reklama

Při prohledávání domu, ve kterém žila Paurová, policie využívá i psy na hledání těl

Policisté od pondělního odpoledne prohledávají ve Slavětíně na Lounsku dům, který patřil Janě Paurové a jejímu manželovi. Žena se pohřešuje od února roku 2013, kdy měla svědčit proti manželovi, který ji údajně týral. Policie při prohledávání navíc využívá psy na hledání těl a na místě je i fekální vůz.

reklama

Na místě kriminalisté ze speciálního týmu Tempus, který řeší odložené případy, pracují už druhý den a při pátrání jim pomáhají i speciálně vycvičení psi. Policie ale zatím veškeré informace tají.

„Mohu potvrdit, že kriminalisté provádějí na několika místech v Lounech úkony trestního řízení vztahující se k trestné činnosti spáchané v minulosti. V současné době nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ uvedla v pondělí pro Novinky.cz policejní mluvčí Kateřina Rendlová.

K tématu

Co přesně na místě hledají, není jasné. Detektivové novináře drží v bezpečné vzdálenosti tak, aby kamery nic z jejich práce nezachytily. Přitom tento dům už v minulosti několikrát prohledali. Místní přitom věří, že ve zmizení ženy má prsty její manžel, ten to ale od začátku popírá.

„Já tady čtyři roky bydlím a věřím, že to udělal. Hledají nějaký důkaz, že ji měli zahrabat,“ uvedl obyvatel Slavětína Nový. Už v minulosti se přitom někdo z legrace Paura ptal, kam svoji manželku zahrabal. Jeho odpověď údajně byla taková, že tělo své ženy zabetonoval v kuchyni v podlaze.

Policisté se nejspíše snaží dostat na nepřístupné místo

V průběhu úterního odpoledne navíc přijel i fekální vůz. To by nasvědčovalo tomu, že policisté možná našli skrytou jímku, kterou potřebují odčerpat. Na místo měli pátrači povolat i speciální bagr s georadarem. Podle zvuku řezání se dá navíc předpokládat, že něco rozebírají a chtějí se dostat na nepřístupné místo.

Matku čtyř dětí měl vidět naposledy její manžel v noci 3. února 2013. Tvrdí, že vedle ní usínal a ráno se už probudil sám. Od té chvíle po ženě pátrají policisté. Zarážející je, že zmizela jen chvíli před tím, než měla svědčit u soudu proti manželovi, kterého policie vyšetřovala pro její týrání. Soudy v případu Pavla Paura rozhodovaly několikrát, nakonec ho ale soudce zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů.

Paur se ke svému možnému obvinění kdysi vyjádřil takto: „Já jsem ji nemlátil. Když na mě jde s nožem a chytím ji, tak má modřiny. Si přece nenechám tady podřezat krk.“ Příbuzní Paurové přesto trvali na tom, že by dobrovolně neopustila děti a neodešla. Policie po ženě stále pátrá, zatím se ji ale najít nepodařilo.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama