak bude po celou dobu k dispozici on-line reportáž.

reklama
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
Advokát podal trestní oznámení na Babiše a Vojtěcha: Ministerstvo šlo proti prognózám
ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?
Ať jdou lékaři v politice do nemocnic, vyzval komunista Filip Babiše. Hřib nastoupí
Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva
Opuštěný ropný tanker se začíná potápět. Křehký ekosystém Trinidadu je v ohrožení
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama