trh

Výpis příspěvků ke štítku „trh“

Propad trhu s byty. S koupí ještě počkejte, radí experti a prozradili trik na fixaci hypoték

17. října 2022 10:17

Hypoteční trh zažívá kolaps. Zájem o pořízení nových hypoték totiž spadl o desítky procent. Společně zaznamenal výrazný propad i trh s byty. Zájemců o pořízení vlastního bydlení je totiž v porovnání s loňskem jako šafránu. Podle ekonomů není propadům na realitním trhu konec. Zájemci o vlastní střechu nad hlavou si mají ještě počkat a radu mají i pro ty, které čeká konec hypoteční fixace.

Končí krize s obilím? Cena pšenice klesá, blíží se úrovni před ruskou invazí na Ukrajinu

19. září 2022 11:23

Cena pšenice na světových trzích klesá. Jeden bušl (27,2 kg) se ráno v Asii prodával zhruba za 8,50 dolarů (208 korun). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků patrně snížila celkovou poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.

Státy EU: Pomoc půjde ze zisků energetických firem. Na limitech na ruskou ropu se neshodují

9. září 2022 15:44

Státy Evropské unie navrhují využít nečekané zisky producentů energie z levnějších zdrojů na pomoc spotřebitelům. Po jednání unijních ministrů energetiky to oznámil český ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela, který zasedání vedl. Zástupci vlád Evropskou komisi (EK) pověřili také přípravou dalších opatření, včetně celounijních úspor energie či zastropování cen plynu.

Skokový nárůst cen energií? Nejde o krizi, ale kolaps trhu, má jasno hejtman Kuba

26. srpna 2022 10:42

Asociace krajů (AKČR) vyzvala vládu, aby regulovala ceny plynu a elektřiny pro domácnosti. Podle šéfa AKČR a jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) je totiž nárůst cen energií tak skokový, že už nejde o krizi, ale kolaps trhu. Kuba rovněž požaduje po vládě, aby směřovala k získání stoprocentního podílu ve výrobních kapacitách společnosti ČEZ. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) podněty krajů ke změnám v energetice nejsou ničím novým a kabinet už se jimi řadu týdnů zabývá.