reklama

Trikolóra se do Sněmovny nedostala. Být stále v ODS, stydím se, prohlásila Zahradníková

Průběžné výsledky voleb do Poslanecké sněmovny ukazují, že by koalice Spolu v čele s ODS mohla vyhrát. ODS dříve reprezentovala i Zuzana Majerová Zahradníková, nyní předsedkyně Trikolóry. Ta se ale v koalici se Soukromníky a Svobodnými do Sněmovny nedostala. „My jsme nejeli kampaň proti někomu. Bylo to pozitivní,“ omlouvá výsledek politička.

reklama

Majerová Zahradníková před sčítáním hlasů cílila na dvouciferný výsledek. Její strana nakonec skončila pod třemi procenty. Tedy poměrně daleko od hranice, která znamená vstup do dolní parlamentní komory.

„Lidé asi pořád nepociťují nedostatky svobody. Nechci dělat předčasné závěry, v každém případě je to ukázka toho, že tyto volby se staly jakýmsi referendem proti někomu. A to je z mého pohledu vždy špatně. Protože člověk má volit pro někoho,“ uvedla pro CNN Prima NEWS k ambici koalic Spolu a PirSTAN ukončit vládu Andreje Babiše (ANO).

„My jsme nejeli kampaň proti někomu. Bylo to pozitivní. Já jsem se vyhraňovala jen v situacích, kdy kolegové ze Sněmovny lhali. A to budu koneckonců dělat vždy,“ sdělila dále.

Pro 49letou Majerovou Zahradníkovou těmito volbami končí poslanecký mandát, přesto zůstává pozitivně naladěná. „Pokračujeme dál, nedělala jsem to kvůli sobě, dělala jsem to vždy kvůli lidem. My jsme opravdu parta 12 000 úžasných lidí z Trikolóry, Svobodných a Soukromníků – politika není sprint, jedná se o běh na dlouhou trať. Pokud volby dopadnou tak, jak naznačují průběžné výsledky, budeme mít brzy volby předčasné. Bude extrémně velké množství lidí, jejichž hlas nebyl vyslyšen. Ale zároveň jsou to svátky demokracie a já ctím rozhodnutí tak, jak se urodí,“ poznamenala v průběhu sčítání s úsměvem.

Na otázku, zda nelituje toho, že před více než dvěma lety opustila ODS, měla jasnou odpověď. „Ani na vteřinu. Musela bych se stydět, kdybych byla členkou strany, která již dávno není pravicová. Která se hlásí k eurohujerství takovým způsobem, že zaprodává tuto republiku včetně jejích obyvatel. Program postavila čistě na populismu, spojila se s TOP 09, absolutně do ní sublimovala a nehájí pravicové hodnoty,“ dodala Zahradníková.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb
Politika

Ovčáček začal v komunistických novinách, nyní cituje žalmy. Pokaždé se směju, glosuje Kocáb

Postavu Jiřího Ovčáčka, tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana, považují hudebníci František Ringo Čech a Michael Kocáb za vtipnou. Druhý jmenovaný ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS dodal, že se směje téměř pokaždé, když hradní mluvčí promluví. Kocáb mimo jiné poukázal na to, že Ovčáček dříve působil jako prokomunistický novinář, ale dnes se zaštiťuje biblí.

Posouváme se do plánované ekonomiky, řekl komentátor o Green Dealu a citoval Lenina

Boj s klimatickou změnou se dotýká i byznysu a firem, které začaly tuto otázku dokonce prosazovat. Zástupce šéfredaktora týdeníku HROT a komentátor Pavel Páral v tom však vidí kalkul. Firmy podle něj hledají příležitost, jak snížit rizika svých byznysů. „Posouváme se z tržní ekonomiky do plánované, ve které má rozhodující roli stát,“ zdůraznil jistoty v podobě jednotlivých vlád v pořadu 360°. V této souvislosti připomněl i známý citát Lenina.

Někteří senioři nemohli k urnám. Babiš vysvětluje neúspěch ve volbách i kauzou offshorů

Neúspěch hnutí ANO si jeho lídr Andrej Babiš vysvětluje tím, že mnozí jeho voliči nemohli jít k volbám, například senioři. V rozhovoru pro Radio Zet dále zmínil, že opozičním stranám nahrála kauza Pandora Papers nebo Černošice. Tamní městský úřad totiž Babiše pokutoval za přetrvávající střet zájmů. Dvě koalice vyhrály díky programu Antibabiš, dodal.

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

reklama

Domácí zpravodajství

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

reklama